Draudzības spēlē futbols gan nopietns, gan teatrāls

Uzsākot skatītāju balsojumu par dažādām „Spēlmaņu nakts” nominācijām, pirmdien daudzu vietējo teātru aktieri aizvadīja draudzības spēli futbolā pret Latvijas virslīgas klubu „Metta/Latvijas Universitāte”. Mačs izvērtās gan rezultatīvs, gan skatāms sanākušajiem līdzjutējiem – vienā no spēles epizodēm laukumā izskrēja arī t.s. „strīkeris” jeb kails futbola fans. Tiesa, kā jau teātrī, arī šoreiz tas bija vien izcils tēlojums un izcils kostīmu mākslinieka darbs.

Draudzības spēlē futbols gan nopietns, gan teatrālsMārtiņš Kļavenieks
  Spēle starp aktieriem un „Mettas” komandas spēlētājiem notika uz mazā laukuma, ar vārtsargiem, no kuriem gan tikai viens pastāvīgi atradās savā postenī – virslīgas vārtuvīrs Dāvis Ošs regulāri palīdzēja saviem partneriem arī uzbrukumā.

  Pirmais puslaiks aizritēja līdzīgā cīņā, bet otrajā savu pārākumu meistarībā tomēr apliecināja „mettieši” – 6:3.

  Spilgtākie mača brīži noteikti bija viena no aktieriem izskrējiens futbola laukumā, esot „kailam” – viņš bija uzvilcis īpašu tērpu, kas lika viņam izskatīties kā tikko no mātes miesām nākušam. Aktieru komandas vadību uzņēmās Dailes teātra pārstāvis Gints Grāvelis, bet 11 m soda sitienus pēc mača izpildīja gandrīz visi komandas dalībnieki.

  Spēles norises vietā šo maču komentēja Anatolijs Kreipāns:

  ''Neparasti, jā, bet futbols ir futbols. (..) Patiesībā jau sportisti arī ir aktieri, manuprāt, viņiem arī jābūt aktieriem, jo galu galā - kam tad viņi sporto, kam šinī gadījumā spēlē, ja ne publikai!"

  Aktieriem bija arī sava atbalsta trupa – kolēģi, kas bija gan karsējmeitenes, gan uzmundrinātāji laukuma malā. Dailes teātra aktieris Dainis Grūbe uzsvēra, ka labāku sniegumu parādīt liedza nelielais koptreniņu skaits.

  „Mettas” komanda pret aktieriem nebūt nespēlēja ar otro sastāvu. Laukumā bija ļoti daudzi virslīgā rūdīti futbolisti, arī vienības pieredzējušākais spēlētājs Gatis Kalniņš. Viņš cer, ka šāds mačs vairos pozitīvu ažiotāžu ap futbolu, kas jau ilgāku laiku ir pavisam noplakusi.

  Vienlaicīgi ar spēles norisi 11 Latvijas profesionālajos teātros, kā arī spelmanunakts.lv un Lsm.lv atklāts "Spēlmaņu nakts 2016/2017" skatītāju balsojums. Arī abas futbola komandas laukumā pirms spēles veica pirmo balsojumu par sev tīkamāko aizvadītās sezonas izrādi, aktrisi un aktieri.

  Balsošana noslēgsies 20. novembrī minūti pirms pusnakts. "Spēlmaņu nakts" balvu pasniegšanas ceremonija šogad notiks Dailes teātrī.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Izklaide
  Kultūra
  Jaunākie
  Interesanti