Kultūras ziņas

Izskanējuši Siguldas opermūzikas svētki

Kultūras ziņas

Iznākusi jaunā grāmata par Hariju Poteru

"Womad" - pasaules mūzikas un mākslas mikslis

Festivāls «Womad» Viltšīrā pulcē vairāk nekā 35 tūkstošus cilvēku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Pagājušajā nedēļas nogalē Lielbritānijā, Viltšīrā, vairāk nekā 35 tūkstoši cilvēku pulcējās vienā no lielākajiem pasaules mūzikas festivāliem Eiropā – „Womad”. To savulaik dibināja mūziķis Pīters Gabriels, aicinot dažādu tautu mūziķus vienviet dalīties ar savas kultūras bagātībām.

Dzirdēt vienuviet, kā skan Kamerūnas mīlas dziesmas, Latīņamerikas sieviešu hiphops, Āzijas virstoņu dziedātāju virtuozi, indiešu rāga, bija iespējams trīs dienas notiekošajā pasaules mūzikas festivālā „Womad”, kas norisinājās Lielbritānijā. Neparastais kultūru mikslis uz septiņām skatuvēm pulcēja vairāk nekā 90 mākslinieku no visas pasaules.

Nosaukums „Womad” tulkojumā apzīmē mūzikas, mākslas un dejas pasauli. Viens no starptautiskā festivāla dibinātājiem mūziķis Pīters Gabriels uzsver, ka mērķis pasākumā ir svinēt mūsu planētas bagātīgo kultūru dažādību. Uzstāties tiek aicināti izcili mūziķi no dažādām zemēm, kuri paši ar aizrautību un oriģinalitāti spēj iedvesmot ne tikai skatītājus, bet arī savus kolēģus – kopīgi veidot ierakstus, jaunas sadarbības, nereti radot pat jaunus kopprojektus, piemēram, starp arābu un austrāliešu māksliniekiem vai krievu un āfrikāņu perkusionistiem. Galvenā ideja: runāt vienā – mākslas valodā.

Festivāls pulcēja vairāk nekā 35 000 apmeklētāju. „Womad” īpaši draudzīgs ir cilvēkiem ar kustību traucējumiem un ģimenēm.

Paralēli mūzikas un deju priekšnesumiem festivālā tradicionāli bija iespējams nogaršot dažādu valstu eksotiskos ēdienus, iegādāties paliekošas piemiņas lietas gadatirgū un pat uzspēlēt virtuālu spēli, vācot punktus viedtālruņu lietotnēs, apmeklējot pēc iespējas dažādāku valstu un kontinentu rīkotos koncertus, meistarklases un radošās darbnīcas. Mērķis - iepazīt pēc iespējas vairāk valstu tradīciju.

Nelielu daļu festivāla elpas Latvijā būs iespējams baudīt novembrī, kad Pasaules mūzikas festivālā "Porta" muzicēs „Womad” satiktā māksliniece no Brazīlijas – čelliste, samtainās balss īpašniece Dom La Nena.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti