Brīvdienu izklaides top-5: «Gaudeamus igitur» jeb gavilēsim vēl arvien

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Gaviļu centrs šajās brīvdienās neapšaubāmi pārvietosies uz Daugavpili tāpat kā 5000 gavilējošu studentu. Līdz ar gaviļniekiem uz Daugavpili noteikti dosies vēl vismaz divtik priecāties gribētāju, taču daļa gavilēt dosies uz Rīgu, Liepāju vai Umurgu, jo arī tur gavilēm un priekam visai pamatots iemesls.

Brīvdienu izklaides Top-5:

1. Daugavpilī gavilēs trīs dienas

"Daugavpilij tas ir liels izaicinājums un gods,” teic Daugavpils kultūras pārvaldes vadītāja Eleonora Kleščinska. Un patiesi - 5000 dalībnieku no Baltijas valstīm, septiņi koncerti un vēl "neierasti papildinājumi pasākumu programmā", jo līdzās deju un dziesmu koncertiem notiks mākslas darbu izstādes, performances, izrādes, radošās darbnīcas un simfoniskās mūzikas koncerts.

17. Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētki “Gaudeamus 2014" būs izaicinājums ne tikai pilsētai, bet arī Latvijas Televīzijai, kura sola rādīt teju visus „Gaudeamus” koncertus un vēl padalīties iespaidos svētku dienasgrāmatās. Tiem dažiem simtiem tūkstošiem, kuru ceļi tomēr nevedīs brīvdienās Daugavpils virziens, operēšana ar televīzijas pulti varētu būt vieglākais veids, kā iegūt lielu devu Daugavpils gaviļu.

Dokumenti

"Gaudeamus" programma

Lejuplādēt

371.59 KB

Studentu deju un dziesmu festivāls tiks atklāts 27. jūnijā ar pūtēju orķestru koncertu Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā, lāpu gājienu un koncertu "Animo ferventi" jeb "Ar dedzīgu garu". Taču jau pirms tam būs atklāta Igaunijas, Latvijas un Lietuvas mākslas augstskolu rektoru darbu izstāde un aizvadīts visu trīs Baltijas valstu tautas deju ansambļu koncerts.

Svētku programma atrodama šeit vai šī raksta pielikumā.

Laika prognoze

Piektdiena Daugavpilī daudz neatšķirsies no iepriekšējām dienām – būs pavēss un brīžiem līs. Temperatūra sasniegs +16..+17 grādus. Savukārt sestdiena būs saulaina un vasarīgi silta – gaiss pēcpusdienā iesils līdz +22..+23 grādiem. Svētdien mākoņu būs vairāk, pēcpusdienā iespējams neliels lietus, tomēr siltums saglabāsies un temperatūra nedaudz pārsniegs +20 grādu atzīmi.

2. Gaviles no Jāņiem līdz Pēteriem

Iemesls gavilēt Rīgā ir tautā iemīļotā dzejnieka un Atmodas laika līdera Jāņa Petera 75. jubilejai veltītais vērienīgais koncerts „No Jāņiem līdz Pēteriem” sestdien, 28.junijā, „Arēnā Rīga”.

Koncertā skanēs skaistākās Raimonda Paula, Mārtiņa Brauna, Zigmara Liepiņa, Ulda Stabulnieka, Valda Zilvera un citu komponistu dziesmas ar Jāņa Petera dzeju. Ar muzikālo izpildījumu skatītājus priecēs Viktors Lapčenoks, Dita Lūriņa, Ance Krauze, Igo, Ingus Pētersons, Marija Naumova, Aija Andrejeva, Andris Ērglis, Intars Busulis, Antra Stafecka, Petera dziesmu koris virsdiriģenta Inta Teterovska vadībā un daudzi citi iemīļoti izpildītāji. Uz skatuves redzēsim arī  Raimondu Paulu, Mārtiņu Braunu, Valdi Zilveri, kā arī citus komponistus un instrumentālās grupas. 

Koncertu varēs skatīties arī LTV1 sestdien, 28.jūnijā, pulksten 21.25 un internetā.

Laika prognoze

Sestdiena Rīgā beidzot būs ar siltu un sausu laiku. Lai arī rīts vēl būs dzestrs, pēcpusdienā temperatūra sasniegs +20..+22 grādus un tik silts galvaspilsētā sen nav bijis.

3. Gaviles Līksnā, Barkavā, Kārsavā un Rēzeknē

Runājot par gavilēšanu Latgalē, nedrīkst piemirst, ka šajās brīvdienās ir iespēja pievienoties gaviļniekiem arī Līksnā, Barkavā, Kārsavā un Rēzeknē, jo tieši tur pulcēsies Latgales ēŗģeļu dienu pasākumu apmeklētāji.

27.junijā plkst. 19 Līksnas Vissv. Jēzus sirds Romas katoļu baznīcā notiks koncerts „Stabules un saksofoni”, kurā uzstāsies lietuviešu saksofonists Arvīds Kazlauskas un ērģelniece Larisa Carjkova

Savukārt 28.jūnijā gaviļnieki pārcelsies uz Barkavas Sv. Staņislava Romas katoļu baznīcu, kur plkst. 19 gaidāms „Ērģeļu karuselis”. Karuseli ar ērģeļu palīdzību uzburs Iveta un Jānis Pelšes, kā arī vietējās mūzikas skolas audzēkņi: Elīna Kolna (saksofons), Kristiāna Tomiņa (vijole), Diāna Pelša (klarnete), Dārta Pelše (vijole)  un Barkavas baznīcas ērģelniece - Terēzija Pelša.

Īpašo Latgales ērģeļu dienu viesu – ērģelnieces Kristīnes Adamaites un saksofonista Arta Sīmaņa – koncerts sagaida tos, kuri izlems 29.jūnijā plkst. 17 paviesoties Kārsavas Rožukroņa Dievmātes Romas katoļu baznīcā.

Latgales ērģeļu dienas noslēgs koncerts Rēzeknes Jēzus Sirds Katedrālē 29.jūnijā plkst. 19. Tur klausītājus gaida ērģelnieču Jacintas Ciganovičas, Gunas Kises, Baibas Betleres un Aglonas Bazilikas jauktā kora „Assumpta” uzstāšanās.

Laika prognoze

Visā Latgalē piektdien būs bieži nokrišņi – lietus, vietām tas būs kopā ar pērkonu. Temperatūra kā ierasts pēdējās dienās – ap +15..+17 grādiem. Sestdien un svētdien gan būs ievērojami siltāks – līdz +20..+23 grādiem. Sestdiena būs pārsvarā saulaina un bez lietus, bet svētdienas pēcpusdienā vietām mazliet uzlīs.

4. Uzgavilējot Vilnim Šmīdbergam Liepājā

Uzgavilējot par godu komponista un pedagoga Viļņa Šmīdberga 70 gadu jubilejai, Liepājas Latviešu biedrības namā 28. jūnijā plkst. 19 skanēs koncerts, kurā tiks atskaņoti Viļņa Šmīdberga darbi “Elēģija”, “Karuselis” un “Saucēja balss”, kā arī grupas "Remix" leģendārās kompozīcijas Viļņa Šmīdberga un Jēkaba Ozoliņa aranžējumā simfoniskam orķestrim.

Laika prognoze

Sestdienas rīts Liepājā būs dzestrs, rīta agrumā temperatūra dažviet pilsētas tuvumā var būt pat zem +5 grādu atzīmes, bet diena būs samērā silta – līdz +18..+19 grādiem, vakarpusē gan debesis pilnībā apmāksies un sāks līt.

5. Gaviles Umurgā

Svētki un gaviles sagaida arī priecāties gribētājus Limbažu pusē, jo Umurgā 28.jūnijā notiks 3. starptautiskais diksilendu festivāls, kas pulcēs septiņus dalībniekus, tai skaitā viesus no Lietuvas un Čehijas.

Šogad festivālā izskanēs divi koncerti - dienas koncerts "Iepazīsti diksilendu!" un vakara koncerts "Diksilends pār Umurgu".

Dienas koncertā plkst. 15 uzstāsies diksilendi "Sigulda" un "Lemisele", kā arī Nacionālo bruņoto spēku štāba orķestra diksilends. Koncertu vadīs aktieris Jānis Kirmuška.

Savukārt festivāla vakara koncertā plkst. 19 muzicēs "Sunny Groowe Dixie" un "Sapņu komanda" no Rīgas, kā arī "Dixxieband" no Lietuvas un "Brass Band" no Čehijas. Koncertu vadīs mūzikas žurnālists Edgars Raginskis.

Laika prognoze

Līdzīgi kā lielākajā Latvijas daļā, arī Limbažu pusē sestdiena būs sausākā un siltākā diena. Lietus nav gaidāms, temperatūra sasniegs +20..+21 grādu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti