Brīvdienu izklaides Top-5: Zvaigznīšu brīdis

Šīs nedēļas nogales oficiāli svarīgākais notikums ir koncerts "Dzimuši Rīgā", kas Eiropas kultūras galvaspilsētā pie Latvijas Nacionālās operas pulcēs spožas Rīgā uzlekušas, pasaules plašumos mirdzošais zvaigznes. Tikmēr ne mazāk zvaigžņota kultūras un izklaides dzīve savu gaitu rit arī citviet - Līksnā festivālā pulcēsies latgaliešu mūzikas zvaigznes, Bruknā ar pašmāju mūzikas zvaigžņu palīdzību tuvāk zvaigznēm tuvojas baznīcas torņi, bet kaimiņzemē Igaunijā nedēļas nogalē mums tik ļoti labi pazīstamos priekos - Dziesmu un deju svētkos - pulcēsies igauņu amatiermākslas zvaigznes.

1. Vasaras festivāli: Latgales un Rīgas zvaigznes, džezisti un militāristi

Latgaliešu mūzikas festivāls "Muzykys skrytuļs"

Daugavpils novada Līksnā no 4.jūlija līdz 6.jūlijam jau piekto reizi notiks lielākais latgaliešu mūzikas festivāls "Muzykys skrytuļs", trīs dienu garumā piedāvājot sešus dažādus koncertus, kuros piedalīsies ap 300 mūziķu. Festivāla pirmajā dienā 4.jūlijā mākslas festivālā "Muokslys skrytuļs" Līksnas muižas parkā tiks veidoti dabas un mākslas objekti, bet vakarā skanēs etno mūzikas koncerts, kur uzstāsies Latgales folkloras kopas, bet dančus spēlēs lietuviešu grupa "Ratilai". 5.jūlijā, lielajā sajūtu dienā, trīs koncertos uz skatuves kāps gan jaunas grupas, gan pazīstami mūziķi: Kārlis Kazāks, Sovvaļnīks, grupas "Green Novice", "Dabasu durovys", "Borowa MC", "Bez PVN", "Krampis", Eriņu un Vorkaļu dziedošā saime, "Latgales dāmu pops", "Rikši", "Skonai", "Kapļi" un daudzi citi. Neiztrūkstoša vasaras festivālu sastāvdaļa - meistardarbnīcas, sportiskas aktivitātes, izklaides bērniem, amatnieku tirgus - būs arī Līksnā. "Muzykys skrytuļa" trejdienu ceļojums noslēgsies ar Svētko Misi un garīgās mūzikas koncertu Līksnas Vissvētās Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcā 6.jūlijā rītā. Visos festivāla koncertos un pasākumos ieeja ir bez maksas. Festivāla programma skatāma šeit.

"Kremerata Baltica" festivāls "Rīgas zvaigznes"

Neskatoties uz to, ka kamerorķestra "Kremerta Baltica" festivāls "Rīgas zvaigznes" šogad veltīts izciliem rīdziniekiem, noslēguma koncerti pulcēs izcilus pašmāju mūziķus Siguldā, koncertzālē "Baltais flīģelis". 4.jūlija vakarā "Baltajā flīģelī" koncertā "Meistari un meistardarbi" orķestris "Kremerata Baltica" uzstāsies kopā ar latviešu pianisti Laumu Skridi. Savukārt 5.jūlijā plkst. 19 "Baltajā flīģelī" izskanēs festivāla noslēguma koncerts "Laiks Šūbertam: mīlestība un vientulība". Koncertā kopā ar "Kremerata Baltica" uzstāsies Rīgas zvaigznes Baiba Skride (vijole), Ksenija Sidorova (akordeons) un deviņgadīgais brīnumbērns Daniils Bulajevs (vijole). Festivāla programma skatāma šeit.

"Kremerata Baltica" (publicitātes foto)

Džeza festivāls "Rīgas ritmi"

Nedēļas nogalē izskanēs arī džeza mūzikas festivāls "Rīgas ritmi". 5.jūlijā plkst. 19 Rīgas Kongresu namā kopā ar Latvijas Radio bigbendu koncertēs pasaulslavenais trompetists un komponists, sešu "Grammy" balvu ieguvējs Rendijs Brekers. Koncertprogrammā skanēs plaši pazīstami džeza skaņdarbi, kā arī aranžētāja un komponista Vince Mendoza veidoti džeza standarti īpaši Brekeram un izpildīšanai kopā ar Latvijas Radio bigbendu. Atpūtas parkā "Egle" 5.jūlijā plkst. 20 koncertēs pianiste un vokāliste Sūzana Savofa. Dziedātāja uzstāsies trio sastāvā kopā ar Jorgu Haberlu (bungas) un Kristiānu Vendu (bass). 5.jūlijā plkst. 22 Daugavas koncertzālē uzstāsies jaunā un daudzsološā pianiste un producente Reičela Klaudio no Austrālijas. Dziedātājas balsij piemīt daudzveidība, kas aizrauj ne tikai "soulful" un hip-hop, bet arī elektroniskās un džeza mūzikas cienītājus. Festivāla programma skatāma šeit.

Starptautiskais militārās mūzikas festivāls

5. un 6.jūlijā notiks vērienīgs starptautisks militārās mūzikas festivāls, kas pulcēs militāros orķestrus no Nīderlandes, Vācijas, ASV, Gruzijas, Norvēģijas un Latvijas. Salidojums 5.jūlijā sāksies ar parādes maršu cauri Vecrīgai, kā arī festivāla atklāšanas koncertu pie Brīvības pieminekļa. 6.jūlijā orķestri sniegs koncertus Rīgā kultūras vasarnīcā "Esplanāde 2014", Stacijas laukumā pie tirdzniecības centra "Origo", kā arī Siguldā, Jelgavā un Ogrē. 6.jūlija vakarā Ķīpsalas hallē notiks lielais noslēguma koncerts ar orķestru defilē programmu. Koncertā orķestriem pievienosies Nacionālo Bruņoto spēku bigbends, vīru kori "Gaudeamus" un "Frachori", kā arī bruņoto spēku deju kopa "Bramaņi". Ieeja visos pasākumos ir bez maksas. Festivāla programma skatāma šeit.

Nacionālo Bruņoto spēku orķestris (foto: Ieva Čīka/LETA)

Laika prognoze:

Lai arī šobrīd vēl šķiet neticami, brīvdienās jāgatavojas karstumam un jārēķinās, ka brīvdabas pasākumos būs jāveldzējas un jāmeklē patvērums no karstās saules. Vēl piektdien vēl auli bieži aizsegs mākoņi un šur tur mazliet uzlīs, būs mēreni silts - +17..+22 grādi, savukārt sestdien un svētdien nokrišņu nebūs, mākoņi sauli aizsegs reti un gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +24..+29 grādiem, svētdien vietām līdz +31 grādam.

2. Pilsētu svētki: Hanzas un kūrorta labākajās tradīcijās

Valmieras pilsētas svētki

Sveicam Valmieru 731 gada jubilejā! Valmieras pilsētas svētku kulminācijas dienā 5.jūlijā laukumā pie Hanzas sienas un uz centrālās skatuves visas dienas garumā norisināsies "Gardu muti" labumu tirdziņš un garšu meistaru darbnīcas, muzikāli priekšnesumi "Valmiera mostas", plkst. 12 uzstāsies "Nepieradinātā folka orķestris", bet plkst. 13.00 tiks izrādīta Valmieras un apkārtnes amatierkolektīvu koncertprogramma. Plkst. 20 sāksies pilsētas svētku noslēguma koncerts, kurā uzstāsies vokālais trio "Lady’s Sweet", solisti Aija Andrejeva, Jānis Stībelis un Normunds Rutulis. No plkst. 23 līdz rīta gaismai varēs izdancoties pilsētas svētku ballē, kurā spēlēs grupa "Pērkons", "MC Orķestris" un DJ Edgars. Valmieras pilsētas svētku programma skatāma šeit.

Jomas ielas svētki

Ik gadu Majoros ar īpašiem svētkiem tiek godināta viena no galvenajām un vecākajām Rīgas Jūrmalas ielām - Jomas iela. 5.jūlijā no plkst. 12 visas Jomas ielas garumā uz trijām skatuvēm muzicēs grupas "Credo", "Momend", "Dzelzs vilks", Ufo, "Suņa stunda", "Triānas parks", Normunds Jakušonoks un "Tipa orķestris", "Flame & The Rolltones", "Pyro Trees", "Karma Free", "Band Mango" un citi. Horna dārzā no plkst. 13 dažādās aktivitātes un radošās darbnīcas sarūpētas bērniem un ģimenēm. Svētku otrā diena, 6.jūlijs, Horna dārzā tiks pavadīta dvēseliskās noskaņās. No plkst. 16 te muzicēs dziesminieki Andris Akmentiņš, Laura Dudare, Dzintars Šusts, Mikus Frišfelds, Marko Ojals kopā ar Antu Eņģeli, "Gaujarts", Roberts Gobziņš un "Resnie putni". Visos Jomas ielas svētku pasākumos ieeja ir bez maksas. Jomas ielas svētku programma skatāma šeit.

Laika prognoze:

Lai arī šobrīd vēl šķiet neticami, brīvdienās jāgatavojas karstumam un jārēķinās, ka brīvdabas pasākumos būs jāveldzējas un jāmeklē patvērums no karstās saules. Vēl piektdien vēl auli bieži aizsegs mākoņi un šur tur mazliet uzlīs, būs mēreni silts - +17..+22 grādi, savukārt sestdien un svētdien nokrišņu nebūs, mākoņi sauli aizsegs reti un gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +24..+29 grādiem, svētdien vietām līdz +31 grādam.

3. Igaunijas Dziesmu un Deju svētki

No 4. līdz 6.jūlijam Igaunijas galvaspilsētā Tallinā norisināsies XXVI Dziesmu un XIX Deju svētki ar devīzi "Laiks un pieskāriens". Dziesmu svētku pirmā koncertprogramma "Laika pieskāriens" skatītājus vedīs cauri Igaunijas Dziesmu svētku vēsturei, izceļot vērtīgākās dziesmas no katriem līdzšinējiem svētkiem. Otrās dienas koncertprogrammā skanēs daudzi jauni mūsdienu autoru darbi. Šogad Igaunijas XXVI Dziesmu un XIX Deju svētki pulcēs rekordlielu dalībnieku skaitu -1046 korus ar 32 000 dziedātāju un 654 deju kolektīvus ar teju 10 000 dejotāju.

Apvienoto sabiedrisko mediju portāls lsm.lv tiešraidē no Tallinas piedāvās sekot līdzi Igaunijas XXVI Dziesmu un XIX Deju svētku koncertiem:

4.jūlijā no plkst. 18 līdz 20 Igaunijas XIX Deju svētku uzvedums "Pieskāriens";

5.jūlijā no plkst. 14 līdz 20 Igaunijas XXVI Dziesmu un XIX Deju svētku gājiens;

5.jūlijā no plkst. 20 līdz 23 Igaunijas XXVI Dziesmu svētku koncerts "Laika pieskāriens";

6.jūlijā no plkst. 14 līdz 20 Igaunijas XXVI Dziesmu svētku noslēguma koncerts.

Laika prognoze:

Arī mūsu kaimiņus igauņus šajās brīvdienās sasniegs siltums. Piektdien Tallinā vēl brīžiem auli aizsegs mākoņi, temperatūra sasniegs +18 grādus, bet sestdiena būs saulaina ar +20..+21 grādu, bet svētdien saule gaisu sasildīs līdz +23..+24 grādiem.

4. "Uzcel savu baznīcu!" Bruknā

Par tradīciju kļuvušajā labdarības koncertā "Uzcel savu baznīcu!" Bruknas muižā šogad 6.jūlijā uzstāsies Renārs Kaupers, operdziedātāja Kristīne Zadovska, Igo, Ralfs Eilands un grupa "PeR", Aija Andrejeva, Olga Rajecka, Kārlis Kazāks, Andris Ērglis, Jānis Strazds, Ainars Virga, Dzintars Beitāns, Mārtiņš Burke-Burkevics, grupas "Putnu balle" un citi. Labdarības koncerts 6.jūlijā sāksies plkst. 17, bet Bruknas muižas vārti apmeklētājiem tiks vērti jau no plkst. 15, lai varētu novērtēt paveiktos darbus baznīcas būvniecībā, aplūkot Bruknas muižu un tās gleznaino apkārtni, kā arī piedalīties dažādās radošās darbnīcās. Par pasākuma neatņemamu tradīciju kļuvusi Bruknas muižas keramikas cepļa atvēršana, no kura dienasgaismā tiks celti trauki, kurus veidojusi "Kalnu svētības kopiena" sadarbojoties ar Latgales "Pūdnīku skūlu" un keramiķi Evaldu Vasilevski. Koncerta programma pieejama šeit.

Topošā Bruknas baznīca (publicitātes foto)

Laika prognoze:

Bruknā svētdien valdīs pamatīga svelme, pēcpusdienā ap +30 grādiem, spīdēs saule, tāpēc noteikti ņemiet līdzi dzeramo ūdeni un domājiet par veidiem, kā vēl atvēsināties.

5. Koncerts "Dzimuši Rīgā"

No Riharda Vāgnera "Loengrīna" fragmentiem līdz Emīla Dārziņa "Melanholiskajam valsim" - tik daudzveidīga solās būt koncerta "Dzimuši Rīgā" programma, ko 6.jūlijā brīvdabas koncertā pie Latvijas Nacionālās operas atskaņos Latvijas spožāko mūziķu plejāde.

Uz "Dzimuši Rīgā" skatuves mirdzēs Maija Kovaļevska, Inese Galante, Aleksandrs Antoņenko, Egils Siliņš, Miša Maiskis, Baiba Skride, Iveta Apkalna, Vestards Šimkus, Raimonds Pauls un Laima Jansone, kā arī Latvijas Radio koris, Valsts akadēmiskais koris "Latvija" un diriģents Māris Sirmais, kamerorķestris "Kremerata Baltica" un īpaši šim projektam izveidots orķestris, kurā apvienojušies mūziķi, kuri pašlaik spēlē ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas orķestros. Pie orķestra diriģenta pults stāsies Andris Poga, bet koncertmeistare būs vijolniece Vineta Sareika. Lai gan zvaigžņu parādes sarakstā nav tādu vārdu kā Andris Nelsons, Elīna Garanča vai Mariss Jansons, rīkotāji sola, ka koncertu papildinās arī vairāku zvaigžņu video sveicieni.

Miljonu auditoriju koncertam "Dzimuši Rīgā" nodrošinās prestižākais Eiropas kultūras televīzijas kanāls "Arte", Eiroradio un vairāku valstu televīzijas. Koncertu 6.jūlijā plkst. 22 tiešraidē varēs skatīties Latvijas Televīzijas pirmajā kanālā. Bet pirms tam plkst. 21.15 Latvijas Televīzija piedāvās īpašu ievadraidījumu par koncerta gatavošanās aizkulisēm un tikšanos ar izcilajiem latviešu mūziķiem.

Laika prognoze:

Svētdiena galvaspilsētā būs ar karstu laiku, temperatūra sasniegs +26..+28 grādus. Arī vakars, kad notiks koncerts, būs ļoti silts - ap +20 grādiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt