Dienas ziņas

Vidzemē par dārzeņu ražu nesūdzas

Dienas ziņas

Noslēgusies Irbenes radioteleskopa modernizācija

Daugavpils cietokšņa «Atmiņu lāde»

Daugavpils cietoksnī varēs uzvilkt 19.gadsimta sākuma sieviešu tērpus

Daugavpils cietokšņa vēsturisko gaisotni tagad papildinās arī iespēja aplūkot un uzlaikot 19.gadsimta sākuma sieviešu tērpus. Biedrības “Atmiņu lāde” dalībnieces iedvesmu guvušas no Lielbritānijas skaistajiem dārziem un karaliskajām tradīcijām. Turklāt šī projekta īstenošana un atbalsts gan no pašvaldības, gan arī cietokšņa administrācijas bija kā apliecinājums, ka laiks atgriezties dzimtenē.

Irēna un Rasma ir tandēms biedrībā “Atmiņu lāde”, kuru darinātās seno laiku dāmu tērpu kolekcijas turpmāk būs apskatāmas Daugavpils cietokšņa Nikolaju vārtu labajā daļā. Pirms pieciem gadiem viņas devās darba meklējumos uz Angliju un, esot prom, jau sen prātoja par nodarbi, kas ļautu atgriezties dzimtenē.

"Ceļojot pa brīnišķīgajām Anglijas pilīm, parkiem, Anglijas dārziem, mēs redzējām, ka visinteresantākā idejā un absolūti visiem sagādā prieku tie ir tērpi, pārģērbšanās," sacīja biedrības "Atmiņu lāde" vadītāja Irēna Voitāne.

Rasma ir talantīga šuvēja un seno tērpu darināšanā lielu pieredzi guva, strādājot Anglijā Karaliskajā Šekspīra teātrī. Šī pirmā kolekcija veltīta 19.gadsimta sākumam un jau šobrīd strādā pie nākošā projekta. "Kā nākošo kolekciju mēs plānojam 1850.gada. Tās ir skaistas milzīgas kleitas, dāmas korsetēs, milzīgas cepures (..) kā papildinājums uz rudens mēnesi būs mēteļi, apmetnīši, ziemas cepurītes un zābaciņi," norāda biedrības "Atmiņu lāde" vadītāja Irēna Voitāne.

Biedrības tērpu pirmais iznāciens bija kara rekonstrukcijas festivāla ietvaros, kad tika izspēlēta vēsturiska cīņa 19.gadsimta sākumā starp krievu un franču armijām. Šāda objekta izveide cietoksnī radīs pilnīgāku vēstures gaisotni.

Lai gan tērpi nav autentiski, tie ataino tā laika zīmīgākās modes tendences gan apģērbā, gan arī aksesuāros. Turklāt, uzlaikojot tērpus, būs iespējams iejusties Napoleona laika dāmas tēlā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti