Rīta Panorāma

Orķestra Rīga koncerts Rīgas Domā šovakar

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Intervija ar Elīnu Brīdaku un Edgaru Āboliņu

Festivāls «Laba daba» ar vairāk nekā 90 māksliniekiem - jau nedēļas nogalē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Jau šīs nedēļas nogalē - no 4. līdz 6. augustam Latvijas Universitātes atpūtas kompleksā „Ratnieki” notiks festivāls "Laba daba", piedāvājot festivāla apmeklētājiem vairāk nekā 90 mūziķu un dīdžeju priekšnesumus.

Kā īpašu viesi „Laba daba” šogad piesaka leģendāro Jamaikas mūziķi U-Roy, kurš tiek uzskatīts par regeja dziedāšanas tehnikas toasting pamatlicēju.

"Jau piektdien, 4.augustā, uzreiz pēc darbiem jābrauc uz "Labu dabu", lai dzirdētu kolosālu regeja mākslinieku," intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" aicina festivāla rīkotāja Elīna Brīdaka. Festivāla rīkotāja atklāj, ka "Labu dabu" katru dienu vidēji apmeklē ap pieciem tūkstošiem skatītāju.

Jau vēstīt, ka šogad festivālam apritēs devītā gadadiena un, kā katru reizi, festivāla programma tiek sabalansēta, piedāvājot klausītājiem gan Latvijas populārākas mūzikas, gan dažādu interesantu žanru spilgtāko pārstāvju uzstāšanos, tradicionāli pievēršot uzmanību folkmūzikai un pasaules mūzikai.

Festivāla programmā - grupa “Pērkons”, dūdu un bungu grupa “Auļi”, “Suitu sievas” no Alsungas, „Satellites LV”, grupa “StandArt” un „Rīgas modes”.

Koru dziedāšanas tradīciju festivālā godam izdziedās koris “Mūza”,  festivālu pieskandinās arī starptautisko atzinību guvušie, daudzu konkursu uzvarētāji - koklētāju ansamblis “Balti”. Tāpat jaunākos skaņu materiālus prezentēs „Das Sonntags Legion”, „Ryga & Kaspar Bindeman”, „Rebel Riot”, „Pacific K”, „Future Folk Orchestra”, „Pastakaste”, „Sudden Lights”, „Zari” un Francijas – Latvijas mūziķu apvienība „The Grand Bay”.

Festivālā piedalīsies „Soviet Soviet” no Itālijas, „TAU” no Vācijas, progresīvā roka kvintets „Tiny Fingers” no Izraēlas, japāņu mūziķis Kenta Hajaši (Kenta Hayashi) un par pirmo „Laba daba” festivālu tradīciju kļuvusī enerģiskā folkgrupa „Otava E” no Krievijas.

Īpaša uzmanība šogad tiek pievērsta Baltijas valstu mūziķiem – Igauniju pārstāvēs kaimiņzemes pankroka pamatlicēji „Vennaskond” un indie grupa „Sibyl Vane”, savukārt no Lietuvas ieradīsies viena no šobrīd aktuālākajām alternatīvās mūzikas grupām „Solo Ansamblis”.

Iepriekš tika izziņotas arī tādas grupas kā "Pienvedēja piedzīvojumi”, „Dzelzs vilks”, „Ezeri”, „Inokentijs Mārpls”, „Pirmais kurss”, „All Day Long”, „Rāva”, „Daba san”, Elizabete Balčus, Arturs Skutelis un grupa „Tvērumi”, „Bezgalībieši”, „Baložu pilni pagalmi”, „Hipstokrātija”, „Riga Reggae”, „Oranžās brīvdienas”, „Vientuļš, bet neglīts”, Nils Īle un „Kanisaifa”.

Ar festivāla „Laba daba” programmu var iepazīties šeit.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti