Gaujas svētkus Ādažos atzīmēs ar lidmašīnu izstādi un bruņoto spēku tehnikas skati

Gaujas svētkus Ādažos sestdien, 16.maijā, svinēs ar dažādiem pārsteigumiem uz zemes, gaisā un ūdenī. Jau 87 gadus Ādažu novadā atrodas poligons, kur visu šo garo gadu garumā vīri ir apguvuši kara mākslu. Un tieši tādēļ viņi būs līdzās arī novada svētkos, iepazīstinot ar jaunākajiem tehnikas sasniegumiem. Ādažos ražo ātrākās lidmašīnas ultravieglo lidaparātu klasē, tādēļ šogad svētku programmā – arī īpaša lidmašīnu izstāde, informēja Ādažu pašvaldībā.

Svētku laikā varēs iepazīt helikopteru un citu Nacionālo bruņoto spēku (NBS) ekipējumu, laivot, vērot ielu vingrotāju, mini motokrosa un ūdens motosporta paraugdemonstrējumus. Varēs redzēt robotus un zinātniskos šovus Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu  izpildījumā, kā arī leģendāro franču lidotāja Blerio lidaparāta kopiju. Blerio 1909.gadā pirmo reizi pasaules vēsturē pārlidoja Lamanšu.

Svētku apmeklētāji varēs novērtēt arī Leona Kozlovska sporta kluba “MX Ādaži” sportistu paraugdemonstrējumus. Bērniem būs iespēja izjāt ar zirgu un priecāties īpašā bērnu pilsētiņā, pavasara tirgū varēs iegādāties stādus, kā arī nogaršot dažādus lauku labumus – īpašu Ādažos ražotu sieru un citus gardēžu cienastus.

Vakara programmā uzstāsies Liepājas simfoniskais orķestris, pirms tam dienas programmā skatītājus priecēs Ādažu kultūras centra kolektīvu un izglītības iestāžu mākslinieciskie priekšnesumi, bet vakara programmā NBS orķestris ar solistiem Žannu Blagoveščenskaju un Uldi Veiguru. Uzstāsies arī Olga Rajecka ar savu koncertprogrammu “Buramdziesmas”, kā arī Ādažu jauno mūziķu grupa “Tax Free”. Skanēs Jāņa Stībeļa jaunā koncertprogramma “Divas pasaules” ar Liepājas simfonisko orķestri, kura diriģents Jēkabs Ozoliņš īpaši Gaujas svētkiem veidojis dziesmu aranžējumu. Svētku viesi būs solistes Antra Stafecka un Marta Ritova.

Pusnaktī gaidāma svētku uguņošana, pēc kuras Ādažos sāks dārdēt leģendārā grupa “Pērkons”, kurai sekos jauniešu grupa “Musiqq”. Svētku nakts izskaņā izturīgākos ballētājus priecēs dīdžejs Roberts Lejasmeijers. Svētkus vadīs TV seja Uģis Joksts, aktieri Katrīne Pasternaka, Juris Kalniņš un improvizācijas šova “Spiediens” vadītājs Artūrs Breidaks.

Svētku laikā jārēķinās ar vairākiem satiksmes ierobežojumiem Ādažos - no 15.maija plkst.10.00 līdz 17.maija plkst.17.00 būs slēgta satiksme Gaujas ielā, posmā no Attekas ielas līdz tiltam pār Gauju, kur sākas Kadagas ceļš. Autobraucējus Ādažu novada dome aicina izmantot apbraucamo ceļu maršrutu: Attekas iela – Podnieku iela – Krastupes iela – Dadzīšu iela – Gaujas iela. Sabiedriskā transporta pieturvietas “Skola” tiks pārceltas pretī Ādažu vidusskolai Gaujas ielā 30, Ādažu novadā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti