Eirovīzija šogad – bez lielajiem ekrāniem un ar koncentrēšanos uz dziesmu

Sestdienas, 12.maija, vakarā Latvijas Televīzijā būs skatāma starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa fināla pārraide. Eirovīzijas projekta vadītāja Latvijā Zita Kaminska pastāstīja, ka šogad skatuve ir bez lielajiem ekrāniem un ar koncentrēšanos uz dziesmu.

“Eirovīziju ir ļoti unikālu starptautisks projekts, kuru veido 43 valstu televīzijas. Līdz ar to šeit savienojas gan muzikāli, gan vizuāli ļoti dažādas gaumes,” norādīja Kaminska.

Latvijas pārstāve Laura Rizzotto ar dziesmu "Funny girl" neguva pietiekami augstu skatītāju un žūrijas vērtējumu, lai kvalificētos dalībai finālā.

Eirovīzijas projekta vadītāja Latvijā Zita Kaminska
00:00 / 00:34
Lejuplādēt

“Šoreiz Latvija netika finālā, bet daudzi fani raksta atbalstošus vārdus un saka, ka viņiem Laurus dziesmas finālā pietrūkst. Un Laura ir pateicīga visiem, visiem, kas viņu atbalstīja, kas par viņu balsoja vai vienkārši turēja īkšķi. Daudz fanu viņai ir Portugālē. Viņa tika intervēti lielākajos Portugāles medijos un Spānijā. Bet diemžēl tās valstis tāpat kā mūsu kaimiņi – Igaunija, Lietuva – mums pusfinālā nevarēja par mums balsot. Toties mums ir iespēja tagad just līdzi viņiem finālā šovakar pulksten desmitos vakarā Latvijas Televīzijas pirmajā kanālā,” sacīja.

Finālā uzstāsies 26 valstu pārstāvi, to vidū no Igaunijas un Lietuvas, rīkotājvalsts Portugāles, kā arī "lielā piecinieka" valstis ar garantēto dalību - Francija, Vācija, Itālija, Spānija un Lielbritānija.

Kaminska arī atklāja, ka šogad konkursam ir kāda īpaša iezīme: “Šī ir īpaša Eirovīzija ar to, ka pagājušā gada uzvarētāji teica, ka Eirovīzija galvenajam ir jābūt dziesmai un izpildījumam, nevis dažādām ugunī un ekrāniem. Tāpēc šogad Eirovīzijas skatuvē nav paredzēti video ekrāni. Tad koncentrēsimies uz dziesmām.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti