«Četras istabas»: Veikalnieki nemana atšķirību starp eiro un Taizemes batu monētām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Cilvēkiem, kuri daudz ceļo, mājās noteikti krājas kaudzītes ar dažādu valstu monētām, kuras nereti ir līdzīgas arī Latvijā izmantojamajai naudai. Šoreiz „Četras istabas” noskaidros, vai veikalnieki ir pietiekami acīgi, lai atšķirtu Taizemes batus no eiro.

Bata monētām Latvijā nav nekādas vērtības. Savulaik tā bija divu santīmu vērta. Taču monēta ir gluži vai dvīņu māsa divu eiro monētai. Tomēr, ja kārtīgi ieskatās, atšķirība ir pamanāma, jo tajiešu naudu rotā karaļa seja – šīs valsts gods un lepnums. 

„Četras istabas” veikalnieku modrību pārbaudīja Ogrē. Tur žurnāliste devās uz kiosku. „Labdien! Man, lūdzu, kožļenītes „Orbit”!” viņa saka. Pārdevēja nemanīja atšķirību starp eiro un batiem. Arī lielveikalā batus bija gatavi pieņemt.

Valsts policija gan atgādina, ka norēķināšanā ar citas valsts valūtu ir klasificējama kā krāpšana. Par to cietumā var nokļūt līdz gadam, savukārt, ja krāpšana ir lielāka par minimālo mēnešalgu, tad aiz restēm var būt jāpavada pat līdz trīs gadiem. Citiem vārdiem, ja kāds ir veikalā „iemānījis” 320 eiro, tad cietums ir garantēts.

Izrādās, ka nevis veikali, bet kafijas automāti ir iecienītākie krāpnieku naudas maiņas punkti. Galvenais darījumā ir naudas atlikums.

Tikmēr inkasatoru uzņēmums „G4” apstiprina, ka aprīlī no sešiem miljoniem monētu 99 bijušas citu valstu. To vidū visbiežāk ir Ungārijas forinti, Taizemes bati un Turcijas liras. Vairums šo monētu gan nākušas no ziedojumu fondu kastītēm.

Valsts policija uzsver, ka par ārvalstu monētu nokļūšanu veikalu kasēs šogad nav ierosināts neviens kriminālprocess.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti