Jauna pastmarka par godu Kurzemes literatūras un mākslas biedrības 200.jubilejai

2015.gada 21.aprīlī Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā, Akadēmijas ielā 10, Jelgavā, no plkst. 10.00 līdz 17.00 notiks pastmarkas „Kurzemes literatūras un mākslas biedrībai - 200” prezentācija un īpašās aploksnes pirmās dienas zīmogošana.

Pastmarkas „Kurzemes literatūras un mākslas biedrībai - 200” dizaina autore ir Elita Viliama. Jaunās pastmarkas nomināls ir 0,85 eiro un tirāža 200 000 eksemplāru, aploksnes tirāža ir 1500 eksemplāru. Pastmarkas drukātas tipogrāfijā „Baltic Banknote” (Latvija).

Kurzemes literatūras un mākslas biedrības 200.gadadiena ir iekļauta UNESCO svinamo dienu kalendārā, novērtējot biedrības universālo lomu reģiona zinātnes procesu attīstībā. Biedrību var uzskatīt par pirmo reģionālo zinātņu akadēmiju Latvijas teritorijā un Baltijā vispār.

Kurzemes Literatūras un mākslas biedrību (Kurländische Gesellschaft für Literatur und Kunst) 1815.gada 23.novembrī dibināja muižniecības akadēmiskās inteliģences pārstāvji, lai apvienotu Baltijas provinču zinātniekus un Tērbatas (Tartu) universitātes profesorus un sekmētu zinātniskos sasniegumus reģionā. Vēlākos gados biedrība veicināja Kurzemes provinces muzeja veidošanu un pētnieciskus darbus par arheoloģiju, etnoloģiju, valodniecību. Kurzemes literatūras un mākslas biedrība tiek uzskatīta par Latvijas Zinātņu akadēmijas priekšteci.

Jauno pastmarku „Kurzemes literatūras un mākslas biedrībai – 200” iespējams aplūkot šeit.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti