Cirka jaunajā programmā klauni, pūdeļi, akrobāti, lāči…

Rīgas Cirkā piektdien būs jaunās programmas „Divas stundas cirka pasaulē” pirmizrāde, veltīta cirka 125. jubilejai. Programmā piedalīsies mākslinieki no Krievijas, Ukrainas, Čehijas, Vācijas un Latvijas, daudzi no viņiem slavenu cirka dinastiju pārstāvji un starptautisku konkursu laureāti. Programmas "nagla" būs Lielā Maskavas cirka mākslinieku priekšnesums Čārlija Čaplina stilā kopā ar brūnajiem lāčiem.

Cirka māksliniece no Maskavas Viktorija Aleksandrova piedāvā priekšnesumu ar 19 pūdeļiem, kuri rāda savu māku, pārvarot dažādus šķēršļus un braucot ar velosipēdu kopā ar savu dresētāju. Vislielāko sajūsmu izraisa triks ar stieni, kura laikā māksliniece uz savas kājas ir novietojusi ierīci, kurā iekārtojušies četri suņi, kas gaisā "prot palaist" ziepju burbuļus. Uz sarunu ar Latvijas Radio Viktorija ierodas ar vienu no saviem mīlulīšiem, kuram šī esot pirmā intervija mūžā:

„Tas ir Martins. Viņš vēl ir maziņš un tikai mācās. Pagaidām viņš prot tikai lēkāt pa arēnu, bet ļoti apvainojas, ja es viņu neņemu līdzi. Viņam ir gads un divi mēneši, un man ir lielas cerības, ka drīz vien arī viņš būs pilntiesīgs un talantīgs cirka mākslinieks”.

Viktorija Aleksandrova stāsta, ka sarežģītākais triks viņas priekšnesumā ir suņu pacelšana uz stieņa, kas viņai jānotur uz vienas kājas. Lai to īstenotu, nācies ļoti smagi pastrādāt:

„Godīgi sakot, ir grūti. Šī ierīce kopā ar suņiem sver kādus 40 kilogramus. Bet tas nekas, jo ir taču skaisti, vai ne?”

Programmā būs pārstāvēti arī akrobāti, gaisa vingrotāja siksnās, virves dejotājs un žonglieris, kurš žonglē ar 9 bumbiņām, kas ir lielākais līdz šim cirkā izmantotais skaits. Tāpat būs tikšanās ar klaunu Oļegu Ponukaļinu. Viņa skatuves vārds ir „Knok” un viņš šobrīd strādā Vācijā. Savos priekšnesumos viņš iesaista arī publiku:

„Klauna profesija no cilvēka prasa būt arī nedaudz psihologam. Jau savos sākuma iznācienos es vēroju publikas reakciju un novērtēju, kurš cilvēks varētu būt atvērts kontaktam un kurš nē. Es vēlos uzsvērt, ka savos numuros nekad nevienu cilvēku neizsmeju, tikai cenšos, lai arī skatītāji kļūtu par šova dalībniekiem, un tas vienmēr izvēršas ļoti sirsnīgi”.

Viens no pašiem spilgtākajiem programmā ir Lielā Maskavas cirka mākslinieku Jurija un Natāliju Aleksandrovu priekšnesums. Tas veidots Čārlija Čaplina stilā un tajā piedalās trīs lielie brūnie lāči - Jegors, Iļja un Potaps. Lāči arēnā darbojas uz divām kājām, izslējušies visā savā varenajā augumā. Kopā ar saviem dresētājiem viņi dejo valša un disko ritmos un dod saviem saimniekiem arī bučiņas, kas raisa īpašu jautrību skatītājos. Līdzās tam viņi demonstrē savu intelektu, ar ķepu meistarīgi bīdot klucīšus pa labirintu un ikreiz spējot atrast izeju no visai sarežģītā labirinta. Jurijs un Natālija par saviem audzēkņiem un skatuves kolēģiem stāsta ar lielu mīlestību:

„Mūsu saimē ir trīs lāči, trīs brāļi - Jegors, Iļja un Potaps. Viņiem visiem ir 15 gadu, kas, rēķinot pēc cilvēku vecuma, ir 28 gadi, tātad var teikt, ka viņi šobrīd ir precību gados. Mēs pret viņiem attiecamies ar lielu mīlestību, un mūsu dresūras pamatā ir spēle. Mums kopā ir bijuši ļoti labi panākumi dažādos konkursos, Parīzē konkursā mēs divas reizes esam izcīnījuši zelta medaļas".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti