Dienas ziņas

Alsungā apskatāmi katoļu liturģiskie tērpi

Dienas ziņas

Pedvālē tapis saulgriežu vēstījums

«Danči pilī» pulcē dejotājus «pils novadiem»

«Danči pilī» pulcē dejotājus no «pils novadiem»

Jaunpilī vasaras saulgrieži šogad sagaidīti raibu raibās deju rakstu zīmēs. Šeit kopā pulcējās vidējās paaudzes deju kolektīvi, kuru novadu nosaukumos ir vārds "pils". Ideja par "Dančiem pilī" pieder salaspiliešiem, kur pagājušajā gadā arī notika pirmais pils novadu sadancis.

Starpposms no vieniem dziesmu un deju svētkiem līdz nākamajiem kārtīgiem dejotājiem šķiet pārāk liels, tāpēc aizvien tiek ieviesti dažnedažādi jauni sadanči un festivāli.

"Mēs jau dejojam ne tikai tāpēc, lai vienreiz piecos gados aizbrauktu uz deju svētkiem. Mūsu kolektīvā ir tā, ka sanāk kopā - tā ir tāda ģimeniska padarīšana. Kolektīvs ir otra ģimene - kopā brauc, ej," norāda Mālpils deju kopas "Sidgunda" dalībniece Liene Cērpa.

"Danči pilī" kopā pulcē vidējās paaudzes deju kolektīvus no pilsētām un novadiem, kuru nosaukumā ir vārds "pils". Šāda ideja radusies salaspiliešiem, kuri pirms vairāk nekā 20 gadiem jau ieviesa konkursu "Salaspils kauss".

"Ideja par sadancošanu pilīs nāca tā, ka tas jau ir iegājies un iet savu ceļu. Šis jaunais pasākums atkal varētu būt kaut kas interesants un nebijis," teic Salaspils deju kolektīva "Ūsa" prezidents Ainārs Lāčgalvis.

Pirmie "Danči pilī" notikuši pērn Salaspilī, bet šoreiz, sagaidot Līgo svētkus, dejotājus savā pilī aicināja jaunpilnieki.

"Tieši tautiskajā mantojumā jau ir tie Jāņi. Tas jau nav tikai ugunskuru kurināt un šašlikus ēst. Tieši šis ir tas, kas ir Jāņi mūsu izpratnē," pauž Valdemārpils deju kolektīva "Krišjānis" dalībniece Maija Bitmane.

No septiņiem esošajiem "piļu novadiem", kuros ir deju kolektīvi, tālāko ceļu mērojuši daugavpilieši, kuriem esot  vislielākā pils. Dejotāji cer, ka trešajā piļu sadancī piedalīsies arī jēkabpilieši un ventspilnieki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti