Dienas ziņas

Palielinās traktoru zādzību skaits

Dienas ziņas

Krievijas prezidenta vēlēšanās pārkāpumi un piespiedu balsošana

Skolēni pirms Lieldienām rotā Daugavpili

Daugavpilī skolēni pirms Lieldienām rotā pilsētu

Daugavpils rotāšanā pirms Lieldienām iesaistījušies skolēni. Viņu uzdevums bija izveidot aptuveni 20 mākslas objektus pilsētā. Izvēlētā tēma saistīta ar mākslas vēsturi, jo arī ola ir ne tikai Lieldienu, bet arī sākuma un jaunas dzīvības simbols.

Daugavpils Universitātes Dabaszinātņu korpusa garāžā rosās Mūzikas un mākslas skolu audzēkņi no visas Latgales un viesi no Zarasai pilsētas Lietuvā. Visi kopā apglezno Daugavpils galveno Lieldienu svētku rotājumu – pilsētvides objektus, kas ir par viņiem augumā krietni lielākas olas.

Lai arī akcija “Krāšņākā Lieldienu ola” Daugavpilī notiek ik gadu, tieši bērnu mākslas skolu audzēkņi tajā piedalās pirmo reizi. “Līdz tam bijušas vispārizglītojošās skolas, vienu gadu ir bijusi tikai mākslas vidusskola, bet šogad mēs aicinājām tieši bērnu mākslas skolas, kas ir Latgalē. Kā vienojošo tēmu nosaucām mākslas vēsturi, jo, kā ola ir sākums, tā arī viss skaistums sākās ar mākslu un sākas ar vēsturi,” stāsta Bērnu mākslas skolas “Saules skola” vadītāja Ieva Reitāle.

Ola simbolizē arī pilnību un gaismas uzvaru pār tumsu un ziemu. To visu skolēni ataino ar spilgtu krāsu palīdzību, bet vēsturiskums parādās visdažādāko seno mākslas stilu izvēlē.

“Sākot no postimpresionisma, ir arī kubisms, ir arī mūsdienu māksla, popārts. Bērniem pietiekami koši un pietiekami saistīti tieši ar Lieldienu tematiku,” saka Reitāle.

“Mums bija ideja, it kā pūpoli ar grieķu rakstiem. Toņus mēs izvēlējāmies visi kopā, mums bija trīs skices, un pašu labāko mēs uzzīmējām,” stāsta Dagdas Mūzikas un mākslas skolas audzēkne Valērija.

“Mums ir tāda tēma – ģeometriskās figūras, un mēs tās vispirms uzzīmējām, bet pēc tam arī izkrāsojām. Ir diezgan grūti, jo figūras ir mazas un tās ir jākrāso tā, lai ievērotu kontūras,” atzīst Naujenes Mūzikas un mākslas skolas audzēkne Alīna.

Dalībai akcijā pieteicās vairāk nekā 15 mūzikas un mākslas skolas no visa reģiona. Kopumā aptuveni 60 skolēni brīvdienās guva savu pirmo pieredzi tik liela izmēra mākslas objektu apgleznošanā un projektā.

“Iemācījāmies darboties saskaņoti, kopā, komandā, tas vienmēr noderēs, jo ir jāieklausās, ko saka citi cilvēki,” saka Rēzeknes Bērnu mākslas skolas audzēkne Valērija.

“Viņiem tā ir lieliska pieredze, jo tik lielus vides objektus mēs vēl nekad neapgleznojām. Ierasti viņi mākslas skolas mācību stundās strādā individuāli vai pārī, bet tagad strādā lielā grupā,” norāda skolotāja Ella Maslovska.

Vairāk nekā 20 pilsētvides objekti – olas – ir Daugavpils pilsētas Lieldienu svētku krāšņākā rota. Šogad jau īsi pirms svētkiem, Lieldienās un arī pēc tām skolēnu apgleznotie mākslas darbi aplūkojami Daugavpils centrā: gājēju ielā, skvērā blakus Skulptūru dārzam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti