Cēsīs notiks sestie «Ritma svētki»

Ritma apvienība "Pulsa efekts", atzīmējot savu pastāvēšanas desmitgadi, organizē jau VI Ritma svētkus 23.jūlijā Cēsu pils parkā. Svētki notiks kopā ar Cēsu pilsētu, kas ar vērienu no 22. līdz 24.jūlijam svinēs savu 810 gadu pastāvēšanu.

Šī gada "Ritma svētki" būs īpaši, jo gads nozīmīgs tā organizatoriem, grupai "Pulsa efekts", kas svētku laikā realizēs sen lolotas ieceres. Šo gadu laikā grupa ir radījusi dažādas ritma-dejas izrādes, iedziļinājusies ritma iespējās, ko sniedz apkārtējā vide, priekšmeti, kā arī pašu ķermeņi jeb arvien biežāk pamanāmā ķermeņa ritmika.

Svētkus atklās svētku vēstnesis jeb Skaņu parka orķestris, kurā sākotnēji būs iejūgušies grupas "Pulsa efekts" dalībnieki. Šīs inovatīvās, portatīvās skaņu instalācijas pēc performances tiks novietotas kopējā skaņu parkā uz saliņas pils parkā, kur tos varēs uzspēlēt arī svētku apmeklētāji.

"Ritma svētku" viena no galvenajām asīm būs kopīgā bungu apļa izveide, kurā tiek aicināti visi interesenti ar vai bez ritma priekšzināšanām, iepriekš "Ritma svētku" mājas lapā vai uz vietas reģistrējoties dalībai šajā notikumā. Bungu apļa kodolu veidos profesionāli perkusionisti, to vadīs bungu apļa metodikas ieviesējs Latvijā, grupas "Pulsa efekts" vadītājs Dzintars Vīksna.

Kā īpašie svētku viesi uz skatuves tiks aicināti Gvinejas baleta un mūzikas tradīciju grupa "Sembre Percussion", kuri ne tikai lieliski izpilda Rietumāfrikas ritmus ar klasiskajām āfrikāņu perkusijām - djembe, dun dun un belafona -, bet arī aizrauj ar enerģiskām afro dejām, apvienojot Āfrikas baletu un akrobātiku. Šie mākslinieki 21.jūlijā sniegs meistarklases djembe un dun dun spēlē studijā "Ritma oāze", kur tiek aicināts jebkurš interesents ar priekšzināšanām.

Visas dienas garumā "Ritma svētku" skatuvi sildīs dažādi ritmiski kolektīvi, kurus papildinās un izkrāsos dažādi pieaicināti mākslinieki - vokāli, saksofons, taustiņinstrumenti utt., bet pamatsastāvi būs stepa dejotājas "Soul Tap", Rick Feds, "Samba de Riga", vietēie afro mūzikas entuziasti "Afropulss", bungu grupa "Klicks", Gunārs Bītz ar beatbox performanci, kā arī paši organizatori, "Pulsa efekts", ar fragmentiem no jaunakās izrādes "Inficētais" kopā ar tautas deju ansambli "Katvari" un dažādiem vokālistiem/ instrumentālistiem. Krāsainībai tiltus starp performancēm veidos jauniešu mucu kolektīvi no Jaunpiebalgas un Vilzēniem, kā arī Cēsu 1.un 2.pamatskolas un citi. "Ritma svētku" finālu iecerēts veidot ar noslēguma performanci, kas aptvers lielāko daļu svētku un īpaši šai performancei pieaicinātos māksliniekus.

Tradicionāli "Ritma svētkos" ir iespējams apgūt kādus instrumentus meistarklasēs, kā arī pašam tos izgatavot. Šis gads nebūs izņēmums - būs gan afro, stepa, sambas un estrādes bungu komplekta meistarklases, gan arī sadarbībā ar Liepājas NVO "Radi vidi pats" - instrumentu darbnīca, kur varēs izgatavot lietus kokus, bundziņas, šeikerus u.c. instrumentus, ko noteikti varēs likt lietā bungu aplī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti