Labrīt

Paralimpiskās delegācijas vadītājai Skujiņai Rio nācies risināt pat santehnikas problēmas

Labrīt

Bizness Bauskas vecpilsētā nīkuļo; arī slidotava nav to veicinājusi

Deviņdesmitie. Savējie atcerēsies: Ēriks Loks un MK projekts

Ēriks Loks un «Baltā saule», kas «uzspridzināja» radiostaciju ēteru

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Pirmais stāsts Latvijas Radio ciklā „Deviņdesmitie. Savējie atcerēsies” par 1995.gadu, dziesmu „Baltā saule” un Ēriku Loku, kas tolaik Zigmara Liepiņa vadītajā „Radio SWH” strādāja par dīdžeju.

Ja atminaties, tad Ēriks savu karjeru sāka vēl Latvijas Radio leģendārajā raidījumā „Zvaigznīšu brīdis”, un kopš tiem laikiem viņam mieru nedeva doma, ka latviešu estrādes zelta skaņdarbiem būtu jāpiešķir laikmetīgāks skanējums.

Un kas tolaik, deviņdesmito gadu vidū, kad jūgendstila dzīvokļu lielākais drauds bija eiroremonts ar reģipsi, krāsojamām tapetēm un poļu mēbelēm, varēja būt modernāks par dziesmas kaverversiju sintezatora pavadījumā?

Laimīgas sagadīšanās rezultātā šo tehniku pārvaldīja turpat "Radio SWH" strādājošais Māris Kristapsons, kura iniciāļi arī ir iegūluši apvienības nosaukumā – „Ēriks Loks un MK projekts”.

Pateicoties Zigmara Liepiņa atbalstam, turpat radio studijā abi ierakstīja pirmās divas dziesmas – „Benzīna blūzu”, kas bija versija par Mišela Legrāna „Šerbūras lietussargiem”, un savulaik Margaritas Vilcānes izpildītās „Baltās saules” kaverversija, kas pēc izskanēšanas burtiski „uzspridzināja” Latvijas radiostaciju ēteru.

„Baltā saule” kļuva tik populāra, ka „Ēriku un MK projektu” pat uzaicināja iesildīt Rīgā gaidāmo popdīvas Sabrinas koncertu, bet tam bija nepieciešama pilna programma, kas arī tika ierakstīta, par pamatu ņemot populārākās Raimonda Paula dziesmas.

„Ērika Loka un MK projekta” programma ieguva nosaukumu „Jūnijs matos” un tika izdota ne tikai kasetē, bet arī tolaik elitārajā nesējā – kompaktdiskā, kura izdošanu atbalstīja gan politiķis Kārlis Leiškalns, gan uzņēmējs Raimonds Gerkens, kura laika garam atbilstošais foto ar limuzīnu ir redzams albuma vāciņā.

Atšķirībā no dziesmu ierakstiem, kas 1995.gadā skanēja pilnīgi visur, „Ēriks Loks un MK projekts” savus fanus ar dzīvo uzstāšanos nelutināja, droši vien tāpēc Ērikam atmiņā ir palikusi jau minētās Sabrinas koncerta iesildīšana – atskanot dziesmas „Neko nevar skaidri zināt” frāzei „četras meitenes kailas peldēties iet”, pāri skatuvei pārskrēja četras pilnīgi kailas meitenes, kas par šo uznācienu saņēma tiem laikiem dāsnu atalgojumu – katra veselus piecpadsmit latus!

Nav gan zināms, ko šobrīd dara šīs meitenes – tagad jau dāmas, bet pats Ēriks pēc MK projekta muzicēja „Estrādes serpentīnā”, kopā ar Eduardu Švānu izveidoja duetu „Iedo rociņ” un ar Viktoriju Streiču sadziedājās apvienībā „Miers un bērziņš”, savukārt šobrīd Ēriks joprojām aizraujas ar kanoe airēšanu un muzicē, uzstājoties kā dziesminieks ar neilona stīgu ģitāru, kuras skanējumu drīz vien varēsit dzirdēt viņa debijas albumā – iespējams, ka tajā būs iekļauta arī „Baltā saule”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti