Izveidota Ziemassvētku rotājumu maršruta karte «Ziemas gaismas Liepājā»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Lai ikviens liepājnieks un pilsētas viesis ērtāk varētu aplūkot daudzveidīgos Ziemassvētku rotājumus un gaismas objektus dažādās pilsētas vietās, radīta īpaša maršruta karte “Ziemas gaismas Liepājā”. Kopumā pilsētā ir izvietoti 37 dažādi gaismas objekti-svētku rotājumi gan Vecliepājā, gan Jaunliepājā, kā arī Ezerkrastā un Karostā.

Kā jau katru gadu, pašvaldība pilsētu izrotā iespējami krāšņi, bet apdomīgi. Viskoncentrētāk rotājumi un gaismas objekti izvietoti pilsētas centrā. Blakus Rožu laukumam atrodas galvenā pilsētas Ziemassvētku egle, kura tika atklāta 3.decembrī. Pagājušajā gadā pilsētas centrā varēja skatīt pēc jaunas koncepcijas izgatavotus Ziemassvētku elementus, kuri pilsētā ienesa pasaku noskaņas. Daudz plašākā teritorijā nekā pagājušajā gadā ir izvietoti lukturīši. Tie rotā kokus dažādās pilsētas vietās, kā arī Tramvaja tiltu. Atsvaidzināti arī rūķi makšķernieki uz Jaunā tilta.

Rotājumos parādījies jauns motīvs – laiks, ko atgādinās pulksteņi. Pulksteņi atrodas gan Rožu laukumā, gan eglē pie koncertzāles “Lielais dzintars”. Pie Liepājas Latviešu biedrības nama novietots jauns slīdkalniņš pulksteņa ietvarā un mazāki, bērniem kāpaļājami tiltiņi lukturu ietvarā, izveidots lukturu ceļš.

Uz izklaidēm aicina Piparkūku pilsētiņa, ko bērni un vecāki ir iecienījuši un aizvien grib redzēt. Tā atrodas laukumā starp Zāļu un Stendera ielu, iepretim kafejnīcai “Vecais Vikings”. Turklāt kafejnīcas īpašnieks ir laipni piedāvājis bērnu rotaļāšanos papildināt ar Ziemassvētku mūziku.

Vairāki rotājumi atrodas arī Liepājas Universitātes priekšā: liela pasaku grāmata “Alise Brīnumzemē” un dažādi pasaku tēli. Interesentiem šeit ir iespēja gan nofotografēties, gan apsēsties lielajā vecmāmiņas krēslā un noklausīties Ziemassvētku dziesmiņu vai pasakas audio ierakstu. 

Eņģeļi pirmoreiz rotā Kalpaka tiltu, Ģenerāļa Baloža ielu un Liepājas Reģionālo slimnīcu. Vēl citi rotājumi izvietoti pie baznīcām (lukturi koku zaros) Ganību un Ādu ielas krustojumā, Klaipēdas un K. Uliha ielas stūrī, Ventas un Klaipēdas ielas stūrī, 1905. gada un Brīvības ielas krustojumā, Raiņa ielā pie pārbrauktuves, Šķēdes, M. Ķempes, Pulvera ielā un pie enkura – pie pilsētas austrumu robežas. 

Pilsētā bez galvenās egles Rožu laukumā egles uzstādītas arī Karostā, Ģenerāļa Baloža ielā, un pirmo gadu egle slejas arī Annas tirgus laukumā Jaunliepājā. Bet pie koncertzāles “Lielais dzintars” novietots dekoratīvs objekts – egles skulptūra. Arī Liepājas tramvajs ir izrotāts latvju rakstiem, kurus veidojis uzņēmums “Reklāmas apgāds”.

Dažādie rotājumi un gaismas objektu atrašanās vietas ir apkopotas maršruta apskates bukletā, kas ir pieejams ikvienam iedzīvotājam un tūristiem. Bukleti būs izvietoti Liepājas tūrisma informācijas birojā, Latviešu biedrības namā, koncertzālē “Lielais dzintars”, Liepājas Olimpiskajā centrā un Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas ēkā.

Kopējais Ziemassvētku rotājumu budžets ir aptuveni 136 tūkstoši eiro.

Ziemassvētku rotājumus plānots turēt līdz februārim vai līdz tā beigām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti