Brīvdienu izklaides Top-5: Tautas staigāšana, komunikācija un iedzintarošanās

Līdz ar Muzeju nakti, klāt arī ikgadējā lielā tautas staigāšana no muzeja uz muzeju, no vienas drūzmas uz nākamo, no vienas garās rindas pie ieejas līdz nākamajai. Tas viss neizbēgami ir saistīts ar savstarpējās komunikācijas aspektiem, kurus šoreiz izvirzām apskata centrā, taču iemesls nav tikai Muzeju nakts. Iemeslu ir daudz, pateicoties tam, ka izklaides dzīves plānotāji sarūpējuši veselu buķeti krāšņu notikumu. Cerams, ka iziesiet no tiem iedzintarojušies!

Brīvdienu izlaides Top-5:

1. Mākslas komunikācija, performances un atjaunojamā nākotne

16. starptautiskais jauno mediju festivāls „Māksla + komunikācija” mūs jau ir pārsteidzis ar stāstiem par to, kā tapusi izstāde „Lauki”. Tā, protams, jāredz, taču izrādās, ka ar to viss tikai sākas. Nākošais pārsteigums gaida tos, kuri apmeklēs audiovizuālas performances un elektroniskās mūzikas koncertu 16.maijā plkst. 20 Spīķeru koncertzālē.

Festivāla rīkotāji sola pārsteigt ar lāzera projekcijām un akustiskā čella skanējumu, filmu un skaņu mākslas novitātēm no Japānas, eksperimentālu radio vijoles skanējumu un oriģinālām reāllaika skaņas un video modulācijām.

Koncerta īpašie viesi – skaņu māksliniece un komponiste Jamila Riosa un mākslinieks Joriss Straiboss  no Nīderlandes ar lāzerperformanci "COVEX", japāņu video mākslinieks un režisors Makino Takaši ar performanci "Kosmosa troksnis 3D" un pazīstamā austriešu vijolniece, komponiste un vokāliste Mia Zabelka ar "Radio vijoles" performanci.

No latviešu māksliniekiem koncertā piedalīsies skaņu mākslinieku apvienība „Clausthome” (Lauris Vorslavs, Ģirts Radziņš) un video mākslinieks Mārtiņš Ratniks, kuri klausītajiem un skatītājiem piedāvās unikālu skaņas un video modulāciju performanci.

Ja tas viss jums šķiet pārāk laikmetīgi, ir iespēja nodoties klasiskākām vērtībām, piektdienas vakarā plkst. 19 apmeklējot Lielo ģildi, kur „Sinfonietta Rīga” noslēgs sezonu īsteni svētku atmosfērā, svinot Johana Sebastiāna Baha talantīgā dēla Karla Fīlipa Emanuēla 300.dzimšanas dienu. 

Savukārt festivāls „Māksla + komunikācija”, ieskrējies ar publikas sajūsmināšanu, sestdien un svētdien pievērsīsies nopietniem mākslas un zinātnes, tehno-ekoloģijas un mākslas pētniecības teorētiskajiem un praktiskajiem jautājumiem konferencē „Atjaunojamā nākotne”. 

2. Latvija – Krievija

Pēc Latvijas hokeja apbrīnojamās uzvaras pasaules čempionāta spēlē ar ASV pat atdzisušajiem vai atvēsušajiem hokeja faniem atkal spiediens uzkāpis neiedomājamā līmenī, un ar neviltotu nepacietību tiek gaidīta sestdiena, kad trillera nākamajā sērijā mūsējie plkst. 12.30 tiksies ar spēcīgo Krievijas izlasi.

Tā būs spēle pret grupas līderiem. Tas daudz izsaka un daudz nozīmē. Īpaši komunikācijā ar līdzbiedriem pēc spēles, kad kāds jautās: „Vai spēli ar Krieviju redzēji?” Tāpēc pārējie pasākumi nedaudz jāatliek vai jāapvieno ar sekošanu spēlei.

3. Jūrmalā sezonas atklāšana 80.gadu stilā, Rīgā drošības festivāls un Šekspīra laika tirdziņš...

...un visiem spilgti izteikts komunikatīvais aspekts.

Jūrmala kūrorta sezonas komunikāciju sāks ar svētku gājienu sestdien, 17.maijā, plkst. 12.20 un turpinās visu dienu līdz vēlai naktij, kad pamazs pasākums pāraugs Muzeja nakts notikumos.

Uz svētku centrālās skatuves Majoru stāvlaukumā uzstāsies leģendārā rokgrupa “Sīpoli”, džezfanka izpildītāji “Very Cool People”, enerģiskais “Dāmu pops”, rokenrola meistari “Keksi” un citas grupas. Savukārt svētku kulminācijā – vakara koncertā no plkst. 21 - izskanēs 80.gadu skaistākās melodijas Žorža Siksnas, Gunta Veita, Ingus Pētersona, Elzas Nathas un Latvijas Universitātes sieviešu kora “Minjona” izpildījumā. Svētkus noslēgs uguņošana.

Programma, protams, ir krietni plašāka, bet der atcerēties, ka visi pasākumi apmeklētājiem būs pieejami bez maksas. Vakarā Muzeju nakts pasākumus Jūrmalā kuplinās "Dzelzs vilka Jauno Jāņu orķestris”, kas no plkst. 19 līdz 23 muzicēs Jūrmalas brīvdabas muzejā.

Tikmēr Rīgā 17.maijā otro reizi norisināsies vērienīgā operatīvo transportlīdzekļu parāde un drošības festivāls “Piedzīvojumu vasara”. Tiks komunicēta drošība ar festivāla palīdzību.

No plkst. 12 līdz 17 drošības festivāla rīkotāji iepriecinās apmeklētājus ar dažādām aktivitātēm Vērmanes dārzā. Plkst. 13 no Ezermalas ielas Rīgas centra virzienā dosies operatīvo transportlīdzekļu parāde, kurā būs apskatāmas aptuveni 70 dažādas operatīvo transportlīdzekļu vienības. Parāde virzīsies pa Ķīšezera, Gaujas, Miera, Brīvības ielām un Raiņa bulvāri. Plkst. 13.30 pie Centrālās stacijas laukuma pievienosies papildu transportlīdzekļu vienības un parāde dosies uz Vērmanes dārzu.

Plašāk par festivālu lasiet mājas lapā festivals.lv!

Savukārt otrpus Daugavai, Kalnciema kvartālā ies vaļā Šekspīra laika andele. Ko tik nesola rīkotāji, lai ievilinātu kvartālā... būšot  pat ēdieni un dzērieni pēc Šekspīra laika receptēm, nemaz nerunājot par atrakcijām un priekšnesumiem. Par Šekspīra laiku atmosfēru tirdziņā rūpēšoties arī "Jauno jātnieku skola" un "British Chamber of Commerce" ar poniju izjādēm.

4. Bel Canto un iedzintarošanās noslēpumi

Un tad jau klāt Muzeju nakts ar savu plašo programmu, kurā ikviens muzejs, izstāžu zāle, koncertzāle, ikviens rīkotājs sarūpējis ko unikālu pēc savas gaumes un izprašanas, lai sārtais dzintars iemirdzētos visā tā spožumā, jo tieši šogad 17.maijā noslēgsies Muzeju nakts trīs gadu cikls, kas iezīmēja trejkrāsaino dzintara tapšanas ceļu.

Un iedzintarošanās notiks uz pilnu klapi. Mākslas muzeja izstāžu zālē „Arsenāls”, kur iedzintarosies izstādes „Lauki” mākslinieki. „Ave Sol” koncertzālē kopā kori „Austrums”, „Sonore”, Medera”, „Namejs”, „Cantus Fortis”, „Lauda”, „Ars Longa”, „Līgo”, „Grindeks”, „Rīdzene”, Rīgas Latviešu biedrības jaukto kori un Bērnu slimnīcas jaukto kori. Sešu stundu garumā Latvijas Radio 1.studijā, sadziedoties kopā ar „Apvedceļu“ un „Baltajiem lāčiem“. Pasākumos Turaidā, kur tiek solīts ne tikai sarkans dzintars vien. Liepājā ar „Aktiem naktī”, Rucavā ar dzintara mēnesi, Ventspilī ar dziedošo dzintara jaunatni, Naukšēnos ar tās puses dzintaru – medu, Sarkano puķu naktī Jasmuižā, arī Latvijas 1.rokkafejnīcā un visā Latvijā. 

Piebilstams, ka nevajadzētu palaist garām pēdējo iespēju apmeklēt mīļās, jaukās, iesēdētās Latvijas Nacionālās bibliotēkas telpas Jēkaba ielā. Tur Muzeju naktī gaidāms pasākums „Jēkaba iela. Nākamā pietura – Gaismas pils”. No plkst. 19 līdz 23 apmeklētājiem pieejami kļūs noslēpumainie Jēkaba ielas nama krātuvju labirinti. Bibliotēkas darbinieki izrādīs, kur 74 gadu garumā glabājušies dažāda veida izdevumi (laikraksti, kartogrāfiskie materiāli, retās grāmatas, rokraksti), kā arī dalīsies interesantos stāstos par ēkas vēsturi.

Tikai Muzeju naktī Jēkaba ielas nama telpu labirintos būs dzirdamas arī latviešu literātu – Knuta Skujenieka, Ineses Zanderes, Ingas Gailes, Kārļa Vērdiņa un Ulda Bērziņa – balsis...

Pasākumu karte Muzeju nakts mājas lapā!

Tikmēr daļa baudīs sestdienas vakaru „Bel canto” noskaņās izcilās solistes Ingas Kalnas izpildījumā Latvijas Nacionālajā operā vai tiešraidē "Latvijas Radio 3 - Klasika". Koncertā piedalīsies operas koris un orķestris britu diriģenta Džuliana Reinoldsa muzikālajā vadībā. Skanēs Gaetāno Doniceti, Džoakīno Rosīni, Džuzepes Verdi un Vinčenco Bellīni opermūzika.

„Tā ir mūzika, kas man visvairāk pie sirds," saka Inga Kalna.

Kad dziedātāja šo programmu parādījusi savai skolotājai, viņa jautājusi: „Kurā pusē, kurā kulisē tev atradīsies ātrā palīdzība?”

To varēs noskaidrot sestdienas vakarā.

 

5. Svētdiena ar melno dimantu un ielu mākslu

Pēc intensīvās sestdienas nakts komunikācijas, kuras kulminācijas brīdī notikusi totāla iedzintarošanās, atliek vien novēlēt sev brīdi bez aktivitātēm. Taču, kas to ļaus, ja apkārt viss turpinās!

Svētdien, 18.maijā, plkst. 18.30 Kongresu namā pirmizrādi tūlīt pēc pirmizrādes Kopenhāgenas Karaliskajā operā piedzīvos Dānijas Deju teātra iestudējums “Melnais Dimants”. Šo izcilo notikumu mums sarūpējis Starptautiskais Baltijas Baleta festivāls

Dānijas Dejas teātris ir spilgtākais un lielākais laikmetīgās dejas teātris Dānijā. Pēdējo 12 gadu laikā tas ieguvis pasaules atzinību. Kopš 2001. gada teātri vada Tims Raštons.

Savukārt ielu mākslas festivāls „Blank Canvas” 18.maijā plkst. 14 rīko velo ekskursiju pa mākslas darbu vietām un festivāla noslēgumu plkst. 18 klubā „Nabaklab”. Vairāk lasiet festivāla mājas lapā

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti