Festivālā «Staro Rīga» šogad plašs ārvalstu mākslinieku darbu klāsts

Eiropas kultūras galvaspilsētas gadā gaismas festivāls "Staro Rīga 2014" pirmoreiz piedāvās plašu ārvalstu mākslinieku darbu skati un vērienīgā līdzdalības akcijā aicinās ikvienu rīdzinieku iesaistīties pilsētas izgaismošanā. Gaismas festivāls "Staro Rīga 2014" norisināsies piecu vakaru garumā - no 14.novembra līdz 18.novembrim ik vakaru no plkst.18 līdz 23.

Kā uzsver "Rīga 2014" pārstāvji, šogad festivāls piedzīvos kvalitatīvi jaunu lēcienu, galvenie festivāla objekti būs starptautiski atzītas un īpaši festivālam veidotas videoinstalācijas, projekcijas, "mapping" un gaismu instalāciju objekti. Festivāla pamatprogrammā iekļauti Latvijas, Lietuvas, Anglijas, Francijas, Kanādas, Portugāles un citu valstu mākslinieku darbi. Tie būs starptautiski atzītu gaismas mākslinieku objekti gan no lielākajiem pasaules gaismas festivāliem, gan arī vairāki īpaši Rīgai veidoti starptautisko mākslinieku jaundarbi.

Pirmo reizi Rīgā tiks realizēta iespaidīga Latvijas mākslinieku gaismas objektu parāde, kurā, izmantojot dažādus gaismas specefektus, tiks izstāstīts gaismas slepenās dzīves urbānais stāsts. Parāde Vecrīgā kilometra garumā būs skatāma katru vakaru divas reizes. Festivāla programmā atdzīvosies arī šovasar "Rīga 2014" programmā tapušais Baltijas valstīs lielākais grafiti zīmējums "Saule. Pērkons. Daugava".

"Staro Rīga 2014" notiks Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas tematiskajā līnijā "Rīgas karnevāls". Šī gada festivāla tēma "Rīgas karnevāls" atspoguļosies gan festivāla pamatprogrammā, gan tāda paša nosaukuma līdzdalības akcijā, ko 2014.gadā uzsāk gaismas festivāls "Staro Rīga 2014".

"Karnevāls ir prieka un pārvērtību zīme. Rīgas karnevāls gaismas festivālā piesaka ne tikai ideju par pilsētas, ēku, fasāžu, logu pārvērtību un iestarošanos, bet arī turpina piedāvāt prieka pilnu piedzīvojumu, meklējumu un atklājumu sajūtu, ko zināmā mērā simbolizē karuselis. Iekāpjot karuselī mēs it kā dodamies ceļojumā, ļaujamies aizrautīgam lidojumam, izkāpjot šķiet, ka pasaule jau ir pārmainījusies, esam izkāpuši pavisam citā vietā - gaišākā un priecīgākā, un arī paši neviļus esam mainījušies un kļuvuši labāki," festivāla tēmu un līdzdalības akciju raksturo "Rīga 2014" programmas un "Staro Rīga 2014" kuratore Diāna Čivle.

Gaismas festivāla "Staro Rīga 2014" programmas objekti atradīsies centrā un Vecrīgā, bet visa Rīga sāks gatavoties lielajam Rīgas karnevālam jau pavisam drīz. Iedzīvotāji, uzņēmēji, draugu klubi un individuāli dalībnieki tiek īpaši aicināti iesaistīties līdzdalības akcijā "Rīgas karnevāls" ar devīzi "Izgaismo savu pilsētu" un veidot krāsainas instalācijas pilsētas namu logos un uz māju fasādēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt