Dienas ziņas

Kuldīgas novadā aizvada "Meža ABC"

Dienas ziņas

MK izbraukuma sēde Daugavpilī

Daugavpilī atklāts piedzīvojumu parks

Daugavpilī atklāts piedzīvojumu parks

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Lai gan Daugavpils vairāk pazīstama ar kultūras un vēsturisko tūrismu, tagad pievienojas arī sportiskas aktivitātes jaunajā piedzīvojumu parkā. Līdzīgais piedāvājums citviet Latvijā pierādījis, ka spēj ieinteresēt ne tikai vietējos iedzīvotājus, bet arī tūristus no kaimiņvalstīm.

Līdz ar aktīvās tūrisma sezonas sākšanos Daugavpilī atklāts piedzīvojumu parks "Tarzāns".

Lielā Stropu ezera piekrastē kokos uzstādītas četras dažādas sarežģītības pakāpes šķēršļu trases 2-15 metru augstumā.

"Katrs šķērslis ir citādāks. Kaut kur vajag koordināciju, kaut kur vajag spēku, kaut kur vajag drosmi, kaut kādu veiklību," stāsta parka vadītājs Ivars Ciaguns.

Drošības nodrošināšanai augstākajā līmenī trases aprīkotas ar vienu no pasaules modernākajām stiprinājumu sistēmām. Tomēr trašu iziešanai nepieciešama arī spēja noturēt līdzsvaru, kā arī pārvarēt bailes.

Piedzīvojumu parks "Tarzāns" darbojas arī Siguldā, Jūrmalā un Liepājā, tomēr tur katra trase ir atšķirīga un pielāgota atrašanās reljefam un kokiem.

Daugavpils trasi kā pirmie iemēģināja pilsētas un novada skolēni, kā arī vietējie iedzīvotāji.

Jaunieši ir sajūsmā un teic: reģionā jau sen bijusi nepieciešamība pēc līdzīgas izklaides iespējas. 

"Man ir liels prieks, ka Daugavpilī šāda veida ir atvērusies. (..) Jauniešiem laika pavadīšanas iespējas ir krietni labākas nekā mums kādreiz bija," sprieda Daugavpils iedzīvotāja Viktorija.

Vienu no lielākajiem Daugavpils tūrisma objektiem, Marka Rotko mākslas centru, gadā apmeklē 100 000 apmeklētāji. Lai gan piedzīvojuma parka darbība ir sezonāla, vien no maija līdz novembrim, tūrisma speciālisti paredz - jaunais atpūtas objekts varētu piesaistīt papildu ceļotāju plūsmu.

Stropu mikrorajonā ezera krastā paredzēti vērienīgi infrastruktūras uzlabošanas projekti, veidojot to par daudzveidīgu aktīvās atpūtas zonu. Pludmale ar zilajiem karogiem un piedzīvojumu parks "Tarzāns" ir vien daļa no paredzētā projekta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti