Ekspresintervija ar «Mana dziesma» dalībnieku Andri Buli

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Latvijas Televīzijas (LTV) šovs "Mana dziesma" gatavojas Maestro Raimonda Paula 80 gadu jubilejai, sešos raidījumos pārbaudot, kādas ir latviešu zināšanas par Maestro dziesmām un vai mēs vispār esam gatavi, svinot Maestro jubileju, nākamgad tās dziedāt visa gada garumā.

"Mana dziesma" 13.spēles dalībnieku kārtā šoreiz bija divi spēcīgi trio - aktrise Agnese Zeltiņa, LTV seriāla "Māja pie ezera" zvaigzne Katrīne Pasternaka un Latvijas Radio 2 ētera balss Velga Vītola. Dāmu komanda stājās pretī dziedošajam aktierim, režisoram un dziesminiekam Varim Vētram, aktieriem Andrim Bulim un dziedātājam Žoržam Siksnam.

Andris Bulis sarunā ar Lsm.lv atklāja, ka pēc šova spilgtā atmiņā paliks patīkamā kompānija - Žoržs Siksna un Varis Vētra.

Ekspresintervija ar "Mana dziesma" dalībnieku Andri Buli
00:00 / 03:48
Lejuplādēt

Kā jums veicās komandā?

Ļoti saliedēti mēs bijām. Es ar savu vienīgo uzdevumu tiku ļoti labi galā.

Kāds bija jūsu uzdevums?

Man bija jāpūš stabulē kāda no Raimonda Paula melodijām - "Genoveva". Un Žoržs Siksna, kurš nekad droši vien to dziesmu savā dzīvē nav dzirdējis, uzminēja...

Vai bija vēl kaut kas, kas jūs pārsteidza - gan komandā, gan šovā kopumā?

Ļoti labi vadītāji - gan Dagmāra, gan Intars. Visu cieņu, malači! Ļoti mājīga atmosfēra, ļoti mīļi. Visā tajā tomēr bija intriga, nebija tā, ka aizej un nav nekādas emocijas, bija zināma intriga. Normāls, foršs, mājīgs, svētdienas vakaram paredzēts izklaides veids, šovs.

Vai bija kāda epizode, kuru tagad atceroties jums ir kauns?

Kauns? Kauns par to, ka es nedziedu. Esmu nedziedošs cilvēks, un es piedalījos muzikālā šovā. Es esmu dziedājis Latvijas Kultūras akadēmijā, katru gadu beidzot kādu no kursiem eksāmenā, kad jādzied dziesmas, bet tas nekad nav bijis publiski. Ja es varēju piedalīties, tad jebkurš nedziedošs cilvēks var piedalīties, jo šajā reizē vairāk bija jāizceļas ar erudīciju par dažādām dziesmām, nevis ar pašu dziedāšanu.

Vai atminēt Raimonda Paula dziesmas ir grūti?

Tās, ar ko mana paaudze ir uzaugusi, tās nav grūti, bet, piemēram, tās agrīnās dziesmas, kas teātra izrādēs bija, tās nebūt nebija viegli. Labi, ka mūsu komandā Varis Vētra bija, kurš pats bija dziedājis Dailes teātrī daudzas dziesmas. Es, piemēram, daudzas nezināju - tās, kas bijušas agrāk teātrī vai kino. Tās, kas tagad populārākas, tādas vispār zināmas tautā, tās jau viegli. Tās no izrādēm, kas nav populāras, tās nav viegli atminēt.

Tēma jūsu raidījumam bija "Teātra un kino dziesmas". Vai arī jums ir kāda mīļākā Raimonda Paula teātra un kino dziesma?

"Ilgais ceļš kāpās". Melodija ļoti patīk. Godīgi sakot - daudzas. "Vella kalpu" dziesma. Patiesībā, no visām melodijām, kas man saistās ar kino vai ar teātri, tad jāteic, ka "Ilgais ceļš kāpās".

Vai kino un teātris vispār ir iespējams bez mūzikas?

Nevar, nekad dzīvē! Neiespējami, tas ir! Kino, teātris, mūzika - tas iet roku rokā.

Kādai jābūt mūzikai, lai tā varētu būt teātrī un kino?

Emocionālai. Bet patiesībā kino un teātrī, tur pēc sižeta jāsader kopā. Kuru katru Raimonda Paula dziesmu filmā neieliksi, tur tomēr jāzina noskaņa, izrādei jāzina noskaņa. Tas ir smalks darbs patiesībā. Komponistam jāiedziļinās materiālā, ar režisoru jārunā, diezgan sarežģīti rakstīt un komponēt teātrim un izrādei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti