Daugavpilī notiks vikingiem veltīts festivāls «Visvalža diena»

24. septembrī  Daugavpils cietoksnī pie Nikolaja vārtiem notiks Daugavpilī pirmais vikingiem veltītais vēsturisko rekonstrukciju klubu festivāls “Visvalža diena”, lsm.lv pavēstīja festivāla rīkotāji.

Pirms tūkstošiem gadu gar tagadējo Daugavpils atrašanās vietu pa Daugavu ritēja senais  tirdzniecības ceļš “no varjagiem līdz grieķiem”. Ceļš sākās pie varjagiem un virzījās pa upi līdz pat bagātajai Konstantinopolei Bizantijā. Varjagu vīri pa to devās mīt zvērādas un dzintaru pret austrumzemju rotām, sudrabu un zīdu. Rudenī, atgriežoties mājās, kamēr Daugava vēl bija kuģojama, viņi upes krastos mēdza ierīkot nometnes. Toreiz te viņi esot sastapušies ar senajiem latgaļiem un arī ar bagātās Jersikas valsts valdnieku Visvaldi.

Šoreiz, pēc daudziem gadu simteņiem, nometne tiks veidota pavisam tuvu Daugavas krastam -  Daugavpils cietoksnī, kur tās dalībniekus sagaidīs Daugavpils iedzīvotāji un viesi.  

Festivāls iecerēts kā Daugavpils vēsturiskās modelēšanas kluba “Robeža” dibināšanas svētku pasākums. Festivāla nosaukums “Visvalža diena” ir par godu Jersikas valsts valdniekam Visvaldim (XIII gs. vēst. avotos Vissevalde, Viscewolod), kas valdīja Jersikas pilskalnā un bija viens no ietekmīgākajiem tā laika valdniekiem.

Festivāla apmeklētājiem būs iespēja aplūkot vikingu pārvietojamās nometnes ekspozīciju. Varēs pielaikot bruņas un iemācīties apieties ar viduslaiku kaujas ieročiem. Pasākuma organizatori sola, ka ikvienam interesentam būs iespēja iesaistīties vikingu spēlēs un  izdarībās.

Pasākuma norises gaita:

Plkst. 12 – pasākuma atklāšana;
Plkst. 12-18 – šaušana ar loku un viduslaiku rotaļas visiem interesentiem (nenotiks paraugcīņu demonstrēšanas laikā);
Plkst. 12-18 – vikingu nometnes, sadzīves priekšmetu un senā bruņojuma ekspozīcija. Ikvienam interesentam iespēja pielaikot bruņas, apgūt zobenu cīņas pamatus un iemācīties rīkoties ar vairogu (nenotiks paraugcīņu  demonstrēšanas laikā);
Plkst. 13-13.30 – paraugcīņu demonstrēšana;
Plkst. 16-16.30 – paraugcīņu demonstrēšana;
Plkst. 18 – nometnes slēgšana.

Pasākumu organizē Daugavpils vēsturiskās modelēšanas klubs “Robeža” (biedrība “Vēsturiskās modelēšanas klubs “Robeža”''). Klubs darbojas kopš 2005.gada un ar saviem priekšnesumiem piedalījies vairākos Daugavpils pilsētas pasākumos. Kopš 2014.gada kluba galvenais mērķis ir 9.-11.gadsimta vēstures izzināšana un tā laika sadzīves, apģērba, ieroču, bruņojuma u.c. priekšmetu rekonstrukcija.

Festivālā piedalīsies arī Rēzeknes “Kroma kolna bruoliste” - Latgalē vienīgā vēstures aktīvistu un rekonstruktoru biedrība, kas pēta Latgales senvēsturi un kultūru, rīko dzīvās vēstures pasākumus, demonstrē unikālās, krāšņās un daudzveidīgās rotas un sagšas, seno karavīru ekipējumu, ieročus, cīņas mākslu un sadzīvi, lai ikviens interesents gūtu priekšstatu par seno latgaļu vērtībām, laiku un telpu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt