Brīvdienu izklaides Top-5: Piecas maģiskas dienas

Gan tiem, kuri paraduši brīvo laiku pavadīt, aktīvi piedaloties publiskos izklaides pasākumos, gan tiem, kuri ļoti rūpīgi izvēlas publiskās aktivitātes, piecas brīvdienas ir liels pārbaudījums, jo piedāvājuma daudzveidība pārsniedz iespējas veikt adekvātu izlasi.

Izklaide piecās brīvdienās – Top-5:

1.maijs - Lieta Nr.1914/2014

„Rīga 2014” pasākumu rīkotāji jau labu laiku cenšas uzturēt neatslābstošu sabiedrības interesi par Stūra māju. Ne velti! Stūra mājas telpu drošības un komunikāciju nodrošinājumā nodibinājums "Rīga 2014" ir ieguldījis 54 tūkstošus eiro un cer, ka līdz oktobrim izstādes Stūra mājā apmeklēs aptuveni 75 tūkstoši cilvēku.

Nu tas brīdis pienācis. 1.maijā Stūra māja ver apmeklētājiem durvis, aicinot uz vairākās izstādēm. Nepacietīgākie interesenti noteikti 1.maiju jau ieplānojuši atvēlēt bijušajai VDK ēkai, jo kārtīgai ēkas un visu ekspozīciju apskatei nepieciešamas trīs stundas. Vismaz tā lēš rīkotāji.

Ja tomēr esat saplānojuši ko citu, bet kārojas nepalaist pirmreizības sajūtu garām, ieslēdziet Latvijas Radio, jo raidījums „Kultūras Rondo” šajā dienā no plkst.11.05 aicinās klausītājus neklātienē doties uz Stūra māju, lai iepazītos ar Eiropas kultūras galvaspilsētas projektu „Stūra māja. Lieta NR.1914/2014”.

Savukārt Latvijas Radio 3 – "Klasika" 1.maija vakarā plkst.19 tiešraidē piedāvās sajust muzikālas svētku noskaņas Rīgas Doma kora skolas 20 gadu jubilejas koncerta tiešraidē, kurā uzstāsies daudzi izcili Latvijas mūziķi. Koncerts klātienē - plkst. 18 Lielajā ģildē.

Ja 1.maija vakarā ir mazuma sajūta, vērts pievērst uzmanību klubam „Nabaklab”, kur savu pirmo koncertu Baltijas valstīs aizvadīs „Kuadra” – itāļu „rap-core” grupa. Koncertu kuplinās liepājnieku apvienība „The Highlights”, rokmūzikas leģenda „Rūsa”. Pasākuma sākums plkst. 21.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Laika prognoze:

1. maijs būs piemērotāks pasākumiem telpās. Lai arī līs maz, būs nepatīkams vējš un pēc piedzīvotā siltuma aprīlī šķitīs auksts. Gaisa temperatūra pēcpusdienās sasniegs +12..+13 grādus. Vēja brāzmas pēcpusdienā 16-19 metri sekundē. Ejot ārā, saģērbieties silti!

1. un 2.maijs – Magic Dance

Būtiskas maija pirmās divas dienas ir sporta deju cienītājiem, jo Rīgā jau trešo gadu notiks starptautisks sporta deju festivāls „Magic Dance”.

„Magic Dance” it pasaules mēroga notikums, kurā piedalīsies vairāk nekā 800 pāru no 20 valstīm un dejotāju veikumu vērtēs starptautiskās kategorijas tiesneši no 16 valstīm. Festivāla laikā tiks aizvadīti pasaules reitinga posmi Latīņamerikas un Eiropas deju programmās.

Festivāls sadalīts dienas un vakara programmās. Gan pirmajā, gan otrajā festivāla dienā no plkst. 10 līdz 19 izstāžu centrā „Ķīpsala” notiks starptautiskas sacensības Eiropas standartdejās un Latīņamerikas dejās jauniešu un pieaugušo kategorijā, kā arī sacensības bērniem un junioriem.

Savukārt plkst. 19 sāksies „Magic Dance 2014” fināls un vakara šovs, kad notiks visu grupu finālsacensības un labāko pāru paraugdemonstrējumi. Vakara programmā skatītājus priecēs arī pazīstami Latvijas mūziķi.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Laika prognoze:

Tā kā brīvdienās laika apstākļi nelutinās, vienīgais, ko atcerieties, apmeklējot šo pasākumu, saģērbieties silti, jo, lai arī tas notiek Ķīpsalas hallē, līdz tai ir jātiek. 1. maijā brāzmains vējš, bet 2. maijā, kad vējš būs pierims, būs īpaši vēss - dienas vidū ap +10 grādiem.

2.maijs – Ziedoņdārza stāsti un Sūne Junsons

Kamēr 2.maijā Ķīpsalā pulcēsies sporta deju meistari, tikmēr Ziedoņdārzā sanāks tie, kuriem mīļš šis parks.  Proti, plkst. 11 ar Ziedoņdārza parka soliņu atdzīvināšanas akciju tiks atklāts projekts „Ziedoņdārza stāsti”, kas turpināsies visu mēnesi un arī soliņi dzīvos savu dzīvi parkā visu mēnesi. Detalizēta programma ziedondarzs.lv.

Arī Rīgas Fotomēneša rīkotāji sola aktivitātes visa mēneša garumā, bet 2.maijs ir diena, no kuras skatītājus gaida  Sūnes Junsona personālizstāde „Dzīve un darbs” Latvijas Fotogrāfijas muzejā.

„Nabaklab” aktivitātes 2.maija vakarā turpinās nu jau 14. Latvijas neatkarīgo grupu izlases „Odekolons” prezentācija. Koncertā uzstāsies izlasē pārstāvētās grupas "Ēnu kaleidoskops", "Deskalighters" un "Jūdas graši".

Laika prognoze:

Lai arī 2. maijā būs vēl vēsāks nekā 1. maijā, tomēr atrasties ārpus telpām būs mazliet patīkamāk, jo būs pierimis spēcīgais vējš. 2. maijā vēja brāzmas ap 10 metriem sekundē, spīdēs saule, no lietus ne vēsts, temperatūra gan tikai līdz +10 grādiem.

3.maijs – Tvīda brauciens un "Laiks Ziedonim"

Krāsainu sestdienu, 3.maiju, sev nodrošinās tie, kuri nepalaidīs garām „Tvīda braucienu jeb seno velosipēdu un retro tērpu parādi Esplanādē plkst. 15.

Savukārt sestdienas vakarā svarīgākais valsts mēroga notikums būs Imanta Ziedoņa vērtību godināšana un apbalvojuma "Laiks Ziedonim" pasniegšana. Lai gan pats pasākums notiks Gaismas pilī, klātesot ierobežotam cilvēku skaitam,  ceremoniju būs iespējams skatīties LTV1 tiešraidē plkst. 21.25 un klausīties Latvijas Radio 1 tiešraidē no plkst.21.

Laika prognoze:

Velobraucienam laiks gana piemērots - dzestrs un ar lēnu vēju. Bet tiešām dzestrs - temperatūra tikai +8..+9 grādi. Nelīs.

4.maijs – Svētki ar vērienu

Jau tradicionāli Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā Rīgā iedzīvotājiem un pilsētas viesiem sarūpēta daudzveidīga svētku programma: svinības pie Brīvības pieminekļa, koncerti un sporta aktivitātes 11. novembra krastmalā, koncerti galvaspilsētas kultūras centros, kā arī ģimeņu pasākumi Lucavsalā, Vērmanes dārzā un Pļavnieku parkā.  

Vērienīgākais pasākums notiks 11. novembra krastmalā, kur no plkst. 12  risināsies daudzveidīgas sporta aktivitātes, bet plkt. 18  sāksies koncerts „#24 Latvijai”, kurā klausītājus priecēs dziedātājs Dons, grupas „PeR”, „Otra puse” un „Musiqq”, bet plkst. 21.00 sāksies koncertuzvedums „24 dziesmas Latvijai”, kurā piedalīsies populāri un Latvijā iemīļoti skatuves mākslinieki - Intars Busulis, Daumants Kalniņš, Ieva Kerēvica, Aija Andrejeva, Inga Šļubovska, Aija Vītoliņa, Vineta Elksne, Juris Kaukulis, Ieva Sutugova, Juris Vizbulis, Biruta Ozoliņa, Kristīne Kārkle – Puriņa, Marta Ritova, Miks Dukurs, kā ar instrumentālā grupa Raimonda Macata vadībā, dīdžejs Monsta, vokālā grupa „Limonāde” un koris „Austrums”.

4. maijā, kā ierasts, gaidāms Latvijas Filmu maratons, bet pie Brīvības pieminekļa tiks veidota kompozīcija „Ziedu Latvija”, būs Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestru koncerts un defilē programma, kā arī notiks ziedu nolikšanas svinīgā ceremonija.

Vairāk - šeit!
 

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Laika prognoze:

Valsts svētku pasākumus mazliet mērcēs lietus. Lai arī valda liels sausums un lietus ir vajadzīgs, tā nebūs tik daudz, lai samērcētu zemi, bet pietiekami, lai dienas vidū un pēcpusdienā brīvdabas pasākuma apmeklētājiem sagādātu mazliet rūgtuma. Brīžiem būs arī brāzmains vējš un gaisa temperatūra sasniegs +10..+12 grādus.

5.maijs – Fotodarbnīca un pavasara koncerts

Daudziem garās brīvdienas noslēgsies ar atgriešanos pilsētā un mierīgi noskaņošanos jaunam darba cēlienam, taču daudzi gaida šo dienu, jo Rīgas Kongresu namā savu tradicionālo „Pavasara koncertu” Rīgā sniegs leģendārais Boriss Grebenščikovs kopā ar grupu „Aquarium”.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Savukārt foto cienītājiem 5.maijā ir iespēja piedalīties Guntas Andersones fotodarbnīcā „Ainava”, papildināt zināšanas par kompozīcijas pamatprincipiem, saņemt individuālas konsultācijas un piedalīties fotodarbu apspriešanā.

Laika prognoze:

Ejot uz koncertu, būtu prātīgi paņemt līdzi lietussargu, jo, visticamāk, līs. Bet vēl prātīgāk būtu, ka 5. maijā no rīta ienāktu portālā lsm.lv un apskatītu jaunāko prognozi, jo līdz 5. maijam vēl tālu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti