Eirovīzijā Justs grib tikai uzvaru

Skatītāji ir izlēmuši - pārstāvēt Latviju Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā Zviedrijā dosies dziedātājs Justs Sirmais. Ar vairāk nekā 20 tūkstošiem skatītāju balsu Justa izpildītā dziesma "Heartbeat" Latvijas Televīzijas (LTV) dziesmu autoru un izpildītāju konkursa "Supernova 2016" finālā ierindojās pirmajā vietā.

Pēc rezultātu paziņošanas Justs atzina, ka sajūtas ir pasakainas. Fināls, viņaprāt, bijis neparedzams, jo līdz pat balsošanas beigām viņa izpildītā dziesma "Heartbeat" un grupas "Catalepsia" dziesma "Damnation" dalīja līdzīgu balsu skaitu. "Protams, visādas lietas cilvēki runāja apkārt, ka Justs jau ir vinnējis un citiem nav izredžu, bet, kā redzējām līdz pēdējam brīdim, nevarēja saprast, kurš aizbrauks," rezultātu komentē Justs.

Runājot par turpmākajiem plāniem, dziedātājs uzsver, ka komandai atpūtas pauzes nebūs - turpināsies mēģinājumi, būs jāieraksta dziesmas un jāuzņem videoklips, kā arī jāplāno priekšnesuma režija. Šobrīd bukmeikeri Latvijai starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā paredz vietu trijniekā, taču pats Justs grib tikai uzvaru. "Pats atceros, kā maziņš skatījos Eirovīziju. Uzvarēja Naumova [dziedātāja Marija Naumova - aut. piez.], un tas šeit Latvijā bija liels notikums. Gribētu Eirovīziju atvest šeit vēlreiz, un es to izdarīšu," tā klausītājiem sola Justs.

Aminatai jau otrā uzvara

Šis ir otrais gads kopš izmaiņām kārtībā, kādā Latvija izvēlas dziesmu pārstāvniecībai starptautiskā konkursa finālā. Izmaiņas deva rezultātu - pagājušajā gadā dziedātājai Aminatai Savadogo izdevās Latviju pēc septiņu gadu pārtraukuma parādīt finālā un iegūt pat sesto vietu. Var teikt, ka arī šogad Aminata ir uzvarējusi - viņa ir Justa izpildītās dziesmas "Heartbeat" mūzikas un vārdu autore.

"Ja godīgi, es nemaz vēl neapzinos, kas man priekšā," pēc rezultātu paziņošanas domās dalās Aminata. "Es jūtos ļoti priecīga. Ar Justu gan mēs noteikti strādāsim pie vokālā snieguma, runāsim par enerģiju, par visu." Dziedātāja uzsver, ka netrūks mēģinājumu, jo pats svarīgākais konkursā ir priekšnesums. Taču tikpat svarīgi ir justies ērti uz skatuves.

"Tas ir milzīgs pasākums, kas dod milzīgu startu. Uz tādas skatuves uzstāties ir patīkami, nevajag uztraukties un domāt par grūtībām," stāsta Aminata. Justam būs vajadzīgs daudz spēka un izturības, lai dziesmu varētu nodziedāt jebkurā diennakts laikā, viņa norāda.

Uz Justa pleciem liela atbildība

Žūrijas loceklis Guntars Račs atzīst, ka uz Justa panākumiem cer ļoti daudz cilvēku. Tāpēc pastāv bažas, vai viņš spēs ar tādu spriedzi tikt galā. "Pēc pieredzes zinu, ka ir situācijas, kad pie lielas atbildības un liela mēģinājuma procesa vokāli nepieredzējušiem cilvēkiem var rasties balss problēmas. Es tikai par to baidos, par tīri fiziskām lietām," saka Račs. Viņš norāda, ka lielu atbalstu Justam sniedz viņa komanda, tajā skaitā arī Aminata, kura, pirmkārt, viņam iedevusi dziesmu, otrkārt, var dalīties ar tehniskiem padomiem.

"Viņam jāiemācās apdzīvot skatuvi. Ar tik nedzīvām kājām, kādas ir viņam, tas ir par maz. Šāda skatuve prasa brīvību un kustību," par to, kas Justa priekšnesumā jāuzlabo, stāsta Guntars Račs. Par piemēru žūrijas pārstāvis min Robiju Viljamsu, kurš, šādu dziesmu izpildot, visticamāk nenobītos uz skatuves, piemēram, uzmest salto.

Kopumā "Supernovas 2016" finālu Račs dēvē par tādu, "no kura pašiem nav jākaunas". "Pirmoreiz, kad noklausījos iesniegtās dziesmas, man likās, ka labi ja divas dziesmas būs labas. Tomēr četrinieks izveidojās labs, ar to mēs kā žūrija tikām galā." Raču iepriecināja, ka grupas "Catalepsia" fani spēja izveidot intrigu - samazināt balsu skaitu starp pirmo un otro vietu līdz aptuveni diviem tūkstošiem. "Pretējā gadījumā fināls nebūtu interesants," atzīst Račs.

Finālistu ieguvums - pieredze un popularitāte

Pārējie fināla dalībnieki stāsta, ka savā turpmākajā muzikālajā karjerā izmantos "Supernovā" iegūto skatuves pieredzi, kontaktus un jauno fanu pulku. "Tas ir nopietns pasākums - ar gaismošanu, skaņošanu. Varējām redzēt skatuves darbu un paši domāt par savu priekšnesumu, lai nodotu skatītājam vēstījumu. Tas bija mūsu izaicinājums, un mēs daudz ko iemācījāmies," atzīst grupas "MyRadiantU" dalībniece Ilze Zābaka.

"Tagad ir tā, ka daudzi mūs zina, bet, vai tas tā paliks, viss atkarīgs no mums pašiem. Vajag pacensties, piemēram, videoklipu uzfilmēt. Tāpat strādāsim pie jauna albuma," grupas "Catalepsia" nākotnes plānus izklāsta tās solists Ervīns Francs. Arī dziedātāja Marta Ritova stāsta par saviem ieguvumiem konkursā: "Koncerti ir koncerti, bet šis ir konkurss - tevi vērtē, arī skatītāji balso. Tas ir maziņš stress, ar ko mācos tikt galā."

Guntars Račs aicina nākamgad dalībniekiem nesekot līdzi tradicionālajam Eirovīzijas formātam, bet gan nākt klajā ar jaunu skanējumu. Tāpat arī skatītājiem viņš iesaka balsot par to, kas patīk, nevis to, kas vislabāk atbilst Eirovīzijas dziesmu konkursam. "Žūrijas virsuzdevums bija nevis kādam ieriebt vai piepildīt savas ambīcijas, bet uz starptautisku konkursu nosūtīt to dziesmu, kuru klausoties nebūtu kauns," Račs ir pārliecināts, ka žūrijas mērķis ir sasniegts. Ja konkursā dziesma gūs augstus panākumus, savu mērķi būs izpildījis arī "Supernovas" jaunais formāts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti