Dzegužkalnā līgos kopā ar «Iļģiem», «Dzelzs vilka Jauno Jāņu orķestri» un «Folkvakaru»

Tradicionāli latviska līgošana un danči līdz rīta gaismai jau piekto gadu 23.jūnijā norisināsies Dzegužkalnā - augstākajā Rīgas kalnā un senākajā Jāņu svinēšanas vietā Rīgā.

Svētku svinības ar godu vietas pušķošanu, svētības un veselības vēlējumiem plkst. 20 Dzegužkalna parka estrādē atklās Jāņu māte Zoja Heimrāte un Jāņu tēvs Edgars Lipors kopā ar "Hāgenskalna muzikantiem".

Līdz ar Jāņa tēva vara taures skaņām plkst. 20.30 uz skatuves kāps atjautīgās un atraktīvās "Atštaukas" no Liepājas, kuras apdziedās Jāņa māti, Jāņa tēvu, kā arī sanākušos līgotājus. Šoreiz īpaši tiks godā celtas Rucavas puses dziesmas, kuras savā dziesmu pūrā glabājusi Austra Pumpure.

Plkst. 22 Jāņa tēvs un Jāņa māte visus līgotājus aicinās uz goda apli, gājienu un uguns iedegšanas rituālu. Ar līgo dziesmām kalnā tiks pavadīta saule un, ziedojot pērnos Jāņu vainagus, tiks iedegts Jāņu lielais ugunskurs.

Plkst. 22.30 kopīga līgotņu dziedāšana estrādē turpināsies kopā ar Ilgu Reiznieci un postfolkloras grupu "Iļģi". Savukārt plkst. 23 sāksies lielā latviešu danču tūre, kurā visiem klātesošajiem dančus spēlēs, rādīs un mācīs Valdis Putniņš un Rīgas danču kluba jaunieši.

Pēc pusnakts Jāņu sumināšanas plkst. 00.30 uz skatuves muzicēs "Dzelzs vilka jauno Jāņu orķestris", bet plkst. 02.30 uzstāsies Kristīne Kārkle-Puriņa un grupa "Folkvakars", kuri spēlēs jautrus dančus līdz pat saullēktam.

Līgo pasākumā Dzegužkalnā darbosies arī lauku labumu un zāļu tirdziņš. Ieeja pasākumā ir bez maksas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti