Kultūras ziņas

Laikmetīgā stikla dizaina izstāde

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Vakariņas, mūzika un proza

Izdevums «Benji Knewman» rīko vakariņas ar muzikāliem lasījumiem

Laikmetīgās mākslas centrā “kim?” 21. septembrī notika savdabīgās vakariņas, kurās, baudot ēdienu un dzērienus, klātesošajiem bija iespēja ieklausīties divu gadu laikā grāmatžurnālā "Benji Knewman" publicētajās intervijās un esejās.

“Benji vakariņu” idejas pamatā ir īpaši gatavotu ēdienu baudīšana un klausīšanās lasāmgabalos, kuriem piešķirta skaņa un balss.

Kā skaidro pasākuma idejas autore, grāmatžurnāla “Benji Knewman” redaktore un izdevēja Agnese Kleina, lasot mēs uztveram tikai savu balsi. Speciāli šim vakaram, līdzīgi kā filmai, komponēts izdevuma “Benji Knewman” skaņu celiņš. Ar šādu papildinājumu aktrises Madaras Botmanes lasītie stāsti iegūst citu noskaņu, nozīmi un uzsvarus.

„Tas ir gandrīz kā eksperiments. (..) Jau nodrukātam materiālam mēs piešķiram 3D formu,” saka redaktore, izdevēja Agnese Kleina.

Par skaņu celiņu vakariņās rūpējās trīs mūziķi - Jēkabs Nīmanis, Mārtiņš Garkevičs un Edgars Raginskis. Vakara gaitā tika lasīti stāsti un intervijas, ko pierakstījuši un piedzīvojuši mūsu laikabiedri.

„“Benji Knewman” žurnālos jaukākais ir tas, ka tur ir par mums cilvēku valodā. Vai tas būtu angliski, latviski vai krieviski, bet visi šie stāsti ir kaut kādā brīdī ar sazobes punktu ar mums. Mēs varam identificēties ar tēliem, problēmām un idejām, kas tur ir paustas, jo mīlestība, bailes, skumjas - tas jau ir universāli,” skaidro komponists Edgars Raginskis.

“Benji Knewman” ir bilingvāls grāmatžurnāls, kas pirmo reizi iznāca pirms diviem gadiem. “Benji Knewman” tiek izdots angļu un latviešu valodā un pieejams lasītājiem jau 22 valstīs visā pasaulē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti