Dienas ziņas

Priekules novada ģimeņu dārzs top Latvijas simtgadei

Dienas ziņas

Mūzikas un mākslas skolās neskaidrība par audzēkņu skaitu

Brīvprātīgie ierīko piedzīvojumu taku Krīvu ciemā

Brīvprātīgie ierīko piedzīvojumu taku Cēsu novada Krīvu ciemā

Daudzviet Latvijā attīstās dažādi piedzīvojumu parki ar šķēršļu joslām un sajūtu takām, bet lauku cilvēkiem ne vienmēr tie ir pa ceļam un arī pa kabatai. Lai aktīvā veidā iepazītu dabu un atpūstos paši savā dabas takā, divu mēnešu laikā brīvprātīgo spēkiem Cēsu novada Vaives pagastā tapusi Jušu taka jeb vieta, kur sajust dabu un sevi.

Cēsu novada Vaives pagastā ir ciems Krīvi. Tur gandrīz divus mēnešus pieci brīvprātīgi cilvēki ap sevi pulcē citus vietējos iedzīvotājus un teic – brīnumi notiek, un to īstenošanā svarīgākā nav nauda.

Par brīnumu sauc tikko kā atklāto Jušu taku, kas ir kā turpinājums Līvu pamatskolas pagalmā izveidotajām sajūtu pieturām, kuras pirms četriem gadiem skolas kolektīvs sāka veidot, iedvesmojoties no redzēta Siguldas pusē.

Ja sajūtu pieturās līdz šim izglītojās un spēlējās tikai bērni, tad sajūtu jeb Jušu taka ir ikvienam pagasta iedzīvotājam. “Kad mēs atnācām, te bija pirmkārt sniegs. Te bija koki, krūmi un izskatījās absolūti nepievilcīgi un likās – kur tad te ko var iekārtot? Līdzko mēs bijām uzlikuši kārtīgi uz lapas, tad arī sāka viss īstenoties,” teica Jušu takas veidotāja Ilona Lapiņa.

“Ja ir vēlēšanās un spars iekšā darīt, tad nav jāgaida zelta zivtiņa vai Aladina lampa, kas ir jāpaberzē,” saka vēl viens takas veidotājs Kristaps Krūmiņš.

Jauno dabas taku Līvu pamatskolas skolotāji redz kā papildinājumu ik gadu šeit notiekošajām Jušu dienām, kurās piedalās bērni arī no citām Cēsu novada skolām. Skolotāji četru gadu laikā pamanījuši, ka bērniem ļoti vajadzīgas šādas izglītošanās par dabu, jo tie dzīvās radības nepazīst un bieži pat no tām baidās. Arī paši savas sajūtas un maņas bērni te attīsta sajūtu pieturās kopā ar izdomātam sajūtu būtnēm - Jušiem.

“Uzradās tādi, es teikšu, labā nozīmē dulli brīvprātīgie. Paskatījās to, ko mēs esam izdarījuši, un tad viņi izdomāja nākt pie mums,” saka Līvu pamatskolas direktore Antra Gabranova.

Krīvu ciema iedzīvotāji teic, ka, lai arī šādas takas nav kas jauns un pašu izdomāts, lepnums ir tieši par pašu spēkiem paveikto, jo līdzīga ideja skolotājiem jau bijusi, bet trūcis apņēmības darbus uzsākt - baidījušies, ka atdursies pret finanšu problēmām. Bet, kad darbu uzsāka Kristaps Krūmiņš, Ilona Lapiņa un viņu draugi, idejai atbalsts nācis no visām pusēm, arī no vietējiem uzņēmējiem. Sagādāti kokmateriāli, stiprinājumi, troses un šķēršļi, arī grants, zemes urbis un citi instrumenti. Lielās talkas dienā te strādājuši aptuveni 80 cilvēki, tostarp arī daudzi vietējie Līvu pamatskolas absolventi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti