Ceļotāju diena Ķemeru nacionālajā parkā pulcē vairāk nekā 200 apmeklētāju

Sestdien jau trešo gadu pēc kārtas Ķemeru nacionālajā parkā notika Ceļotāju dienas aktivitātes, pulcējot vairāk nekā 200 apmeklētāju, informēja Dabas aizsardzības pārvaldes Pierīgas reģionālās administrācijas vecākā valsts vides inspektore Agnese Balandiņa.

Ceļošana pārsvarā notika dabai ļoti draudzīgā veidā – nelielās grupās un atvēlot gana daudz laika visa redzētā izzināšanai un izbaudīšanai. Ar spilgtiem iespaidiem dalījās ekskursijas „Neatklātā purvu pasaule” dalībnieki, paužot neslēptu sajūsmu par iespēju ar īpašas zondes palīdzību ielūkoties dziļākajos purva slāņos un pieskarties tūkstošiem gadu senai pagātnei, kad no purva dziļumiem tika izcelti kūdras un augsnes paraugi. Aizraujošas sajūtas bija baudījuši arī Ķemeru nacionālā parka pirmās elektrovelosipēdu ekskursijas dalībnieki, kuru bija tik daudz, ka iepriekš paredzētā viena brauciena vietā notika divi. Mazajiem apmeklētājiem īpašu prieku bija sagādājušas pasakas un iespēja pavizināties zirga mugurā Džūkstes pasaku muzejā, kā arī vēl nebijusi izklaide „Meža mājā” – konfekšu darbnīca, kurā katrs varēja sev pagatavot kādu kārumu. Daudz interesentu bija devušies pētīt Ķemeru apkārtnes sēravotus, piedalījušies ar zvejniecību saistītās nodarbēs Lapmežciema muzejā, laidušies ar laivām pa Vecsloceni, iepazinušies ar melno keramiku māla ceplī, kā arī izbaudījuši dabas gleznas Valguma ezera krastos. Piekrastes dabas skolas nodarbības dalībniekiem palaimējās jūrā novērot šī gada „Gada putnu” – kākauli, savukārt daudzie „Meža mājas” viesi tika iepriecināti ar dokumentālās filmas „Ieraugi to, ko citi neredz” pirmizrādi, atklājot Ķemeru nacionālā parka dabas vērtības uz lielā ekrāna. Tāpat atsaucību izpelnījās vēl viens no Ceļotāju dienas jaunumiem – došanās dabā kopā ar fizioterapeitu, paraugoties uz dabu un tās saudzēšanas nozīmi no cita skatu punkta, novērtējot tās devumu cilvēka veselībai.

Kopumā gandarījumu par lieliski pavadīto dienu, bagātīgo norišu klāstu un iespaidiem pauda gan Ceļotāju dienas apmeklētāji, gan organizatori. 

Ķemeru nacionālais parks ir pirmā īpaši aizsargājamā dabas teritorija Latvijā, kam piešķirts Eiropas ilgtspējīga tūrisma hartas sertifikāts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti