Brīvdienu izklaides tops: 5 dienas jūnijā

Ņemot vērā, ka ielīgošanās pasākumi jau iet vaļā visas nedēļas garumā kopš 16.jūnija, provocējot svētku sajūtu ārēji un iekšķīgi, rēķini var misēties un saiet putrā pat tādam, kas nav analfabēts un prot arī skaitīt, taču ir sācis lusti pārāk agri, lai viņam pietiktu spēka izturēt, kur nu vēl sarēķināt un paklausīt viegla smīna pavadītam jaunievēlētā aicinājumam „priecāties, bet ar prātu” intervijas pēdējā minūtē.

Ja saulgriežu svinībām atvēlētas veselas piecas pilnas dienas, tad salikt visu pa plauktiņiem ir iespējams tikai tad, ja zini, ka esi ierakts līdz kaklam smiltīs, esi dusmīgs, bet toties dzīvs un tev nav citas izvēles...

...tāpēc šoreiz improvizēts ceļojums ar vismaz 500 iespējām tikt iesaistītiem šādā vai tādā zāļošanas rituālā ar uguni un dziesmu, jo tie esot galvenie pamatelementi.

Vismaz 500 iemesli bez komentāriem un uz visām debespusēm

Piecas dienas, par kurām satraukti ir visi atbildīgie dienesti

Laika prognozes svētku dienām ir gan iepriecinošas, gan apbēdinošas, gan mulsinošas...

0. diena – piektdiena, 19.jūnijs.

Precīzāk, tas, kas palicis no dienas, kad beidzot nebeidzamo darbu nasta ir puslīdz nokratīta.

Atliek vairākas iespējas:

a) salēdēt ģimeni vāģī, sab.transportā vai citā transp.līdzeklī un doties tuvāk tām vietām, kuras sola grilla, zāļu, siera, alus u.c. vilinošas smaržas,

b) atlikt lādēšanu uz sestdienas rītu un nodoties "Dejas mānijai", jo ir „Laiks dejot!” (Zirgu pastā vai uz Betanovuss),

c) atlikt uz sestdienu došanos smaržām pa pēdām un nodoties vokālo dotumu baudīšanai operas lielajā zālē, kur pulcējusies pavisam izmeklēta publika, jo, kā liecina informācija "Biļešu paradīzes" mājas lapā, pārējā potenciālā publika ir sekojusi ieteikumam a)…

1.diena –  sestdiena, 20.jūnijs

Tie, kuri nav salādējušies vāģī, lai dotos prom no pilsētas, strādā apkalpojošā svērā, atbildīgos (arī un īpaši ziņu) dienestos, piedalās "Eiropraida" gājienā, sirgst ar alerģiju vai vienkārši ir zvērināti pilsētnieki, laikmetīgās dejas vai tautas deju fani, kas pulcējas, piemēram, "Teiksmiņas" jubilejas lielkoncertā Ķīpsalas hallē. Bez nosodījuma pret citādo, pieminami ar bēthovenisti un prokofjevieši, kuri savu citādo gājienu veiks no Majoru stacijas līdz Dzintaru koncertzālei pa Jomas ielu.

Savukārt rokeri pulcēsies "Nabaklab", lai ielīgotu pa roķīgo ar lietuviešu grupu "Pekla", pašmāju "Jūdas grašiem" un citiem.

Redzams, ka vēl 100 un viens iemesls neko nekur nelādēt un nekādu dabas smaržu eiforijā nekrist...

2.diena –  svētdiena, 21.jūnijs

Iespējams, lai iedarbinātu iekšējās bremzes pēc pirmās jūsmas eiforijā pārmēru iekampto svaigo gaisu, ir vērts apdomāt saulgriežu laikam visai neraksturīgo Latgales vēstniecības "Gors" piedāvājumu apmeklēt baleta koncertu "The Originals", kurā uzstāsies Lietuvas Nacionālā baleta vadošie solisti un Latvijas Nacionālās operas un baleta teātra prīma Margarita Demjanoka?

3.diena – pirmdiena, 22.jūnijs

Kad visapkārt aizvien uzkrītošākas kļūst blaumaniski groteskas ainas arī bez visām "Skroderdienām Silmačos", par jubilejas diždeju koncerta laiku izvēlējies Mazās ģildes tautas deju ansamblis "Līgo". Jāpiekrīt, ka nosaukumam atbilstoši, protams, taču ne biļešu noietam. Uzlabojumu šai ziņā novēlam un aicinām atbalstīt deju ansambli!

„Mēs savu atbalsi esam atraduši dejā, kurā varam dzīvot, just, mīlēt, domāt un stāstīt. Sākot ar pirmajiem draiskajiem, varbūt - nedaudz bailīgiem soļiem bērnu studijas deju grupā līdz pat gudrai pašapziņai un meistarībai vidējās paaudzes rindās – viss šo daudzo cilvēku mūžs ir ar latviešu dejas prieku, saskaņā ar sevi, pasauli un gandarījumu,” - tik skaisti saka TDA „Līgo” un VPDK „Līgo” mākslinieciskais vadītājs Jānis Purviņš.

4.diena – otrdiena, 23.jūnijs

23. un 24. jūnijā sabiedriskais transports Rīgā bez maksas! - zīmīgi atgādina Rīgas dome...

un aicina...

bet ir taču vēl 500 citi iemesli (skat. augstāk).

5.diena –  trešdiena, 24.jūnijs

"Eu, jūs, vecās desas!" - citāts no kampaņas, kas cenšas vest pie prāta, bet kurš vedīs mājās? Varbūt vērts ieslēgt LTV1 un padomu meklēt Jāņu dienas programmā, kurā cita starpā pulksten 13.15 ir Rīgas kinostudijas mākslas filma “Īsa pamācība mīlēšanā” ar tās citātiem.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt