Dānijā rīko troļļu festivālu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Laikā, kad daudzās pasaules valstīs arvien populārāki kļūst Halovīna svētki, kuru saknes meklējamas senajās ķeltu tradīcijās, Dānijas iedzīvotāji šo svētku priekšvakarā lēmuši izcelt savas senās mitoloģijas baisākos tēlus un organizēt troļļu festivālu, kurā skandināvu mitoloģijas tēli apvienoti ar krāšņām izrādēm un trīsdimensiju gaismu instalācijām.  

Mazo Nēstvedas pilsētu aptuveni 80 kilometru attālumā no Dānijas galvaspilsētas Kopenhāgenas apsēduši troļļi. Pilsētas rātslaukumā mājas atradusi vesela troļļu statuju ģimene, un tieši saistība ar šo seno skandināvu tēlu ļāvusi pilsētas vadībai lemt, ka pienācis laiks reizi gadā organizēt īpašu troļļiem veltītu festivālu.

“Mūsu pilsētā ir ļoti daudz troļļu – tie ir pat vairākās baznīcās, un, protams, rātslaukumā. Te var redzēt, kā Bjorns Norgārds, viens no mūsu slavenākajiem māksliniekiem, bronzā attēlojis troļļu māti Slatenpatu un viņas meitas,” stāstīja festivāla priekšsēdētāja Anna Stēna.

“Mēs mīlam runāt par troļļiem, un par to var arī pārliecināties, piemēram, Hansa Kristiana Andersena pasakās un mūsu folklorā,” atgādina Stēna.  

Un četras dienas gadā šie troļļi atdzīvojas un iziet četrdesmit tūkstošu cilvēku apdzīvotās pilsētas ielās. Skandināvu folklorā troļļi aprakstīti dažādi, pārsvarā kā ļaunas un neglītas radības, kas apdraud cilvēkus, taču interpretācijas iespējas ir plašas, un Nēstvedā var sastapt visdažādākos troļļus. Pilsētas vadība cer, ka šis festivāls viņu mājvietu iezīmēs arī daudzās tūrisma kartēs.

“Nav nevienas vietas pasaulē, kur notiek tik liels troļļu festivāls! Mēs ceram, ka tas kļūs par tikpat zināmu tradīciju kā, piemēram, alus festivāli Vācijā, un daudzi tūristi teiks – dosimies uz Nēstvedu, lai dzirdētu un redzētu troļļus, uzzinātu vairāk par viņu vēsturi. Varbūt nedaudz arī no viņiem nobīsimies!” sacīja Nēstvedas mērs Karstens Rasmusens.

Līdz ar troļļu parādi apmeklētājus precē arī krāšņi gaismas un uguns šovi, kas parāda seno Skandināvijas mitoloģijas tēlus jaunā, modernākā gaismā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti