«Disney» plāno atvērt Rīgā jaunās paaudzes atrakciju parku

Amerikas korporācija "Disney" plāno uzbūvēt Latvijā kvesta istabu un reālā laika interaktīvo spēļu parku. Komplekss ar platību ap 1200 ha kļūs par vienīgo šāda veida izklaižu centru ES valstīs un trešo pēc lieluma pasaulē. Tiek plānots, ka, lai apmeklētu jauno parku, no Eiropas un Krievijas uz Latviju brauks ap 800 tūkstoši cilvēku gadā.

"Disney" ir visā pasaulē slavena gigantiska korporācija, kas specializējas atpūtas un izklaižu industrijā. 2014.gadā kompānija izgāja strauju augošajā kvesta spēļu tirgū, un līdz šim laikam ir izveidojusi divus jauna veida Disneja parkus. Atrakciju vietā apmeklētājiem tiek piedāvāts piedalīties interaktīvās spēlēs uz loģiku, uzmanību, ar priekšmetu meklēšanu un komandas uzdevumu risināšanu. Novērtējot lavīnveida pieprasījumu pēc jaunā izklaides veida, korporācija pieņēma lēmumu par iziešanu Eiropas tirgū.

Pēc iepriekšējās informācijas, Latvijas parks "DisneyQuestland" tiks izvietots bijušās Rīgas porcelāna rūpnīcas jeb kādreizējās Kuzņecova fabrikas teritorijā, kur agrāk bija domāts uzbūvēt tirdzniecības centru "Akropolis". Kā cita iespējama vieta jaunā kompleksa būvniecībai tiek nosaukta teritorija netālu no Rīgas lidostas.

“Par “Mysteria” attīstības plāniem komentēt nevaram, bet ar pārliecību varam ziņot, ka šis parks netiks būvēts kādreizējās Kuzņecova porcelāna un fajansa fabrikas teritorijā, jo šajā teritorijā būs multifunkcionālais tirdzniecības centrs “Akropole”,” norāda SIA “Akropolis LV” vadītāja Jeļena Kondrašova.

Pagājušā gada nogalē no Rīgas pilsētas būvvaldes tika saņemta atļauja sākt daudzfunkcionālā tirdzniecības centra “Akropole” būvniecību un šī gada marta sākumā tika uzsākts būvniecības sagatavošanās procesa posms - izmēģinājuma pāļu dzīšana zemē. Savukārt būvniecības darbus tiek plānots uzsākt 2016. gada otrajā pusē.

Piedzīvojumu parks "Disney" ietvers sevī vairāk nekā 50 kvesta istabas, bet par to izveidošanas bāzi kļūs Latvijā esošās kvesta kompānijas. Tā, jau piektdien, 1.aprīlī, tiks parakstīts līgums par Latvijas kompānijas "Mysteria" pirkumu. Kā paziņoja kompānijas blogā viens no "Mysteria" dibinātājiem Jurijs Boičuks, sarunas notikušas visa 2015.gada laikā.

"Disney" pārstāvji pirmo reizi griezās pie mums ar piedāvājumu par "Mysteria" pirkumu ikgadējā kvestu un izklaides pakalpojumu gadatirgus gaitā, kas notika Losandželosā pagājušā gada februārī," stāsta Boičuks.

Pēc viņa sacītā, Latvijas kvesta kompānija ieinteresēja Amerikas gigantu ar nestandarta, novatorisku pieeju spēles organizēšanai.

“Par inovatīvā piedzīvojumu parka atšķirīgo iezīmi kļūs iespēja spēlē vienlaicīgi piedalīties lielam komandās apvienotu cilvēku daudzumam — ar šādu pieeju visas komandas apvieno kopējs pārdomāts scenārijs, un viss pārvēršas lielā aizraujošā stāstā, kurā dalībnieki varēs sajusties kā filmas vai piedzīvojumu romāna varoņi," stāsta Jurijs Boičuks.

Darījuma summu līdzēji neizpauž, bet ir zināms, ka "Disney" plāno investēt piedzīvojumu parka izveidošanā ap četriem miljoniem eiro.

Kvests realitātē ir interaktīva spēle reālā laika režīmā, kur spēlētājiem parasti tiek piedāvāts izkļūt no istabas ierobežotā laikā, risinot loģiskus uzdevumus, mīklas, āķīgus uzdevumus, atrodot dažādus priekšmetus un tiekot galā ar lielu daudzumu mehānisku sarežģījumu, ko apvieno kopēja sižeta līnija. Šis izklaides biznesa veids pirmo reizi parādījās 2000.gadu sākumā Āzijā un ātri kļuva populārs visā pasaulē, ieskaitot Latviju.

Pēc "Lursoft" datiem šobrīd Latvijā darbojas vairāk nekā desmit kvesta kompānijas, kuras operē kopumā ar piecdesmit spēļu istabām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti