Jauniešus ar darbošanos aicina svinēt savus svētkus

Sporta spēles, peintbols, radošās darbnīcas un citi informatīvie pasākumi šodien veltīti Starptautiskās jaunatnes dienai. Tās ietvaros visā Latvijā rīkotas dažādas aktivitātes, lai uzsvērtu jauniešu nozīmi un viņiem pieejamās iespējas neformālās izglītības ietvaros. Viens no galvenajiem Starptautiskās jaunatnes dienas pasākumiem ir foto akcija.

Ar saukli „Jaunieši var - mūsdienu Latvijas jaunieša portrets” šodien pulksten 14 kultūras vasarnīcā „Esplanāde 2014" Rīgā uzsāk foto akciju. Ikviens jaunietis un tas, kurš jūtas jauns, var iesaistīties akcijā, šādā veidā piedaloties mūsdienu Latvijas jauniešu portretu galerijas izveidē.

„Šīs akcijas mērķis ir aktivizēt, motivēt jauniešus, vienaudžu vidū atrast tos, kas savā vecumā jau kaut ko ir sasnieguši - vai nu ir uzvarējuši kaut kādā olimpiādē, vai kādā konkursā uzvarējuši, vai iemācījušies gatavot suši vai picu. Vienalga, bet kaut kāds savā vecumā noteikts sasniegums,” stāsta Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāve Diāna Sīmansone.

Lai piedalītos akcijā, ikviens aicināts ievietot portreta foto Jaunatnes lietu galerijā sociālajā tīklā draugiem.lv. Tā var būt sava vai kāda cita jaunieša bilde, kurš ir vecumā no 13-25 gadiem. Līdz ar fotogrāfiju jāpievieno apraksts, kurā minēts personas lielākais dzīves sasniegums. Akcijas atklāšanas laikā ir iespēja nobildēties pie profesionālā fotogrāfa Ilmāra Znotiņa, savukārt pasākumu vadīs Kašers, ziņo Sīmansone:

„Pasākumu vadīs jauniešu elks Kaspars Blūms-Blūmanis jeb Kašers. Man liekas, ka jāpārvar arī valsts pārvaldei tāds stereotips, ka jābūt kaut kādām formālām uzrunām, formāliem moderatoriem uzvalkos un kaklasaitēs. Man liekas, tas ir ļoti labs stereotipu laušanas veids.”

Foto akcija notiek Starptautiskās jaunatnes dienas ietvaros. To jau 14. gadu visā pasaulē svin tieši šodien. Šī gada tēma ir “Jauniešu migrācija: virzot attīstību”, ar kuras palīdzību vērsta uzmanība uz jauniešu migrācijas iespējām un problēmām visā pasaulē. Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras pārstāve Marita Kroiča migrācijas sakarā min neformālās izglītības iespējas ārvalstīs:

„Viens no tiem galvenajiem mērķiem tiešām varētu būt tāds, ka, dodoties uz citu valsti un izmantojot šīs iespējas, ko piedāvā Eiropas Savienība ar dažādām Eiropas Savienības problēmām, jaunietis iegūst kaut ko neaizmirstamu, kaut ko īpašu, kaut ko tādu, kas viņam paliks uz visu mūžu. Un neformālā izglītība un neformālās izglītības pieredze noteikti būs tas, kas viņam noderēs gan turpmākajā, iespējams, karjeras izvēlē, gan, iespējams, augstskolas izvēlē, gan dzīvē kā tādā.”

Starptautiskās jaunatnes dienas ietvaros arī citviet Latvijā iespējams piedalīties dažādos kultūras pasākumos. Olainē jauniešiem dota iespēja radoši izpausties LOESJE plakātu radošās rakstīšanas darbnīcā, Cēsīs piedalīties galda tenisa turnīrā, savukārt Dagdā - iemēģināt roku peintbolā. Šīs un vēl citas Latvijas pilsētas piedāvā bagātīgu pasākumu klāstu, akcentējot jauniešiem svarīgas lietas. Tāpat visi valsts jaunieši aicināti piedalīties foto akcijā, kuras galvenā balva ir trīs biļetes uz grupas „Hurts” koncertu Latvijā.

„Šī balsošana notiks caur portālu draugiem.lv, vienkārši nospiežot podziņu „Man patīk”. Tā fotogrāfija vai fotoattēls, vai fotouzņēmums, kurš dabūs visvairāk pozitīvas atsauksmes, tad arī izvirzīsies kā uzvarētājs. Līdz ar to netiks veidotas komisijas, nekādi eksperti nevērtēs, kas ir labāks vai sliktāks,” skaidro Diāna Sīmansone.

Foto akcija „Jaunieši var - mūsdienu Latvijas jaunieša portrets” norisinās līdz 23. augustam, savukārt balsot iespējams līdz 28. augustam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti