Brīvdienu izklaides top: Brīnumi un Meteņi

Septiņas nedēļas no Meteņiem līdz Lieldienām katoļiem ir gavēnis. Spriežot pēc Latvijas Nacionālā kultūras centra izdotā dienrāža, Lastavāgs, Miesmetenis, Aizgavēnis, skulduru vakars, pīrāgu diena jeb Meteņi svinami šajā nedēļas nogalē. Matainiem vīriem tad esot jāplūcas, bet bērniem jāvizinās ar ragaviņām, lai lini aug kupli. Visiem brangi jāpieēdas, bet vakarā jāgaida Laima, kura šai laikā metot savas dāvanas. Droši, ka šīs dāvanas ir brīnumainas. Tieši par brīnumiem šonedēļ liek aizdomāties izklaides tops.

1. Pasaules brīnumi Jelgavā

Spītējot Mātes Dabas untumiem, Jelgavā no 1. februāra top ledus Sfinksa, Lielais Ķīnas mūris, Eifeļtornis un citi pasaules brīnumi 18. Starptautiskajam ledus mākslas festivālam. Ledus mīl aukstumu, taču aukstuma atgriešanos vismaz šajās brīvdienās nesola.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Pasaules brīnumu tīkotājus un tos, kuriem šī pasākuma apmeklējums kļuvis par tradīciju, festivāla rīkotāji gaida no 5. līdz 7. februārim ierastajā ledus skulptūru festivāla norises vietā Pasta salā Jelgavā. Piektdien festivāls notiks no plkst. 18 līdz 23,  bet abas pārējās dienas – no plkst. 10 līdz 23.

Uz lielās ledus mākslas festivāla skatuves uzstāsies Laimis Rācenājs un mariači grupa “Sol Y Sombre”, Ozols, Jāņa Lūsēna muzikālā apvienība "Promenāde", Anmary un Uģis Roze. Īpaša izvērtīsies svētku pirmā dienā, kurā tiks apbalvoti festivāla laureāti un atklāšanas ceremonijā ikkatrs apmeklētājs varēs ieraudzīt 700 pasaules brīnumus, kurus uz skatuves uzburs jelgavnieki. Tāpat pirmajā vakarā būs baudāms arī bundzinieka Gundara Lintiņa jubilejas koncerts, kurā uzstāsies mūziķi, ar kuriem Gundars Lintiņš sadarbojies savas muzikālās karjeras laikā.

Pagājušajā gadā festivāls piedāvāja ledū veidotas pasakas, bet 2014. gadā – brīnumzemi.

2. Meteņu karnevāls Kalnciema kvartālā

Spriežot pēc internetā pieejamās informācijas, Meteņdienai veltīto pasākumu šajā nedēļas nogalē nav daudz. (Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs svinēs tradicionālo Meteņdienu 21. februārī). Pa kādam šur un tur. Viens no tiem Kalnciema ielas kvartālā Pārdaugavā. Sestdien latviešu tradīcijas tur tiks piekoptas Venēcijas karnevāla noskaņās.

Meteņus Kalnciema kvartālā 6. februārī ieskandinās folkloras draugu kopa "Skandinieki" (no plkst. 13 līdz 14) un atzīmēs ar "maskošanos" un aizgavēņa ēdienu baudīšanu, savukārt par Venēcijas karnevāla tradīciju nodošanu rūpēsies itāļu kultūras klubs “L'Italii” (no plkst. 11 līdz 14).

3. Tricky triki

Pie pasaules brīnumiem noteikti pieskaitāms arī viens no britu triphopa pamatlicējiem Tricky, kurš 6. februārī uzstāsies koncertzālē “Palladium”. 2014. gada vasarā priecējis “Positivus” festivāla apmeklētājus, koncertā “Palladium” zālē 47 gadus vecais mūziķis klausītājiem piedāvās krietni intīmāku koncertu, sola rīkotāji.

Tricky muzikālais rokraksts ar katru nākamo ierakstu kļūst arvien izsmalcinātāks, projektā pēc projekta saglabājot tikai Tricky raksturīgus skaņu elementus, bet tajā pašā laikā pārsteidzot ar katru jaunu konceptuālu pieeju.

Pēdējos gadus Tricky darbojas arī kā producents un izdevējs, uzturot savu neatkarīgo mūzikas ierakstu kompāniju “False Idols”. Viņa jaunākais muzikālais projekts “Skilled Mechanics” tapis sadarbībā ar ilggadējiem muzikālajiem kompanjoniem DJ Milo un Luku Harisu, kā arī vairākiem vokālistiem. Pirmie “Skilled Mechanics” ieraksti dienas gaismu ieraudzīja 2015. gada rudenī, bet projekta debijas albums iznāca 22. janvārī.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

4. Mazie brīnumiņi

Izklaides pasākumu piedāvājumā nedēļas nogalē uzmanību saista arī vairāki pavisam lokāla rakstura brīnumi.

5. februārī, kad klubā “Nabaklab” notiks “Rotten Smile” rīkots brutālās mūzikas mazfestivāls "Rot In Smile #4” ar Izraēlas, Lietuvas un Latvijas grupu piedalīšanos, noslēgsies mūzikas portāla "Alternative.lv" gada balvas balsojums par pērnā gada spilgtākajiem notikumiem alternatīvajā mūzikā.

Savukārt sestdienas vakarā, kad klubā “Nabaklab” pulcēsies grupas “Sanctimony” un “Harta” fani, tiks paziņoti "Alternative.lv" balsojuma finālisti.

6. februārī regeja karalim Bobam Mārlijam 71. dzimšanas diena. Kafejnīca “Leningrad” to atzīmēs piektdien ar Pēterburgas urbānā regeja grupas “Ackeemama” koncertu.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Tikmēr Latvijas 1. rokkafenīcā Mārstaļu ielā piektdienas vakarā savu jauno minialbumu “Divide The Empire” prezentēs “indie” rokgrupa “Made Of Shade”. Albumā, kuru pasākuma rīkotāji pirmajiem simts koncerta apmeklētājiem sola bez maksas, iekļautas piecas dziesmas. Koncertā, kurā skanēšot arī grāvēji, grupai pievienosies jaunais ģitārists Daniils Kuzņecovs.

Savukārt kafejnīcā “Leningrad” Mārlija dzimšanas dienas vakarā, 6. februārī, uzstāsies solomākslinieks “Zaķis”.

5. Leļļu kino svinības

Pirms 50 gadiem Rīgas kinostudijā režisora Arnolda Burova  izveidotajā leļļu filmu studijā tapa pirmā latviešu leļļu filma "Kikerigū!". Leļļu kino 50.jubilejas svinības kinoteātrī "Splendid Palace" 6. februārī iesāks īpašs pasākums bērniem (ieeja brīva), turklāt kinoteātra telpās no 6. līdz 12. februārim būs apskatāma animācijas kino leļļu izstāde.

Kino seansā bērniem 6. februārī plkst. 12 uzstāsies bērnu vokālais ansamblis "Kukainīši". Pēc koncerta sāksies filmu programmas karuselis, kurā varēs noskatīties pašu pirmo sēriju, kā īsti izveidojās trīs brašo vīru Sīlinka, Bembelāta un Poterika sadarbība un viņu slavenā "Avārijas brigāde". Vēl programmā būs animācijas filma "Lidojam"' no Munka un Lemija sērijas, "Caurā māja", "Burvju mākslinieks"  no zvēru serijas, "Jāņtārpiņš", "Pasmaidi,draugs!", "Eži un lielpilsēta" un citas filmas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti