Brīvdienu izklaides top-5: Pilnīgs rokenrols. Rokas augšā!

Ir iestājies pilnīgs rokenrols, ar to domājot nevis rokenrolu kā konkrētu mūzikas stilu, bet gan visu izklaides industrijas piedāvājuma kopumu šīs nedēļas nogalē. Rokas augšā! Padodos, jo aiz topa piecinieka jāatstāj daudzi brīnišķīgi notikumi, piemēram, "Baleta zvaigznes Jūrmalā", „Vides deja” Ropažos, mūsdienu amatniecības festivāls Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, mūzikas festivāls „Weekend Festival Baltic” Pērnavas pludmalē, koncerts „Vasara. Mežotne. Sensitences” Mazajā Mežotnes pilī un vairāki citi jauki koncerti. Kas tad ir topā? Pilnīgs rokenrols par spīti svelmei.

  1. Pilnīgs rokenrols
  2. Bardi pie ugunskuriem, kamermūziķi mežā
  3. Likteņdārzam 200 000 kubikmetru zemes
  4. Atklāj savu dzintaru un modi Liepājā
  5. Ghetto spēles Venstpilī, blakusvāģi Ķegumā, basketbola izlase pārbaudes turnīrā

 

Brīvdienu izklaides top-5:

1. Pilnīgs rokenrols („RockUp”, „Live Fest”, „Kubana” jeb Ikšķile, Kuldīga, Lucavsala)

Trīs festivāli, kuri parūpējušies par vērā ņemamu programmu gan mūziķu skaita, gan līmeņa ziņā, un ceturtais festivāls - pastarītis "Osvalds" Baltinavā, kurš svin 20.jubileju, bet uz iepriekš minēto festivālu fona izskatās gauži pieticīgi.

Festivāls "RockUp" 7. - 8.augustā atpūtas kompleksā “Turbas”, Ikšķiles novadā, piedāvā klausītājiem rock'n'roll, rockabilly, boogie-woogie, rythm'n'blues, hardrock, ska un citu stilu mūziku, turklāt visā novadā šajā pašā laikā tiks svinēta Ikšķiles 830 gadu jubileja.

Piektdien, 7. augustā, festivāla laika mašīnu iegriezīs Johnny B Beast, "Gud", "Mozambika", "B-Sea Surfers", "The Foxtails", "Coolmans Report", "Cement", "Rūsa" un "Colt".

Savukārt sestdien, 8. augustā, uz skatuves kāps Reinis Jaunais, "Bengy", "Vocada", "Sound Religion", "Griffi Band", "The Blues Gang", Ainars Pūpols & "Pi Blues", "Boogie Drivers", "Lavrix Band", "Voiceks Voiska", "Holy Lamb", "De Temps", "The Big Bluff", "Rebel Riot" un "Keksi & Orchestra".

Tikmēr Kuldīgā 7. un 8.augustā notiks „Live Fest”, kurš, kā ierasts, balstās uz ārvalstu mūzikas leģendām, taču šogad uzaicinājis arī veselu virkni pašmāju mūziķu, sarūpējis divas skatuves un atsevišķus pasākumus Kuldīgā.

Kā galvenie mākslinieki festivālā uzstāsies „Bay City Rollers starring Les McKeown", „Sweet”, zviedru astoņdesmito gadu zvaigznes "Secret Service", „The Rubettes” feat. Alan Williams, kā arī jau Latvijā iemīļotie „Slade”.

Pašmāju mūziku pārstāvēs Ivo Fomins, „The Citizens”, Miks Dukurs, Alex & „Opus Pro”, Jānis Bukums, „Credo”, „Colt” & Atis Ieviņš, „Harta”, Jānis Vanadziņš & „Mozambika”, „Zig Zag” un „Linga”.

Kuldīgā 7.augustā notiks brīvdabas kino seanss pie restorāna „Bangert’s”, bet 8.augustā, sākot no plkst.12, uz „Bangert’s” akustiskās skatuves uzstāsies Zane Jančevska ar tautas dziesmu programmu "Dziesmu dance", Kuldīgas folkloras kopa „Kūrava", grupa "Canzone accoustic", dziesminieks Edgars Brākmanis un bijušie kuldīdznieki Rūta Ķergalve un Raitis Neitāls.

Daudz apspriestais mūzikas festivāls "Kubana", ko uz Latviju atveduši Krievijas organizatori, no 6. līdz 9.augustam Lucavsalā piedāvā četru dienu programmu, kurā starp Krievijas estrādes un rokmūzikas zvaigznēm netrūkst arī pasaulē zināmu mūziķu.

Četru dienu laikā uz divām skatuvēm uzstāsies pasaules līmeņa mūziķi, starp viņiem – "HIM", "D12", "Panic! At The Disco", "Leningrad", "Bravo", "GusGus", "Trubetskoy", "Gomad! & Monster", "Kill The Noise", "The Locos", "Angerfist" un citi. Latviju festivālā pārstāvēs "Foxthroat", Igauniju - "Digital Digital", bet Lietuvu - "Biplan".

2. Bardi pie ugunskuriem, kamermūziķi mežā

(Vislatvijas dziesminieku saiets Jaunpiebalgā, alternatīvais kamermūzikas festivāls "Sansusī" Aknīstē)

No 7. līdz 9. augustam Jaunpiebalgas novada dabas saimniecībā ''Lielkrūzēs'' pulcēsies ievērojams skaits dziesminieku.

Piektdien, 7. augustā, pulksten 19 sāks skanēt pirmais vakara lielkoncerts, bet pusnaktī – jau tradicionālā nakts sadziedāšanās pie ugunskuriem. Šogad iecerēts degt „tautasdziesmu ugunskuru”, “autordziesmu un dzejas ugunskuru” un ugunskuru, pie kura skanēs dažādu laiku un dažādu autoru dziesmas – „repertuārs bez robežām”. Savukārt pulksten vienos naktī ar savu jauno koncertprogrammu klausītājus iepazīstinās mūziķis un dziesminieks Guntis Veilands un grupa „Masti”. 

Sestdienas, 8. augusta, priekšpusdiena kā allaž atvēlēta radošām darbnīcām, Lielkrūžu teritorijas iepazīšanai, izstaigājot „Dzejas taku” un baudot „Dzejas meditāciju”. Šogad saietā gaidāms arī īpašs notikums – dzejas grāmatas „Tur dzimušais” atvēršanas svētki, pulcējoties arī dažādu paaudžu dzejniekiem.

Pēcpusdienā pulksten 15 sāks skanēt jauno dziesminieku koncerts, bet pulksten 19 – saieta otrais lielkoncerts. Pulksten 23 Lielkrūžu estrādē muzicēs dziesminieku Pētera Draguna un Martas Kreituses veidotā grupa “Zāle”, kas pavasarī laidusi klajā savu debijas albumu “Viņa”.

Savukārt pusnaktī gaidāma saieta viesu – grupas “Iļģi” – uzstāšanās. Turpinājumā dziesmota nakts līdz rīta gaismai…

Tikmēr brīvdienu mājas "Susēja" teritorijā pie Aknīstes uz vairākām brīvdabas skatuvēm, no kurām viena patiešām ir mežā, trīs dienas (no 7. līdz 9.augustam) norisināsies alternatīvais kamermūzikas festivāls "Sansusī", kura laikā paredzēti apmēram 20 koncerti un notikumi.

Festivālā “Sansusī” būs iespēja piedzīvot vairākus pasaules pirmatskaņojumus, koncertus īpašos mūziķu sastāvos, nakts koncertus un kino seansus, teātra izrādes un īpaši veidotu programmu arī festivāla mazākajiem viesiem, kurus šogad gaida nakts koncerts un bērnu izrādes.

Par pirmatskaņojumiem festivālā parūpējušies komponisti Linda Leimane un Kristaps Pētersons. 8. augustā koncertprogrammā “XXI” šarmanto dāmu apvienība “Art-i-Shock” pirmatskaņos Lindas Leimanes kompozīciju “Silhouettes. Behaviours” čellam, klavierēm un sitaminstrumentiem. Savukārt komponists Kristaps Pētersons īpaši “Sansusī” festivālam radījis vokālo ciklu ar Paula Cēlana (Celan) dzeju mecosoprānam (Ieva Parša), baritonam (Armands Siliņš) un elektronikai jeb deviņām klavierēm.

3. Likteņdārzam 200 000 kubikmetru zemes

"Zemes ir nepieciešams ļoti daudz, ap 200 000 kubikmetru," pirms kāda laika teica Kokneses fonda valdes priekšsēdētāja Valda Auziņa. Likteņdārzā plānots uzbērt 12,5 metru augstu kalnu.

LTV, Latvijas Radio un Kokneses fonds  aicina visus interesentus kopā ar ģimenēm un draugiem uz pasākumu "Pikniks kopā ar Radio 5" 8.augustā no plkst. 17, kam plkst. 21.20 LTV1 un Latvijas Radio 5 - "Pieci.lv" tiešraidē sekos koncerts, kurā piedalīsies Goran Gora, Kārlis Kazāks, "Sus Dungo", Jānis Lūsēns, "Promenāde", "Iļģi", koris "Juvetus" un citi. Raidījumu -  ziedojumu akciju - vadīs LTV žurnālisti Aija Kinca un Jānis Geste, kā arī "Pieci.lv" ētera personība Magnuss Eriņš.

4. Atklāj savu dzintaru un modi Liepājā

Ceturtdien, 6.augustā, plkst. 21 Liepājā sāksies ilgi gaidītais jaunās Liepājas koncertzāles „Lielais dzintars” mākslas forums „Atklāj savu dzintaru!”, brīvdienās jau piedāvājot vairākus notikumus, taču šķietami lielāks vilinājums ir Liepājas modes svētki 8. augustā, kurā piedalīsies starptautiski atzīti modes dizaineri, tiks popularizēti jaunie talanti, piedāvātas izglītojošas lekcijas kinoteātra „Balle” telpās, kā arī modes un dizaina priekšmetu izstāde, kas šogad notiks Liepājas Latviešu biedrības namā. Svētku kulminācija būs krāšņā modes izrāde „Skaistuma simpozijs”, kas notiks Liepājas teātrī.

5. Ghetto spēles Venstpilī, blakusvāģi Ķegumā, basketbola izlase pārbaudes turnīrā

8. un 9.augustā Ķegumā jau divdesmito reizi notiks pasaules čempionāta posms blakusvāģu motokrosā, kurā sacentīsies šobrīd spēcīgākās ekipāžas pasaulē. Sacensību programmu bagātinās starptautiskas blakusvāģu veterānu sacīkstes un noslēdzošais un izšķirošais eiropas čempionāta kvadri open klases posms, kurā tiks noskaidrots 2015. gada čempiona titula ieguvējs.

Savukārt "Arēnā Rīga" nedēļas nogalē notiks trīs basketbola komandu turnīrs. Latvijas vīriešu basketbola izlase 7. augustā spēlēs ar Polijas valstsvienību, bet 9.augustā mērosies spēkiem ar Slovēnijas izlasi.

Kā nedēļas sākumā norādīja Latvijas vīriešu basketbola izlases galvenais treneris Ainars Bagatskis, pēc šīm pārbaudes spēlēm sašaurināsies kandidātu loks dalībai Eiropas čempionātā.

Tikmēr Ventspilī no 7. līdz 9. augustam jau ceturto gadu norisināsies ielu sporta un kultūras svētki „Ghetto Games festivāls”, kas 10 sporta veidos pulcēs vairāk nekā 1000 dalībnieku no 25 valstīm.

Skatītājiem visinteresantākās sacensības šogad plānotas Ventspils skeitparkā un dirtparkā, kur klātienē varēs vērot tehniski sarežģītus un elpu aizraujošus trikus no 20 valstu atlētiem, kuri sacentīsies par Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja Aivara Lemberga personīgajām naudas balvām

Ekstrēmās skrituļslidošanas sacensībās piedalīsies skrituļotāji no Taizemes, Kanādas, ASV, Zviedrijas, Polijas, Baltija un citām valstīm. "Nils Jansons Invitational" būs visgrandiozākās skeitparka sporta veidu sacensības, kādas līdz šim notikušas Latvijā. Savukārt „Ghetto Dance” sacensībās piedalīsies dejotāji no Baltijas, Krievijas un Baltkrievijas, sacenšoties Hip Hop 3 pret 3, Popping 2 pret 2 un House 1 pret 1 disciplīnās.

Otro gadu pēc kārtas Ventspilī notiks MTB Duālā Slaloma sacensības, kurās braucēji no Lietuvas, Latvijas un Igaunijas tiks pārstāvēti kuplā skaitā. Tajās no kalna vienlaicīgi traucas lejā divi braucēji, pārvarot dažādus šķēršļus, veicot lēcienus un virāžas.

Veikborda sacensībās piedalīsies visi vadošie Baltijas braucēji, kā arī Portugāles trīskārtējais čempions un pasaules čempions kabeļparkā māsterklasē no Slovākijas.

"Ghetto Games festivālā" sev interesantas aktivitātes atradīs dažāda vecuma apmeklētāji, norāda rīkotāji. Programmā iekļauts brīvdabas kino ar filmu „Pazust Latgalē”, „Slackline.lv” līdzsvara gumijas, fingerbordi, veloruļļu sacensības, grafiti zīmējumi, „Rīgas DJ skolas” meistarklases, sporta veidu reklāmas stendi, „LGK” piepūšamās atrakcijas, kā arī pārsteigumi ar Renāru Zeltiņu.

Vienlaikus Ventspilī norisināsies Latvijas čempionāts vieglatlētikā un koncertus sniegs Gacho un Bens Frosts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt