Kultūras ziņas

Gatavojas 3. Eiropas koru olimpiādei Rīgā

Kultūras ziņas

Aizkrāsot vai atstāt seno «Ladas» reklāmu?

Grīziņkalnu satricina trešais bundzinieku samits

Grīziņkalnu satricina trešais bundzinieku samits

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

9. jūlijā Grīziņkalna sporta komplekss Rīgā pārtapa par Ziemeļeiropā vienīgā bundzinieku samita norises vietu. Pasākums kopā pulcējis ap 300 visdažādākā vecuma bundzinieku, kuru vidū jaunākajam tikai trīs, bet vecākajiem 80 gadu! Divas šogad tapušās bungu kaverversijas novērtēšanai tiks nosūtītas arī otrpus okeānam oriģinālajiem izpildītājiem, piemēram, Bruno Marsam.

Pavisam drīz trešajā Baltijas bundzinieku samitā Grīziņkalna parkā tapušo grupas "Red Hot Chilli Peppers" un Bruno Marsa dziesmu kaverversijas tiks nodotas pašu autoru vērtējumam. Pērn līdzīgi iebungots Džastina Timberleika hits, un Rīgā uzņemtais video esot sasniedzis arī dziedātāju.

"Tas noteikti aizies līdz Bruno Marsam, jo es pazīstu Bruno Marsa bundzinieku," saka Baltijas bundzinieku samita organizators Andžejs Grauds. "Tā kā tas būs bišķi vieglāk. No Džastina Timberleika tas fīdbeks bija diezgan oficiāls, ka – malači, ļoti labi pastrādājuši, tā tik turpināt, nebija nekas emocionāls."

Ziemeļeiropā vienīgais bundzinieku saiets ar turpat 300 dalībnieku šogad ritējis zem simtgades karoga, tāpēc šoreiz programmā arī dažas latviešu dziesmas. Pārsteidzošs ir dalībnieku vecuma diapazons – apmēram 80 gadi, un jaunākais bundzinieks ir Adrians.

"Es pats arī esmu mūziķis, bet viņam pašam arī interese radās," norāda Adriana tētis Andris Kauliņš. "Jau ar vālītēm staigāja no gada vecuma un kaut ko bungoja, un tad mēs uz diviem gadiem nopirkām setiņu [bungu komplektu]."

"Paldies, Andžejam [Graudam], ka viņš ir izdomājis šādu tusiņu, jo sanāk tā, ka mēs jau tā ikdienā nesatiekamies, vecmeistari, un tad mums ir iespēja šeit satikties," saka bundzinieks Gundars Lintiņš. "Jaunā paaudze aug, viss notiek, un vispār sīva konkurence briest."

"Mani aizkustināja viss pasākums kā tāds, gandrīz līdz asarām," – tā savukārt bundzinieks Jānis Rullis. "Samitā es piedalos jau no paša pirmā – pirmais bija 2015. gadā Sējā, tad šeit 2016. gadā un šogad. Bungas es spēlēju ilgi – no 1970. gadiem, no 1968. gada īstenībā."

Pieredzējušais mūziķis secina, ka samitā izpildāmais materiāls ar katru reizi kļūst arvien sarežģītāks. Tāpat, salīdzinot ar pirmo norises gadu, augusi arī ārvalstu mūziķu interese par pasākumu.

"Šeit ir redzami bundzinieki gan no Lietuvas, gan no Igaunijas, Polijas, Krievijas, un es domāju, ka bungu skolas un samita mērķis ir pēc iespējas vairāk aptvert šīs valstis. Mēs ceram, ka pēc gadiem 5 pie mums brauks arī no Amerikas cilvēki," stāsta Andžejs Grauds.

Kamēr tiek gaidīti dalībnieki arī no ASV, šoreiz aizokeāna valsti kā viesmākslinieks pārstāv budzinieks Džei Pī Buvē.

"Es muzicējot ļoti daudz ceļoju un īstenībā līdz šim nekad nebiju redzējis ko līdzīgu Baltijas bundzinieku samitam. Nekad neesmu piedzīvojis, ka iedzīvotāju ziņā tik salīdzinoši mazā valstī, kopā sanāktu tik daudzi bundzinieki un to vēl nāk skatīties skatītāji," atzīst bundzinieks JP Buvē (ASV).

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti