Brīvdienu izklaides Top-5: Katapultējoties no Vidzemes uz Kurzemi

Lai gan laikapstākļi, pakacinot ar karstumu un strauji to nocērtot, atgriezuši cilvēkus pie siltākiem apģērbiem un nīgrāka noskaņojuma, klāt maija beigas un nākamais no šī gada visnozīmīgākajiem un gaidītākajiem notikumiem valsts dzīvē – Vidzemes koncertzāles „Cēsis” atklāšana. Lai arī šis notikums ir nosmēlis krietni daudz zvaigžņu, pamatoti bravurīgi piesavinoties sabiedrības uzmanību, izklaides dzīve citviet nebūt nav piebremzējusi. Vismaz tā šķiet no malas, taču ej nu izšķir, ja ātrums, piemēram, no 120 samazinājies uz 110 km/h ...

Brīvdienu izklaides Top-5:

1. Cēsīs – zvaigznes putukrējumā

Vidzemes koncertzāles "Cēsis" atklāšanas koncertā sestdien, 31.maijā, uz skatuves mirdzēs pirmā lieluma zvaigznes,  jaunās zāles 800 vietas pildīs sabiedrības krējums un veiksminieki, kuriem izdevies tikt pie biļetēm, bet pārējie izmantos labākās no piedāvātajām alternatīvām un baudīs zvaigznes krējumā, klausoties koncerta tiešraidi no plkst. 19 Latvijas Radio 3 "Klasikā”, skatoties koncerta translāciju Latvijas Televīzijas (LTV) pirmajā kanālā no plkst. 21.25 vai LTV mājas lapā ltv.lv .

Ja zvaigznes krējumā ir vakara deserts, tad sestdienas brokastīs plkst. 11 noteikti nosmeķējams koncertzālei veltītais Latvijas Radio raidījums „Kultūras Rondo”. Lai sajustu lielā notikuma garšu, uz jauno koncertzāli pārceltajā raidījuma studijā Ingvilda Strautmane un Zigfrīds Muktupāvels iztaujās koncertzāles direktori Inesi Zagorsku, koncertzāles valdes priekšsēdētāju Juri Žagaru un koncertzāles māksliniecisko vadītāju Arturu Maskatu.

Vidzemes koncertzāle. Publicitātes attēls

Bet, protams, visus interesē zvaigznes. Vidzemes koncertzāles atklāšanā mirdzēs Inga Kalna, Aleksandrs Antoņenko, Egils Siliņš, Ieva Parša, Kristīne Zadovska, Reinis Zariņš, Armands Ābols, Kristīne Blaumane, Raimonds Pauls, kvartets "Rix", Latvijas Radio koris diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā un Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, diriģenti Andris Poga, Gintars Rinkevičs (Lietuva) un Pauls Megi (Igaunija).

Savukārt 1.jūnijā plkst. 17 koncertzālē „Četrus vārtus” vērs Cēsu novada un Vidzemes reģiona kori, pūtēju orķestri, folkloras un tautas deju grupas, bet koncerta otrajā daļā muzicēs Raimonds Pauls, kopā ar koriem atskaņojot savu skaistāko koru mūziku.

Arī šis pasākums ir izpārdots.

Atliek novēlēt, lai, svinot gada jubileju 2015.gada maijā, Vidzemes koncertzāles vadība varētu lepni paziņot, ka gada laikā koncertzāle kļuvusi par vienu no pilsētas (varbūt pat reģiona) simboliem un populārākajiem tūrisma objektiem. Tieši ar šādiem sasniegumiem, maijā atzīmējot gada dzimšanas dienu, dižojās Latgales vēstniecība „Gors” Rēzeknē.

Laika prognoze: 

Sestdien Cēsīs brīžiem uzspīdēs saule, nelīs un būs kļuvis siltāks - dienas laikā ap +16 grādiem, vakarā par dažiem grādiem vēsāks.

2. Septiņos Rēzeknes pakalnos

Iespējams, uzzinot, ka Latvijā ir deviņu pakalnu pilsēta, kāds Rēzeknes lokālpatriots varētu mēģināt izstrādāt ko līdzīgu Mika Koljera satīriskajā romānā „Ceturtais lielākais Latvijā” aprakstītajam, jo Rēzekne atpaliek no deviņpakalnu pilsētas par diviem pauguriem. Rēzeknei ir septiņi pakalni un šo faktu rēzeknieši akcentē ar septiņām mākslas izpausmēm festivālā „SevenHills”, kas notiek jau otro gadu pēc kārtas .

Festivāls "SevenHills" Rēzeknē sāksies 30.maijā plkst. 17 Latgales ielā, kur tiks atklāti sienu gleznojumi un vides instalācijas, turpināsies ar laikmetīgās mākslas izstādes atklāšanu salonā „Lāde”, radošajām darbnīcām un diviem koncertiem. Vakar koncertā Rēzeknes grupu uzstāšanos papildinās viesi no Lietuvas – grupa „Garbonatas Bosistas”, bet nakts koncertā publiku iekustinās rīdzinieki „Double Faced Eels” un „Boombox” no Ukrainas.

Arī sestdien paredzētās mākslinieciskās aktivitātes papildinās divi koncerti. Vakara koncertā muzicēs rēzeknieši „True Story”, rīdzinieki „Soundreligion”, Nils Īle un „Afroambient”, kā arī „Indocile” no Beļģijas.

Savukārt nakts koncertā neaizmirstamus mirkļus sagādās franču trio „Theodore, Paul & Gabriel" un „Maks Korš” no Baltkrievijas.

Svētdien, 1.jūnijā, aktivitātes Festivāla parkā Rēzeknē sāksies plkst 12, bet plkst. 20 festivālu noslēgs Latgales rokgrupu koncerts, kurā uzstāsies “Dabasu Durovys”, “Bez PVN”, “Green Novice”, “Kapļi”, Sovvaļņīks, “Avtoportret” un “Sacramental”.

„SevenHills” programma festivāla mājas lapā.
 

Laika prognoze: 

Nedēļas nogalē Rēzeknē kļūs siltāks. Piektdienas vakarā nelīs un gaisa temperatūra būs ap +12..+13 grādiem, sestdien starp mākoņiem parādīsies saule, nokrišņi nav gaidāmi un temperatūra sasniegs +18 grādus, bet svētdien debesis apmāksies, gaidāms lietus un kļūs vēsāks - dienas laikā tikai ap +14 grādiem.

 

3. Rīgā – salauzti šķēpi, bērni, baloži, optimisms un nesagaidītais regejs

Kamēr Cēsīs lepni atklāj koncertzāli, bet Rēzeknē koncertzālei jau simbola nozīme, tikmēr Rīgā, iespējams, klimatisko izmaiņu dēļ tiek lauzti šķēpi par Kongresu nama pārbūves projektu. Lai arī Rīga uz valsts simtgadi tiktu pie savas koncertzāles, šķēpi jālauž ar skubu. Rekonstrukcijas pabeigšana līdz 2018.gadam gan tomēr esot optimistiska prognoze, stāsta zinātāji. 

Optimisma pieaugumu tomēr nesaņems tie, kuri grasījās doties 31.maija vakarā uz Kongresu namu, lai klausītos grupu "UB40".

Kā lsm.lv dienu pirms koncerta informēja reklāmas un pasākumu aģentūras "Magic Factory of Idea Branding" pārstāvis Aivars Lipenītis, 31.maijā paredzētais regeja grupas "UB40" koncerts nenotiks.(..) "UB40" koncertu atceļ organizators, sakarā ar fokusēšanos uz savu galveno auditoriju - jauniešiem.

"IC Concerts ir jauniešu zīmols. (..) Mēģinājumi spert soli ārpus šī bijuši sarežģīti un nevietā. Atzīstam savu kļūdu un turpmāk pievērsīsimies tikai aktuālu, kvalitatīvu populārās mūzikas jauno pārstāvju koncertu organizēšanai," iemeslus komentē Līpenītis, koncerta rīkotāju vārdā atvainojoties par radītajām neērtībām.

Tāpat Līpenītis aicina grupas "UB40" fanus neskumt, jo, iespējams, "jau drīzumā uzstāšanās Latvijā gaidāma pēc cita rīkotāja iniciatīvas, par ko šobrīd notiek sarunas.

Britu regeja grupu „UB40” ar atkalapvienošanās koncertu, kuru februārī atcēla loģistikas problēmu dēļ, arī maijā nesagaidījām! Žēl...

***

Nozīmīgs pasākums 31.maija vakarā gaidāms klubā „Nabaklab”. Tur sava desmitā studijas albuma „Stacija mums” iznākšanu svinēs grupa „Baložu pilni pagalmi”, kurai šis ir 20. jubilejas gads. Prezentācijas vakara muzikālo daļu „Baložu pilni pagalmi” sola piepildīt paši.

Grupas skanējums jaunajā albumā esot krietni atšķirīgs no tā, ko pierasts dzirdēt līdz šim

Tas ir tieši tik savādāks, lai kļūtu mums visiem kā patīkams pārsteigums un bezgala saistošs piedzīvojums,” stāsta grupas līderis Māris Šverns. Kā zināms, pavisam nesen iznācis arī Šverna dziesmu kaverversiju izlase „Brāļi un māsas”.

Dzīvesprieks noteikti būs vērojams visur tur, kur 31.maijā un 1.jūnijā pulcēsies bērni.

Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā Rīgā viņiem sarūpēti koncerti, radošās darbnīcas, kino, ekskursijas, sporta aktivitātes, karnevāls, spēles un rotaļas. 

Turklāt ieeja visos pasākumos ir bez maksas. Programma šeit!

Laika prognoze:

Sestdien biežāk parādīsies saule un pēcpusdienā gaiss iesils līdz +17 grādiem, vakarā kļūs vēsāks, ap plkst. 21 vairs tikai +14 grādi, bet ap pusnakti +10 grādi. Svētdien debesis atkal būs pārsvarā apmākušās, bet, visticamāk, nelīs un temperatūra līdz +15..+16 grādiem.

4. Jelgavā – Nameisis un maģiski specefekti

Nameisis. Publicitātes attēls

Šajā nedēļas nogalē pilsētas svētkus turpinās svinēt Jelgava. Piedāvātajā svētku programmā īpaši izceļas divi notikumi. 

Piektdien, 30.maijā, plkst 23 Jelgavas pils pagalmā gaidāms koncertuzvedums, kura veidotāji sola maģiskus specefektus un gaismas spēles, galvu reibinošus gaisa akrobātu trikus, fantastisku horeogrāfiju uz zemes, gaisā un ūdenī, kā arī dažu pazīstamu mākslinieku - Sonoras Vaices, Andra Ērgļa, Annmary, Daumanta Kalniņa - piedalīšanos.

Otrs pasākums gaidāms svētdien, 1.jūnijā, plkst 12, kad 12 metrus garā un 2,5 metrus platā vikingu liellaiva "Nameisis" pietauvosies Jāņa Čakstes bulvāra promenādes laivu piestātnē Jelgavā. Jelgavnieki sagaidīs „Nameisi” ar fanfarām un vēlmi uzkāpt uz liellaivas klāja. Pasākuma rīkotāji sola šo vēlmi apmierināt ikvienam.

Laika prognoze: 

Brīvdienas Jelgavā paies bez lietus. Saulaināks laiks būs sestdien, bet svētdien atkal pārsvarā apmācies. Abas dienas maksimālā gaisa temperatūra ap +17..+18 grādiem.

5. Saldū – šlāgermaratons, Talsos – vasaras iegriešana

Ja Vidzemē žilbina zvaigžņu plejāde, tad Kurzeme brīvdienās grib pārsteigt ar vērienu, 31.maijā plkst. 17 Kalnsētas parka estrādē Saldū solot Kurzemes grandiozāko šlāgera un kantrī mūzikas festivālu "Saldus šlāgermaratons 2014", kurā piedalīsies 25  grupas, kā arī dažādus populārās mūzikas izpildītāji no visas Latvijas.

Normunds Rutulis Krievkalna jubilejas koncertā. Foto: Veronika Simoņenkova

Pēc festivāla tiks ierībināta deju grīda ar balli līdz rīta gaismai, kurā spēlēs leģendārā latviešu grupa "Bet Bet", kā arī Normunds Rutulis un grupa "Apvedceļš". 

Tikmēr Sauleskalna estrādē Talsos tieši tajā pašā dienā un stundā sāksies vasaras iegriešanas lielkoncerts, kurā uzstāsies „Pērkons”, „Dakota”, „Galaktika”, „Musiqq”, „Tranzīts”, „Jūrkant” un „Credo”. Lai vasara labāk griežas, pasākuma laikā varēs katapultēt sevi 18 metru augstumā, sola rīkotāji.

Varbūt tiešām reizēm der katapultēties?!

Laika prognoze: 

Gan Saldū, gan Talsos sestdienas vakars būs piemērots brīvdabas pasākumiem - mākoņu būs maz, lietus nav gaidāms. Ja dienā būs brīžiem brāmzains vējš un temperatūra sasniegs +17..+18 grādus, tad vakarā vējš pierims, taču visai strauji kļūs dzestrs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti