Dienas ziņas

Latvijā drīzumā tiks sākti zemie lidojumi

Dienas ziņas

Ogotājiem sācies karstākais darba laiks

Jaunieši mēģina izdzīvot bez interneta

Dodas pārgājienā, lai trenētos dzīvot bez interneta

Latvijā jau vairāk nekā puse jauniešu brīvo laiku vēlas pavadīt datora sabiedrībā - aktivitātes sociālajos tīklos un datorspēles kļuvušas par neatņemamu ikdienas nodarbi. Daudziem - pat par slimīgu tieksmi.

Spītējot karstumam, 16 jaunieši vecumā no 16-26 gadiem jau otro dienu dodas pārgājienā gar Rāznas ezeru. Latgales Reģionālā televīzija viņus satiek netālu no Kaunatas. Kaut gan dalība pārgājienā ir bez maksas, nepieciešamības gadījumā organizatori nodrošina arī nepieciešamo inventāru. Astoņi dalībnieki pēdējā brīdī pārdomājuši.

"Vakar mēs sākām Rēzeknē. Izgājām no pilskalna. Tur mēs sadalījām un visu sapakojām. (..) Tad mēs gājām uz Rāznas ezeru," stāsta pārgājiena apmācību vadītāja Leila Rasima.

Ideja par pārgājiena rīkošanu radusies pašiem jauniešiem - Ozolaines pagasta jauniešu biedrībai "Ozo". Iepriekšējā dienā kājām noieti aptuveni 25 kilometri, nesot smagas mugursomas ar pārtiku, ūdeni, teltīm un guļammaisiem. Interneta izmantošana pārgājiena laikā ir aizliegta, vairāki dalībnieki izlēmuši arī telefonus atstāt mājās. "Sākumā man likās, ka es vispār nenoiešu līdz Janapolei. Bet pēc tam jau bija labi. (..) Sapratu, ka es varu noiet 25 kilometrus tādā karstumā bez telefona un ar jaunām  paziņām," par pirmajām atziņām stāsta pārgājiena dalībniece Tamāra.

Pārgājiena laikā jaunieši paši mācās uzsliet teltis, iekurt ugunskuru, pagatavot uz tā maltīti. Viņi atzīst, ka aizraušanās ar internetu vienaudžu vidū ir aktuāla problēma, taču paši pārāk daudz laika tam nevelta. "Es neteikšu, ka visiem jauniešiem ir problēmas ar internetu. Ir daži, kas tiešām ir atkarīgi no interneta, bet ir arī normāli - tādi, kuri sporto, nodarbojas ar mākslu vai ir kāds cits savs hobijs," norāda pārgājiena dalībnieks Niks.

Viņam piebilst Anatolijs. "Man ir tādi draugi [kas aizraujas ar internetu], un es daudz tādus zinu. Bet tagad ne pats internets, bet pašas spēles interesē. Tas nav normāli," saka Anatolijs.

Psihologi interesantas brīvā laika pavadīšanas alternatīvas izmanto kā vienu no līdzekļiem, lai mazinātu aizraušanos ar internetu bērnu un jauniešu vidū. Pārgājiena dalībnieki atzīst, ka šeit iegūtas pozitīvas emocijas, sastapti jauni draugi, bijis iespējams pārbaudīt sevi. Ilgtermiņā savu dzīvi bez interneta viņi iedomāties gan nespētu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti