Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Valsts simtgades kūka ceļo pa Vidzemi

FOTO un VIDEO: Baltijas ceļa kūkas no roku rokām mēro ceļu uz kaimiņvalstīm

23.augusts ir diena, kas Baltijas valstu vēsturē ierakstīta divreiz. Tieši 50 gadu pēc Molotova – Rībentropa pakta parakstīšanas simtiem tūkstoši Latvijas, Lietuvas un Igaunijas iedzīvotāju sadevās rokās, izveidojot dzīvo ķēdi, kas savienoja visas trīs Baltijas valstu galvaspilsētas. Šogad Baltijas ceļa 28.gadadienā pa šo pašu maršrutu ceļā devās trīs kūkas. Simbolisks Latvijas apsveikums kaimiņvalstīm un arī Somijai jau pavisam drīz gaidāmajos simtgades svētkos.

Kūkas savu tālo ceļu iesāka pie Gaismas pils, kur tālāk, pa Baltijas ceļa vēsturisko maršrutu tās simboliski nodeva no rokas rokā.

Paredzēts, ka kulināro sveicienu ar dziesmām, dejām un dažādām izdarībām mākslinieki, sportisti un vietējie iedzīvotāji šādi pavadīs 20 dažādās Latvijas vietās. Kūku ceļš uz Baltijas valstu galvaspilsētām un vēlāk arī Helsinkiem tiks iemūžināts un saglabāts vēsturei kā video sveiciens Baltijas valstu un Somijas simtgadē.

Ar kāda baikera gādību kūka nonāks arī Lietuvā.

Svētku kūka atrakcijā “Zērglis” mēroja ceļu pāri Gaujas senlejai, paceļoties 55 metrus virs zemes un traucoties ar ātrumu līdz pat 60 km/h. “Kūka izturēja. Virs zemes pakarājāmies, palidojām. Ja nemaldos, tad kūkai patika pat, man liekas,” saka siguldietis Toms Dzērve.

“Mēs vēlamies parādīt tās unikālās lietas, kuras Siguldā ir. Tieši tāpēc Siguldā kūka mēros, iespējams, visaugstāko attālumu no zemes, lai nonāktu tālāk līdz Cēsīm,” pastāstīja Siguldas Attīstības aģentūras direktore Laura Skrodele.

Bet citai gardajai dāvanai paredzēts izbrauciens ar laivu.

Līdz vakaram simtgades gardais sveiciens jau sasniedzis Vidzemes pilsētas. Akcijai dažādos pieturpunktos pievienojās arī iedzīvotāji, kuri radošā veidā palīdz saldo sveicienu nogādāt tālāk.

No Cēsīm svētku kūka nonāk arī Valmierā, Rūjienā, un vakarā tā tiks nodota igauņiem. Sveiciena ceļojums visas dienas garumā tiek iemūžināts arī video, kas pārtaps digitālā apsveikumā kaimiņu tautām viņu valstu simtgadē.

Kūku, kura simbolizē pateicību, laba vēlējumus un sveicienus kaimiņiem, pēc vairāk nekā simts gadus senas, no paaudzes paaudzē mantotas receptes cepusi konditore Liene Zemīte. Akcijā iesaistītie dalībnieki atzīst - tā kā kūka sver piecus kilogramus, to noturēt nemaz nav tik vienkārši.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti