Brīvdienu izklaides Top-5: Pilsētās iedegas egles

Klāt Adventa laiks, kad vainagā iededzama pirmā svecīte un klusās pārdomās iesākama lielā brīnuma gaidīšana. Bet daudzās pilsētās un novadu centros šīs nedēļas nogalē iedegsies Ziemassvētku egles. Iemirdzēsies arī Rīgas galvenā egle. Tomēr tas nav viss, protams. Ir arī gardi laicīgas izklaides kārumi, no kuriem grūti atteikties.

Izklaide brīvdienās – Top-5: Kad un kur šajās brīvdienās iedegsies Ziemassvētku eglīte?

1. Eņģeļu ekspresis Valmierā

29.novembrī egli iededz:

plkst. 17.30 – Laukumā pie Kultūras centra Valmierā

Valmieru apciemos arī Eņģeļu ekspresis, dāvājot iedzīvotājiem iespēju palīdzēt smagi slimiem bērniem. Pasākuma laikā ar teatrāliem priekšnesumiem apmeklētājus izklaidēs zaķis, kazlēns, žurka un kaķis. Savukārt par muzikāliem pārsteigumiem rūpēsies vokālā studija „Smaidiņi", Valmieras Viestura vidusskolas mūsdienu deju grupa „Minerva", kā arī pūtēju orķestris „Signāls".

Laika prognoze:

Piektdienas vakars Valmierā būs ar mierīgiem laika apstākļiem. Brāzmainais vējš būs pierimis, nokrišņi nav gaidāmi, taču būs vēss - gaisa temperatūra vēlā pēcpusdienā noslīdēs līdz nullei, vakarā nedaudz piesals.

2. Sniegavīru saiets Dobelē

30.novembrī egli iededz:

plkst. 17.00 - Cēsīs Rožu laukumā un Ventspilī Rātslaukumā;

Pasākumā Ventspilī piedalīsies "Ventspils Brass" mūziķi, popstudija „Jūras akmentiņi", deju studija „Prieks" un dziedātāja Liene Greifāne. Svētkus vadīs Pilsētas Rūķis.

plkst. 18.00 - pie Mores pagasta Tautas nama, LIDO Atpūtas centrā Rīgā un Vēsturiskajā tirgus laukumā Dobelē;

Dobeles novada pašvaldība rīko ceturto „Sniegavīru saietu", kura atklāšana 30.novembrī plkst. 18 Dobeles Vēsturiskajā tirgus laukumā. Sniegavīrus veido profesionālas tēlnieces Inta Berga un Agnese Rudzīte-Kirillova. Tēlniecēm palīdz Jānis Bergs un Anatolijs Kirillovs, bet radošās komandas darbu organizē un ar savām idejām iedvesmo pašvaldības arhitekts Jānis Kukša.

Ar katru gadu sniegavīru saime pilsētas laukumos aug plašumā un dažādībā. Šogad Dobelē būs apskatāmi vairāk nekā 30 dažādi tēli. Jau iepazītajiem sniegavīriem šajā ziemā pievienosies dažādu profesiju pārstāvji - piemēram, šoferis, sētnieks, santehniķis un maizes cepējs.

Par rotaļām un atrakcijām saieta atklāšanā rūpēsies „Čučumuiža". Tiks iedegta novada Lielā egle.

Laika prognoze: 

Sestdienas vakars būs apmācies, taču bez nokrišņiem. Lēnām spēkā pieņemsies vējš, tomēr tas vēl nebūs pārāk brāzmains. Laiks būs pavēss - temperatūra ap 0..+2 grādiem.

3. Liepājā sākas Ziemas festivāls

1.decembrī egli iededz:

plkst. 16.00 – Drustos pie Tautas nama, Līgatnē pie kultūras nama, Salaspilī, Carnikavas centrā, Liepājā Rožu laukumā;

Rožu laukumā Liepājā klātesošos sveiks Lielmutis Fricis un Lielmute Marta ar savu zilo kaķi. Uz skatuves uzstāsies "Liepājas Gulbju dīķa Jazz band", kā arī Liepājas Bērnu un jaunatnes centra jauniešu koris „Reverberācija". Un tad lielajā Ziemassvētku eglē iemirdzēsies skaistie rotājumi...

Ar lielās Ziemassvētku egles iemirdzēšanos Liepājā sāksies Ziemas festivāls, kas sevī kā lielā rūķa maisā saslēpis daudzus jo daudzus pasākumus, jautrus notikumus un pārsteigumus, kas Liepājā gaidāmi līdz pat februāra beigām. Tā tiek solīts...

plkst. 16.30 – Smiltenē;

plkst. 17.00 - Kalngalē, Brocēnos pie novada kultūras centra, Balvos laukumā pie Kultūras un atpūtas centra, Priekuļos un dzelzceļa stacijas laukumā Siguldā;

Siguldas novada egli iedegt palīdzēs Olga Rajecka, „OKartes" skatuves dalībnieks Kašers, bērnu vokālā studija „Zvaigžņu sala", kā arī Ziemassvētku vecītis. Ziemassvētku garšas uzburs „Mr. Biskvīta" piparkūku rūķi, bet zvaigžņu sveces eglītē un debesīs iedegs Kalvis Kalniņš un „Svētku aģentūras" rūķi.

plkst. 18.00 - Augšlīgatnē pie "Zvaniņiem" un Doma laukumā Rīgā;

Rīgas galvenās Ziemassvētku egles iedegšanā piedalās bērnu vokālais ansamblis „Knīpas un knauķi", Daumants Kalniņš un Ziemassvētku ansamblis, iluzionists Mantas Wizard (Lietuva). Pasākumu vada Liepājas teātra aktrise Inese Kučinska un Dailes teātra aktieris Gundars Silakaktiņš.

plkst.19.00 – Brīvības laukumā Tukumā.

Laika prognoze: 

Atšķirībā no Valmieras un Dobeles, egles iedegšana Liepājā izvēlēta brīdī, kad laika apstākļi nebūs no patīkamākajiem. Pūtīs ļoti spēcīgs, pat vētrains ziemeļrietumu vējš ar brāzmām 20-23 metri sekundē, brīžiem gaidāms lietus un slapjš sniegs. Gaisa temperatūra būs ap +5..+7 grādiem.

4. "Bildes" un „Jumprava", iespējams, egli neiedegs

Kā ik gadu, arī šogad mūzikas un mākslas festivālā „Bildes" ir tik plaša dalībnieku galerija, ka festivāls salīdzināms ar Ermitāžu, Luvru vai vēl kādu tikpat plašu bilžu aplūkotuvi... Mūsu Ermitāža ietilpst Kongresu namā un šajā nedēļas nogalē gaidāma „Bilžu" koncertu noslēguma sesija ar vienmēr interesanto jauno grupu un bilžu veterānu kopprojektu koncertu un Andri Freidenfeldu kā koncerta vadītāju 29.novembrī plkst. 19 un sevi „Bildēs" jau pieteikušo muzikālo apvienību un radošo profesiju pārstāvju kopprojektu koncertu 30.novembrī plkst. 19. Finālā – 1.decembrī - divi pasākumi. Pulksten 12 bērniem domāts koncerts, bet pulksten 18 veterānu koncerts – mazāk bērnišķīgai publikai.

Pirms „Bilžu" fināla ļoti iederīgs varētu būt arī koncertcikla "Lieliskie & Leģendārie" pasākums 30.novembrī Latvijas 1. Rokkafejnīcā - Reiterna namā, kur uz galvenās skatuves gaidāms grupas "Jumprava" uznāciens.

Minētajo pasākumu pieteikumos nekas nav teikts par egļu iedegšanu, tāpēc, iespējams, tā tiešām nenotiks.

Laika prognoze: Rīga 29., 30.novembris un 1.decembris

Piektdienas vakarā un sestdien laiks Rīgā būs mierīgs. Pūtīs lēns vējš, nokrišņi nav gaidāmi un būs pavēss - gaisa temperatūra turēsies ap nulli. Svētdien gaidāms lietus, pēcpusdienā un vakarā arī slapjš sniegs. Brāzmains ziemeļrietumu vējš līdz 20 metriem sekundē. Temperatūra sasniegs +4 grādus.

5. Tikšanās ar zvaigžņu kluso gaismu

Jāņa Lūsēna un Zigfrīda Muktupāvela jaunā tikšananās koncertprogrammā "Ar zvaigžņu kluso gaismu" ir patiesi atbilstošs notikums šim gadalaikam gan sajūtu, gan noskaņu ziņā. Šīs nedēļas nogalē – 1.decembrī pulksten 15 koncertprogramma būs baudāma Jelgavas Svētās Annas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Pēc nedēļas tā skanēs baznīcā Dubultos, tad Tukumā, Rīgā, Mālpilī un Ķekavā.

Programmā ietvertā mūzika iezīmē ilgu laiku komponista daiļradē – no 1980. gada līdz pavisam nesen komponētiem skaņdarbiem. Būs dzirdami vairāki Indriķa dziedājumi no Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes rokoperas "Indriķa hronika", tālajos 80.gados tapušas dziesmas ar Māra Melgalva vārdiem un pēdējos gados komponētās dziesmas ar Kārļa Skalbes, Aspazijas un Plūdoņa vārdiem.

Koncerta noslēgumā izskanēs divas jaunas dziesmas ar jubilāra – Ojāra Vācieša mīlas dzeju, kuras smalkums un jūtīgums varētu būt tuvs sufistu izpratnei par Dievu kā labāko draugu. Skaņdarbos abi mākslinieki meklēs veidu, kā caur mūziku un dzeju apliecināt savu piederību Dieva radītajai pasaulei un kārtībai tajā.

Laika prognoze: Jelgava 1.decembris

Arī Jelgavā 1. decembris nāks ar nepatīkamiem laika apstākļiem. Brāzmains vējš, lietus, krusa un pēcpusdienā slapjš sniegs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti