«Gaismas spēles ziemas mijkrēslī» Brīvdabas muzejā

“Gaismas spēles ziemas mijkrēslī” Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā ir samērā jauns notikums. Tā galvenais uzdevums ir radīt muzejā gaišāku noskaņojumu tumšajos novakaros, padarīt to apmeklētājiem tīkamāku un interesantāku.

Pašā ziemas viducī muzejs pārvēršas pasaku valstībā, kur ēkas un istabas tiek īpaši izgaismotas. Ielūkojoties caur lodziņiem, var redzēt, kā mūsu senči dzīvojuši un svētkus svinējuši. Iespēja saposties tradicionālās ziemas perioda svētku maskās.

26.decembrī – pirmajā pasākuma dienā būs lielākais izgaismoto objektu skaits. Papildus izgaismotas un atvērtas būs arī Usmas baznīca, kur skanēs noskaņu mūzika.  Arī Bornes baznīcai būs īpašs rotājums.

Papildus tiek izgaismotas:  Kurzemes zemnieka sēta, Kurzemes zvejniekciema sētas, Vidzemes zemnieka sēta, Hernhūtiešu saiešanas nams un Nidas dūmistaba, Usmas un Vecbornes baznīcas, Lībiešu zemnieka – zvejnieka sēta „Dēliņi”, Liepājas ostmalas noliktava.

Īpašs notikums – ēku un objektu izgaismošana - notiek sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmijas Latvijas Kultūras koledžas gaismas dizaina studentiem (vadītājs Egils Kupčs)

Muzejs atvērts katru dienu no plkst. 10 līdz 20.

Brīvdabas muzeja Galvenā ieeja ir Brīvdabas ielā 21. Bezmaksas autostāvvieta pieejama pie Rietumu vārtiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti