Kultūras ziņas

Liepājas pludmalē izskanējis «LMT Summer Sound»

Kultūras ziņas

Butaforiju māksla Talsu «Baložu pastā»

Iznākusi jaunā grāmata par Hariju Poteru

Iznākusi jaunā grāmata par Hariju Poteru

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Klajā nākusi jauna grāmata par jauno burvi Hariju Poteru. Dienas gaismu tā ieraudzīja 31.jūlijā – Harija Potera dzimšanas dienā, un interesanti, ka tā nav prozas, bet gan dramaturģijas darbs, proti, luga.

31.jūlijā, Harija Potera dzimšanas dienā, visā pasaulē, arī Latvijā pie lasītajiem nonāca Džoannas Ketlīnas Roulingas un dramaturga Džeka Torna jaunā grāmata „Harijs Poters un nolādētais bērns”. Jaunajā, pēc skaita astotajā grāmatā par leģendāro burvi Hariju Poteru un viņa dzīvi notikumi risinās deviņpadsmit gadus pēc pēdējā daļā „Harijs Poters un Nāves dāvesti” aprakstītā.

„Man šķiet, ka tā ir tāda ideālā fantāzija, par skolu, par vidi, kurai piederēt, tur ir tas lielais kontrasts, kad Harijs ir vienkārši bērns, kad viņš dzīvo ar savu ģimeni, tad viņš dzīvo kā parasts britu bērns, bet tad, kad sākas skola, viņš ir tas burvis, un tad sākas maģija. Mums - latviešu bērniem - parasti ir otrādāk, ka skola ir tās ciešanas. Vasaras ir tas, ko visiem gribas izbaudīt, bet šajās grāmatās ir otrādi,” skaidro Jāņa Rozes grāmatnīcas vadītājas vietniece Kristīne Šlosberga.

Grāmata iznākusi dienu pēc lugas pirmizrādes Londonā. Lugā lasītāji satiekas ar nu jau pieaugušā Harija Potera - vīra, trīs skolas vecuma bērnu tēva un Burvestību ministrijas darbinieka - dzīvi.

„Tā valoda, kas bija Roulingas grāmatās, kur viņa aprakstīja detalizēti daudzus, daudzus priekšmetus un būvēja to pasauli, kā tas viss parādīsies lugā vizuāli jeb atkal Vestendā Londonā (..). Jā, varbūt, ka tas būs neomulīgs pārsteigums dažiem, bet es domāju, ka var pierast un, sākot lasīt šo lugu, var pāriet arī uz citām lugām un, ja šis ir veids, kā jaunieši sev atklās citu formātu, tad tikai prieks,” spriež kinoblogeris Sergejs Musatovs.

Nedēļas nogalē Latvijas lasītājiem par godu Harija Potera dzimšanas dienai tika rīkota ballīte. Jāņa Rozes grāmatnīcā Rīgā pulcējās vairāk nekā 150 fanu, lai paši pirmie iegādātos jauno grāmatu. Jāteic, ka Latvijas lasītājiem grāmata pagaidām vēl ir pieejama vienīgi angļu valodā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti