Kultūras ziņas

Melnbaltie «Dubultportreti»

Kultūras ziņas

Kas maināms kultūras projektu finansēšanas modelī?

«Dzeguzīte» sveic Raimondu Paulu

«Dzeguzīte» sveic Raimondu Paulu un svin 45. jubileju

Raimonda Paula talanta cienītāji un mūzikas izpildītāji nebeidz daudzināt Maestro 80 gadu jubilejā. 29. februārī Dailes teātrī apsveikumu lielkoncerta veidā Raimondam Paulam pasniedz bērnu vokālais ansamblis “Dzeguzīte”, kam arī šogad svētki – 45. jubileja.

Ansambļa “Dzeguzīte” sadarbība ar maestro Paulu ilgst jau 35 gadus. Dziedot Raimonda Paula dziesmas, izaugušas jau vairākas dzeguzēnu paaudzes. Komponista godināšana un savas 45. jubilejas svinības notiek 29. februārī Dailes teātrī. Režisors – Intars Rešetins.

Kopā ar tagadējiem dzeguzēniem koncertā piedalās arī paauguši un labi zināmi dziedātāji. Piemēram, Daumants Kalniņš, Intars Busulis, Kristīne Prauliņa un Antra Stafecka.

"Cepuri viņu priekšā novelku par to, ka viņi var atcerēties visus šo dziesmu vārdus," saka dziedātāja Antra Stafecka. Dziedātāja bērnībā gan nav ansamblī dziedājusi. "Biju soliste," smej Stafecka. "Man ļoti nepatika dziedāt korī. Mani pat izdzina no kora ar tekstu: "Stafecka, nu cik tu vari bļaut!"."

"Dzeguzītē" gan dažbrīd ar lirisku un ar citu balsīm saplūstošu dziedājumu vien nepietiek. Nodarbības trīs reizes nedēļā, šonedēļ pat katru dienu.

Jau vēstīts, ka koncerta programma paredzēta kā retrospekcija par ilgo "Dzeguzītes" un Maestro sadarbības periodu. Koncerta pirmajā daļā - dziesmas no jaukajām leļļu teātra izrādēm "Brālītis un Karlsons", "Velniņi", "Pitons Pīts", "Kaķīša dzirnaviņas" un citām. Otrajā daļā - dziesmas no iemīļotajām dziesmu spēlēm "Meža gulbji", "Zaļā jumprava", "Nāc pie puikām", dziesmu cikliem "Pasaka par sniegu", "Brīnumpasaulīte", kā arī dažādas populāras dziesmas, piemēram, "Piena ceļš", "Anniņa vanniņā" un citas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti