Ielīgošanas pasākumā Spīķeros muzicēs «Skandinieki» un «Jauno Jāņu orķestris»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Otrdien, 20. jūnijā, no plkst. 18.00 Spīķeru radošajā kvartālā ikviens aicināts apmeklēt lustīgu un kustīgu ielīgošanas pasākumu “Daudzināju Jāņu dienu”, kurā darbosies īpašā Līgo svētku radošā darbnīca, varēs iegādāties ko noderīgu svētku galdam, uzstāsies folkloras draugu kopa “Skandinieki”, bet pasākuma noslēgumā uzstāsies grupa “Jauno Jāņu orķestris”.

Skatuves programma tiks atklāta kopā ar folkloras draugu kopu “Skandinieki”. Priekšnesuma pirmajā daļā dzirdēsim dziesmas no visiem Latvijas novadiem, ieskandinot valodas dažādību, melodiskās īpatnības, Līgo svētku maģiskās sajūtas, kā arī vīrišķo un sievišķo saspēli. Otrajā daļā “Skandinieki” aicinās apmeklētājus uz dančiem un rotaļām no senākajām rituālajām rotaļām līdz vēl nesen Latvijas ārēs dancotajām pāru dejām.

Skatuves programmas noslēgumā uzstāsies mūsdienu tautas mūzikas grupa “Jauno Jāņu orķestris” - sešu mūziķu apvienība, kas rada un izpilda latviešu folkloras iedvesmotu, enerģijas pilnu oriģinālmūziku.

“Jauno Jāņu orķestra” sastāvā muzicē Juris Kaukulis (balss, mandolīna, ģitāra, basģitāra, elektronika un citi instrumenti), Artis Orubs (sitaminstrumenti), Ieva Strode (balss, vijole, vargāns), Kaspars Tobis (taustiņinstrumenti, elektronika), Valērijs Cīrulis (balss, ģitāra, mandolīna) un Andris Veinbergs (kontrabass, basģitāra).

Paralēli skatuves programmai radošajā darbnīcā kopā ar “Ziedu sētas” meistariem varēs smelties idejas svētkiem, gatavojot dažādus aksesuārus un rotas no jāņuzālēm. Būs iegādājami dažādi labumi, ko rotāt un ko likt uz svētku galda.

Pasākums norisināsies no plkst. 18.00 līdz plkst.22.00 Spīķeru kvartāla laukumā, Maskavas ielā 8. Ieeja bez maksas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti