Brīvdienu izklaides Top-5: Spēks un daile

Izklaides piedāvājumā šīs nedēļas nogalē dominē spēks un daile. Abus, protams, varat vērot un demonstrēt paši, ja neesat apmaldījušies Nūmernes mežā piektdienā, 13.septembrī, piedaloties nakts sēņošanas festivālā „Ejom bakuot!”.

Izklaide brīvdienās – Top-5:

1. Vislatvijas Spēka diena – spēkojamies!

Svētdien, 15. septembrī, visi aicināti mēroties spēkiem, jo būs Vislatvijas Spēka diena. Ņemot vērā lielo iedzīvotāju atsaucību pērn, šogad, Spēka dienā sacensības norisināsies 60 spēka punktos visā Latvijā, kas ir par 10 punktiem vairāk nekā pirms gada. Katrā no spēka punktiem darbosies tiesneši, kas fiksēs dalībnieku rezultātus. Spēka punkti būs atvērti no plkst. 9.00 līdz 14.00. Sev tuvāko spēka punktu var noskaidrot pasākuma mājas lapā spekadiena.lv. Svētdienas pievakarē, no pulksten 19:00 līdz 20:00, četri rezultatīvākie vīrieši un sievietes tiksies superfinālā Rīgā Centrālās stacijas laukumā, kur sacentīsies par šā gada spēcīgākā vīrieša un spēcīgākās sievietes titulu.

Laika prognoze: Svētdien mākoņu būs vairāk, naktī vēl bez nokrišņiem, dienā gan vietām nedaudz uzlīs. Pūtīs lēns līdz mērens dienvidaustrumu vējš. Naktī un no rīta vietām migla. Minimālā gaisa tmeperatūra naktī +8..+13 grādi, maksimālā dienā - +17..+21 grāds.

2. Gaujas nacionālajam parkam – dzimšanas diena!

Gaujas nacionālais parks (GNP) aicina uz savas 40. dzimšanas dienas ballīti, kas norisināsies sestdien no plkst. 14.00 līdz 22.00 pie Gūtmaņalas. Kaut gan svētkiem dota devīze „Sajūti, iepazīsti, izbaudi!”, bet reti kurš līdz šim nav paspējis izbaudīt gan Zelta rudens daili Gaujas senlejā, gan laivošanu pa Gauju, gan kāpšanu Turaidas pils tornī utt., tomēr doties uz svinībām ir vērts kaut vai tāpēc, lai ar savu klātbūtni pagodinātu mīļo jubilāru un, protams, izbaudītu sarūpētos labumus. To būs pilnīgi pietiekoši. Radošas un izglītojošas darbnīcas, GNP dabas ainavu video prezentācijas, tirdziņš ar vietējo amatnieku darinājumus un amatniecības paraugdemonstrējumos, kā arī svētku koncerts, kurā uzstāsies grupa „Gūtmans”. Grupā apvienojušies četri siguldieši – mūziķi Zigfrīds Muktupāvels, Gints Sola, Andris Alviķis un Kārlis Alviķis. Svinībās skanēs 20.gadsimta piecdesmito, sešdesmito un septiņdesmito gadu dziesmas. GNP tika nodibināts 1973.gada 14.septembrī, apstiprinot ar Latvijas PSR Ministru Padomes lēmumu Nr 477.

Laika prognoze: Sestdiena Siguldā būs piemērota brīvdabas pasākumiem. Laiks būs sauss, lielākoties saulains, turklāt silts - maksimālā gaisa temperatūra pēcpusdienā sasniegs +22 grādus. Arī vakars būs silts, ar lēnu vēju un bez lietus.

3. Daugavpils telpā – rezultāts

Svētdien, 15.septembrī, plkst. 15.00 būs pienācis brīdis, kad beidzot varēsim novērtēt vēl pirms neilga mirkļa patiesi apskaužamu publicitāti guvušā jaunā teātra festivāla-darbnīcas „Telpa Daugavpils” daiļo rezultātu – piecas piecpadsmit minūšu garas performances (režisori: Kristīne Vītola, Jānis Mūrnieks, Viesturs Roziņš, Valērija Surkova (Krievija), Lucyna Sosnowska (Polija)), kas apvienotas vienotā izrādē. Intriga ir radīta. Ziņkārības sēkla iesēta. Interesanti, kādus stāstus būs radījuši mākslinieki, iedvesmojoties no telpas? Kā festivāla dalībniekiem būs izdevies atdzīvināt bijušā Kara hospitāļa ēku Daugavpils cietoksnī?

Laika prognoze: Svētdien Daugavpilī būs daudz mākoņu. Nedaudz arī līs, bet nokrišņi būs pavisam nelieli. Maksimālā gaisa temperatūra ap +18..+19 grādiem.

4. Rēzeknē – pasauļu tilti un kontrasti

14. septembrī Latgales vēstniecībā „Gors” un 15. septembrī Stirnienes svētā Laura Romas katoļu baznīcā Rēzeknes Baroka mūzikas dienu dalībnieki būvēs tiltus starp dažādām pasaulēm un dažādiem laikmetiem. Ilzes Grudules mākslinieciskajā vadībā tiltu būvdarbus ar nīderlandiešu vecmeistaru garīgās mūzikas atskaņojumu palīdzību veiks starptautiska brigāde: Hugo Nessens, Josts van der Lindens, ansamblis „Kasselberg Ensemble” (Šveice) un Jāņa Ivanova mūzikas vidusskolas koris.

Kamēr tiltu būvniecība pārcelsies uz Stirnieni, vēstniecībā „Gors” svētdien iemājos absolūti citādas noskaņas, jo ieradīsies teicēja, lai izstāstītu pirmsskolas vecuma bērniem par Centrāltirgus noslēpumiem. Būs arī Gurķītis (Goran Gora), Dille (Maija Sējāne), Mārrutks (Lauris Valters), zvirbulēni, bietes , āboli, rabarberi un kāposti (Emīla Dārziņa mūzikas skolas audzēkņi, "Zelta Sietiņa" un sporta deju dejotāji). Raiba kompānija un īsti brīnumi.

Laika prognoze: Sestdiena Rēzeknē tāpat kā lielākajā Latvijas daļā būs sausa un pārsvarā saulaina. Gaisa temperatūra pēcpusdienā sasniegs +21 grādu, bet svētdien gan būs vairāk mākoņu, iespējams pavisam neliels lietus un kļūs vēsāks - maksimālā temperatūra ap +18..+19 grādiem.

5. Rīgā – neparasti gājieni

Sestdien Rīgā būs sastopami neparasti gājieni. Viens no tiem sāksies no Latvijas Zinātņu akadēmijas un noslēgsies Ģertrūdes ielas teātrī. Šajā gājienā aicināti tie, kuri vēlas pastaigāt pa Maskavas forštati kopā ar dzejniekiem. Dzeju līdzgājējiem ceļojuma laikā lasīs Andra Manfelde, Uldis Bērziņš, Pēteris Draguns, Artis Ostups, Inga Gaile, Rihards Bargais, Marts Pujāts, Arvis Viguls, Ingmāra Balode, Jānis Rokpelnis un teksta grupa „Orbīta”. Pēc pārgājiena dzejnieki dosies uz sacensībām ar repotājiem Rakstniecības un mūzikas muzejā.

Savukārt muzikālās izrādes – pārgājiena „Mārupīte” dalībnieki (kuri iegādājušies biļetes) sestdien un svētdien dosies no „Dirty Deal Teatro” uz Pārdaugavu, kur, iespējams, viņus sagaidīs plānoti un neplānoti piedzīvojumi , atklājumi un atradumi. Šajā ceļojumā „kultūrtūristus” izklaidēs Inga Tropa, Edgars Raginskis, Valters Sīlis un Jānis Balodis.

Laika prognoze: Sestdiena Rīgā saulaina un sausa - temperatūra pēcpusdienā sasniegs +21..+22 grādus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti