Grupa «Zāle» laidusi klajā otro albumu «Viņš»

Postfolka grupa „Zāle” laidusi klajā savu otro studijas albumu „Viņš”, kas ievirzīts vairāk urbāna indie-folk gultnē.

Atšķirībā no „Zāles” pirmā albuma, kas ieturēts romantisku un meditatīvu balāžu žanrā, neizejot ārpus post-folk mūzikas teritorijas, jaunais albums „Viņš” virzījies vairāk urbāna indie-folk gultnē. Spraigāks dzejas ritms, neparastākas muzikālās apdares, pretrunīgākas un mūsdienīgākas tēmas. Albumā dzirdami 11 skaņdarbi latviešu un angļu valodā, ar Pētera Draguna un Martas Kreituses tekstiem, kā arī Raiņa dzeju. Niansētajā, melodiskajā autormūzikā šoreiz ietverti arī ķeltu un austrumnieciskas mūzikas motīvi, uzrunājoši ausij neierastajā savdabībā un reizē dabiski, saplūstot ar latvisko pamatlīniju.

Albuma tapšanā papildus ''Zāles'' pamatsastāvam piedalījušies arī viesmākslinieki – mūziķi Jacques no S’T’A, Oskars Jansons un Harijs Vagrants.

Albuma prezentācijas koncerts notiks 15.decembrī plkst.20.00, Zirgu ielas koncertzālē, Kaļķu ielā  11 (ieeja no Zirgu ielas).

Grupa „Zāle” nodibināta 2013.gada nogalē, satiekoties dzejniekam Pēterim Dragunam, dziesmu autorei Martai Kreitusei un ģitāristei Kasandrai Kaņepei, 2015.gadā  kuplinājusies ar jauniem dalībniekiem – Daci Zariņu/bass („Marta migla”) Tarasu Kuzmenko/bungas, perkusijas („Rūsa”, „Foxtails” u.c.), Kiru Maiju Kirsanovu/oboja un Aivi Gailīti/čells („M.I.E.R.S, „Rīta Stienis, „Nepilngadīgā Anna” u.c.). «Zāles» mūzikai raksturīgs daudzslāņains skanējums, kam pamatā ir maiga, atmiņā paliekoša melodija, ausij tīkama vokāla harmonija, kas apaudzēta ar neierastu mūzikas instrumentu apvienojumu (harmonija, čells, oboja, ģitāras, santurs un perkusijas).

Zāles pirmais albums “Viņa” tika nominēts Latvijas mūzikas gada balvai divās kategorijās (“Tautas un pasaules mūzikas albums 2015” un “Gada albums 2015”) unn ieguva apbalvojumu  “Tautas un pasaules mūzikas albums 2015”. Zāle tika apbalvota arī portāla alternative.lv vērtējumā kā labākā jaunā grupa 2015.gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti