Brīvdienu izklaides Top-5: Iet vai neiet?

Lai gan ar Ziemassvētku gaišo sajūtu, ko atnes sniega baltums, mums pagaidām neiet un arī aktīvā ziemas atpūta uz kalna pagaidām nespīd, varam priecāties, ka citu notikumu gan mums gana, lai drūmumu gaisinātu. Atliek vien izvēlēties Hamleta stilā – iet vai neiet...

Izklaide brīvdienās – Top-5:

1. Mīl vai nemīl jeb trīs apelsīni no Krievijas?

Ja pašķiram atpakaļ mediju lapaspuses, tad pirmais, kurš iemeta āķi lūpā operas kultūrtelpas iemītniekiem, bija Zigmars Liepiņš. Tikko iecelts operas vadītāja amatā, viņš LTV raidījuma „100g kultūras. Diskusija" maigi pakritizēja iestudējuma „Mīla uz trim apelsīniem" tapšanas procesu. Ar to pietika. Turpinājumā mediji vairs neizlaida no redzesloka šo iestudējumu un – kas tik neatklājās! Režisors no Krievijas Aleksandrs Titels, trīskārtējs balvas „Zelta Maska" laureāts, pauda bažas par skatītāju reakciju, jo operas sižetiskais risinājums varot raisīt zināmas paralēles ar pēdējā laika Latvijas traģisko notikumu kontekstu.

"Izrāde izveidota jau sen, un, ja tā raisa kādas asociācijas ar traģiskajiem notikumiem, tad tā ir tikai nejauša sakritība. Taču, zinot traģēdijas apmērus, es ar sapratni būtu izturējies pret to, ja šo izrādi atceltu," Latvijas Radio intervijā izteicās Titels.

Lai nu kā, tik brangi izreklamēts, sestdien, 7. decembrī, Prokofjeva operas iestudējums piedzīvos pirmizrādi. Redzēsim, vai ažiotāžas radītā ziņkāre gūs virsroku pār bailēm no sakritībām? Redzēsim, vai opera nebūs pārvērtusies par vieglāka žanra muzikālu uzvedumu? Un redzēsim, vai skatītājs aizvien mīl operu?

2. Uzvarēs vai zaudēs jeb „Tikai Rīgas, tikai Dinamo..."?

Pēc trešdien „Arēnā Rīga" izcīnītās uzvaras pār Jaroslavļas „Lokomotiv", Rīgas „Dinamo" un hokeja fani, protams, ir uz viļņa. Bet nedēļas nogalē atkal tirpiņām būs jāskrien pār miesu, jo Rīgas "Dinamo" aizvadīs vēl divas sīvas cīņas, piektdien, 19.30 tiekoties ar Čerepovecas "Severstaļ", bet svētdien, pulksten 17.00 – ar Sanktpēterburgas SKA, komandu, kuras rindās netrūkst zvaigžņu.

Kurai komandai pie ģērbtuvēm būs garāka autogrāfu mednieku rinda?

3. Ļauties vai neļauties Lielajai ģildei?

Lielās ģildes koncertprogramma nedēļas nogalē tā vien aicina ieperināties šajā Vecrīgas namā uz palikšanu, nebāžot degunu ārā.

Piektdien Lielo ģildi apdzīvos festivāls „Eiropas Ziemassvētki", piedāvājot iespēju dzirdēt pasaules džeza grandus – „New York Voices" un atjaunoto Latvijas Radio bigbendu. Par titulēto ņujorkiešiem pieejamie materiāli runā paši par sevi, ja nepietiek ar „Latvijas koncertu" vadītāja Guntara Ķirša un Latvijas džeza autoritātes Māra Briežkalna rekomendācijām.


Sestdien Eiropas Ziemassvētkus turpinās Mocarta mūzika "Sinfonietta Rīga" un Mocarta partitūru pazinēja austriešu diriģenta Gintera Pihlera izpildījumā. Soliste Mocarta beidzamajā klavierkoncertā būs Londonā dzīvojošā pianiste Diāna Ketlere.

Savukārt svētdien stafeti Lielajā ģildē pārņems Baha kamermūzikas festivāla izskaņas koncerts, īpašs notikums – ansamblis Le Concert des Nations izcilā diriģenta, viola da gamba virtuoza un vēsturisku mūzikas dārgumu pētnieka Žordi Savalla (Jordi Savall) vadībā.

4. Skriet vai neskriet? Labāk iet!

Piektdien, 6. decembrī, sāksies ceturtais vides objektu festivāls „Ziemassvētki egļu ceļš", kurš ilgs līdz 12. janvārim, piedāvājot 65 profesionālu mākslinieku un LMA studentu veidotas egles. Uz šo gadījumu neapšaubāmi attiecas senā, absolūti nemūsdienīgā paruna „Lēnāk brauksi, tālāk tiksi", proti, lēnām gan labāk viss apskatāms, gan labāk izbaudāms. Tas ir neierasti... Pie tā jāpierod...

Objektu festivāls sāksies piektdien, 6. decembrī, pulksten 19.00 Vērmanes dārzā ar Rīgas jauniešu vides objekta "Kaņiera mirdzošā egle" atklāšanu.

Ja nu akurāt ir vēlme skriet un skrieties, tad šo svētdien to var darīt ar labdarīgiem mērķiem, uzvelkot sarkanu mētelīti un sarkanu mici galvā, pielipinot vates bārdu un paķerot līdzi dāvanu maisu kā aksesuāru. Galvenais – nenokavēt sestā Ziemassvētku vecīšu skrējiena startu Doma laukumā pulksten 12.00, pirms tam, protams, izpildot visus noteikumus. Jautri un ar mērķi!

Ja vēl brīvdienu skrējienā vai lēnajā pastaigā izdodas atlicināt brīsniņu Prozas lasījumiem, tad varētu teikt, esat sevi vispusīgi izkustinājuši.

5. Iedegsies vai neiedegsies?

Atceroties iepriekšējo brīvdienu neveiksmi ar dažu egļu iededzināšanu, ko iztraucēja nelabvēlīgie laika apstākļi, arī šoreiz, cenšoties nepiesaukt neizdošanos, atklājam, kad un kur iedegsies Ziemassvētku eglīte.

6.decembrī egli iededz:

  • plkst. 16.00 – Ērgļu novada Sidrabiņos;
  • plkst. 17.00 – Lizuma pagastā, pie Cesvaines novada domes un Vienības laukumā Daugavpilī.

7. decembrī egli iededz:

  • plkst. 12.00 – pie Kalnienas tautas nama Stāmerienas pagastā;
  • plkst. 15.45 – Lugažu laukumā Valkā (Visi aicināti piedalīties arī tradicionālajā Rūķu skrējienā; neizpaliks arī dažādu kārumu tirgotāji);
  • plkst. 16.00 – Madonas pilsētas  Saieta laukumā, Gulbenes centrālajā skvērā un pie Vecates pagasta kultūras centra;
  • plkst. 17.15 – Laukumā pie Inčukalna Tautas nama novada;
  • plkst. 18.00 – Vestienā.

8. decembrī egli iededz:

  • plkst. 15.00 – Ludzā, Saules laukumā Saulkrastos un Viesītē;
  • plkst. 16.00 – Bilskas centrā;
  • plkst. 18.00 – pie Alūksnes jaunās pils.

Laika prognoze brīvdienām:

Nedēļas nogale Latvijā nāks ar ziemīgiem laika apstākļiem, piektdien arī brāzmainiem vējiem. Gaisa temperatūra lielākajā daļā Vidzemes un Latgalē gan dienās, gan naktīs būs nedaudz zem nulles, savukārt Zemgalē un Kurzemē naktīs piesals, bet dienās kusīs. Visā valstī veidosies sniega sega. Piektdien vēja brāzmas daudzviet Latvijā vēl līdz 12–17 metriem sekundē, bet naktī uz sestdienu un sestdien Kurzemē 15–20, jūras krastā līdz 25 metriem sekundē. Brāzmainajā vējā snigšana brīžiem pāraugs putenī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti