Grupa «Rahu the Fool» - «Supernova 2018» dalībnieks

Par vienu no "Supernova 2018” dalībniekiem izvēlēta grupa "Rahu the Fool" ar dziesmu “Oh, Long River”. Dziesmas autori ir Pēteris Narubins un "Rahu the Fool".

Par grupu 

Grupa "Rahu the Fool" radusies 2016. gada vasarā, taču visi grupas dalībnieki jau iepriekš sadarbojušies dažādās citās muzikālās apvienībās. Grupas sastāvā ir Pēteris Narubins, Jāzeps Podnieks, Lauma Bērza un Evita Bambāne.

"Rahu the Fool" spēlē bezierobežojumu mūziku dažādos pagājušā gadsimta 20. – 50. gadu mūzikas stilos, kurus vieno mūsu vecvecāku stāsti par jaunību, karu, mīlestību, jūrām un citām dēkām. Galvenokārt grupas repertuārā ir amerikāņu folkmūzika un blūzs, kā arī citas cittautu aizmirstas dziesmas, kuras tiek atdzīvinātas mūsdienīgās "jug band" mūzikas sajūtās. „Jug band” mūziku kādreiz mēdza dēvēt par nabadzīgo mūziķu džezu, jo tajā tika izmantoti sadzīves priekšmeti un pašdarināti mūzikas instrumenti. Klausoties šajos vecajos „jug band” izpildījumos, grupa iedvesmojas neturēties rāmjos un brīžiem pieiet mūzikai bērnišķīgi, ļaujot saviem ritmiem ņemt virsroku un izmantot to, kas tajā brīdī gadās pa rokai vai kājai.

Strādājot pie sava pirmā studijas albuma, grupa ir laidusi tautās pirmo singlu - Piedmontas blūza klasiku "Rag, Mama, Rag", stāstu par kāda jauna kunga dēkām un atziņām, dodoties vakara gaitās pa savas pilsētiņas ielām. Oriģinālautors šim skaņdarbam ir 1907. gadā dzimušais blūza izpildītājs Blind Boy Fuller, kura daiļrade ir iedvesmojusi "Rahu The Fool". Tāpat arī sadarbojoties ar studiju "Lauska", grupa ir iekļauta šī gada etnomūzikas izlasē «Sviests», izpildot tautās un ciemos populāro un asprātīgo latviešu ziņģi “Saimniekdēli”.

Vairāk: 

Facebook: https://www.facebook.com/rahuthefool/

Instagram: https://www.instagram.com/rahuthefool/

Soundcloud: https://soundcloud.com/rahuthefool

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCjU9iNqdTJ7lVAxOVSkRNNw

«Rahu the Fool»

Par dziesmu 

Dziesmas mūzikas autors un teksta autors ir Pēteris Narubins, bet aranžējumu veidojusi "Rahu the Fool".

Dziesma „Oh, Long River” ir viena no pirmajām grupas „Rahu the Fool” oriģināldziesmām.

Žanriski un instumentārija izvēlē šī dziesma ir tapusi, iedvesmojoties no amerikāņu folkmūzikas, kā jau tas ir ierasts grupas daiļradē, bet dziesmas vārdi diezgan burtiski stāsta par kādu apdzīvotu vietu un tur pieredzēto mūsu pašu dzimtās zemes platuma grādos. Tas ir stāsts par nesteidzīgu vidi, kur saule mīl visus, kur lietus rada mūziku, sitoties pret palodzēm, kur gaisā valda priežu un mežu aromāts, kur laiks rit mazliet citādu ritējumu, nekā ierasts, bet tajā pašā laikā katra minūte ir zelta vērtē. Beigu beigās, pateicoties šiem apstākļiem, ar mierīgu sirdi gluži vienkārši var paskatīties uz sevi no malas un apzināties, kas tad tu pats īsti esi, ko esi paveicis, par ko esi kļuvis. Kā tas viss izmainīs tavu rītdienu, zina tikai vējš.

 

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Izklaide
Dzīve & Stils
Jaunākie
Populārākie
Interesanti