Eirovīzija - provizoriski šī gada skatītākā pārraide Latvijā

Sestdienas, 23.maija, Eirovīzijas finālu vidēji vēroja 323 000 jeb 16.4% Latvijas iedzīvotāju, kas pēc provizoriskajiem datiem ir šī gada skatītākā pārraide Latvijā visu televīzijas kanālu konkurencē.

23.maijā Latvijas Televīzijas pirmais kanāls (LTV1) laikā no plkst. 22 līdz plkst. 2, kad tika rādīts 60.Starptautiskais Eirovīzijas dziesmu konkursa fināls, kopumā ieinteresēja 569 000 Latvijas iedzīvotāju jeb 28.8% no visiem televīzijas skatītājiem Latvijā, liecina provizoriskie TNS dati.

Arī ceturtdien, 21.maijā, Eirovīzijas otro pusfinālu vēroja liels skatītāju skaits - 272 000 jeb 13.8% no visiem Latvijas televīzijas skatītājiem vecumā no četriem gadiem.

Šogad Eirovīzijas auditorija bija aizvadītajos gados lielākā. Iepriekšējā reize, kad Eirovīzijas starptautiskā fināla tiešraide piesaistīja tikpat lielu auditoriju, bija 2008.gadā, kad to vēroja 16.6% no visiem televīzijas skatītājiem Latvijā jeb 365 000.

Skatītāju lielās intereses dēļ LTV1 kanāls bija pagājušās nedēļas skatītākais televīzijas kanāls Latvijā ar skatīšanās laika daļu ("share") 15.1%.

"Latvijas Televīzija izsaka pateicību visiem balsotājiem un līdzjutējiem Latvijā un visā pasaulē, īpaši Lielbritānijā, kuri atbalstīja Latvijas Televīzijas rīkotā autoru un izpildītāju konkursa "Supernova" uzvarētāju un Latvijas pārstāvi starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā Aminatu Savadogo," norāda VSIA "Latvijas Televīzija" valdes loceklis Sergejs Ņesterovs.

"Latvijas Televīzijas radošās un tehniskās komandas darbs un uzdrīkstēšanās mainīt līdzšinējo Eirovīzijas nacionālās atlases formātu un savādāk paskatīties uz starptautisko Eirovīzijas konkursu ir devis lieliskus rezultātus - Latvija pēc daudzu gadu pārtraukuma ir finālistu rindās, Latvijas vārds pasaules līmenī ir plaši izskanējis vispozitīvākajā veidā un "Supernova" fināliste Aminata ar savu vokālu, šarmu un talantīgo komandu ir apbūrusi visu Eiropu, ko īpaši uzsver Eiropas valstu mediji," pauž Ņesterovs, papildinot, ka arī Latvijā Eirovīzijas starptautiskais konkurss tik daudz skatītājus nav pulcējis ļoti daudzus gadus.

"Līdz ar Aminatas atgriešanos Latvijā, mums, Latvijas Televīzijai jau ir sācies jauns cikls - gatavošanās nākamajam gadam, un kā sākums tam ir nākamais autoru un izpildītāju konkurss "Supernova", kuram pieteikšanās sāksies jau septembrī," norāda Ņesterovs.

Kā vēstīts, Latviju Eirovīzijā šogad pārstāvēja Aminata Savadogo, izcīnot sesto vietu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti