Brīvdienu izklaides Top-5: Bez liekiem paskaidrojumiem...

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Tieši tā - „bez liekiem paskaidrojumiem" - grandiozo sezonas atklāšanas burziņu piesaka Latvijas 1. Rokkafejnīca, bet, aplūkojot nedēļas nogales izklaides iespējas, jāsecina, ka rudens iekrāsojis spilgtās krāsās ne tikai lapas kokos, bet arī kultūrtelpu. Pat nepieminot daudzus kārdinošus mākslas pasaules notikumus, pilnīgi pietiek bez mākslas, lai saprastu: izvēle būs grūta.

Izklaide brīvdienās – Top-5:

1. Bez liekiem paskaidrojumiem – Latvijas 1.Rokkafejnīca, Skaņu mežs un Totaldobže

Piektdien, 11.oktobrī, Reiterna nama greznās durvis būšot līdz galam vaļā un Latvijas 1.Rokkafejnīca uzņems viesus visos četros ēkas stāvos. Pirmo reizi pilnīgi visās zālēs un uz visām skatuvēm kaut kas notiks, bez liekiem paskaidrojumiem sezonu atklās patiesi karalisks muzikāls kokteilis - Igo, "Pērkons", "Pienvedēja Piedzīvojumi" "Indygo", "Neon Saturdays", "NightTales", "Oceanpath", "CanZone" un "Very Cool People". Netrūks arī dīdžeju. Kaspars Bindemanis, Zane Stocka un Mazais Arčijs ar rokkafejnīcas karaoki liks lustēt līdz rīta gaismai.

Nedēļas nogalē ar klubu izklaidi noteikti konkurēs divi mākslas festivāli. 11. oktobra vakarā tas noteikti būs festivāls „Skaņu mežs" ar savu otro vakaru koncertzālē „Palladium". Šis skaņu meža vakars būs veltīts ritmiskajai mūzikai, tostarp eksperimentālās deju mūzikas projektiem, kā arī avangarda mūzikai, kas savā saturā izmanto deju mūzikas kodus, tāpēc konkurence jo asāka.

Savukārt mākslas centrs „Totaldobže" piektdienas vakarā piedāvā ne tikai 13 jauno mākslinieku foto izstādi „Paradīze", bet arī muzikālu piedzīvojumu kopā ar grupu "Vētras saites" un vakara izskaņā intrigu - Melnā cauruma Kombinēto performanci, kurā piedalīsies vismaz 7 skaņas mākslas, literatūras un laikmetīgās dejas pārstāvji, pārstāvot dažādus stilus un tradīcijas. Performances dalībnieki iepriekš netiks publiskoti...

Laika prognoze: Nedēļas nogalē Rīgā lietus nav gaidāms. Piektdiena būs mākoņaināka nekā turpmākās brīvdienas. Gaisa temperatūra piektdien pēcpusdienā sasniegs +13..+14 grādus.

2. Skaņu mežā Normunds Šnē, Totaldobžē - brigādes

Kamēr klubotāji sestdien atpūtīsies, „Skaņu mežā" un „Totaldobže" telpās viss turpināsies. „Skaņu mežs" trešo vakaru aizvadīs Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā jau no pulksten 16.00, veltot to laikmetīgajai mūzikai, dark ambient un datormūzikai. Koncertvakarā Kržištofa Pendereck, Milana Adamčiaka, Majas S.K. Ratkjes, Lindas Leimanes, Pjēra Bulēza skaņdarbus izpildīs Normunds Šnē, Marta Spārniņa, Eriks Kiršfelds, Spīķeru Kvartets. Notiks arī projektu Lustmord, Ectoplasm Girls un Marcus Schmickler koncerti.

Savukārt „Totaldobže" Brigāžu vakara muzikālā daļa sāksies pulksten 20.00., kad uzstāsies brāļi Krists un Mix Zankovski. Vēlāk pasaules mūzikas ritmos sanākušos iekustinās DJ Pēteris Brīniņš un DJ Kristaps Kuplais.

Pēc tik aktīvas atpūtas svētdiena atliek pasīvai reģenerācijai...

Laika prognoze: Sestdien un svētdien laiks būs gaišāks un mākoņi izklīdīs biežāk. Pūtīs lēns mainīga virziena vējš. Gaisa temperatūra ap +11..+12 grādiem. Naktis kļūs dzestrākas, piemēram, svētdienas agrā rītā galvaspilsētas centrā būs tikai +2..+3 grādus silts.

3. Valmierā – Simjūds, Balsis, Sloka un Klaidonis

Valmieras Rātslaukumā un pilsdrupu teritorijā sestdien norisināsies tradicionālais Simjūda gadatirgus, kas vēsturiski ir pēdējais lielais tirgus pirms ziemas un pēdējā iespēja pildīt pieliekamo, ja vēl tukšs. Paredzams, ka būs vismaz 200 tirgotāji, amatnieki un mājražotāji no visiem Latvijas reģioniem, kā arī kaimiņzemēm. Kā jau ierasts, padomāts arī par lustēm - uzstāsies vokālā studija „Smaidiņi" un „Notiņas", pūtēju orķestris „Signāls", tautas deju kopa „Liesmiņa", modes un stila studija „Kira", deju kolektīvs „Auda", tautas mūzikas kapela „Abulmalas burlakas" un Valmieras Jaunatnes centra „Vinda" Estrādes vokālā studija.

Tikmēr tos, kuriem pieliekamais par ziemas iztikšanu bažas nerada un sirds pēc citiem burlakām tvīkst, Jauniešu koris „Balsis" aicina pulksten 15.00 Valmieras Kultūras centrā baudīt to, kā kormūzika harmoniski savijas ar deju. Programmā iekļauts latvju romantiskās dzejas emocionālākā pārstāvja Friča Bārdas mazāk zināmo – kaislīgo, ugunīgo, dažbrīd brutālo dzejas rindu traktējums Jāzepa Vītola „Trīs čigānu dziesmās", Pētera Butāna „Sešas dziesmas ar Friča Bārdas dzeju" un Artura Maskata trauslo, liego un romantisko skatu uz Imanta Ziedoņa dzeju valša ritmā. Kopā ar Inta Teterovska vadīto kori koncertā uzstāsies dejotāja Ieva Kemlere un instrumentālais ansamblis „Tango Sin Quinto".

Taču arī tas vēl nav viss.  Lai programma būtu pavisam pilna, pēc „Balsīm" Kultūras centrā ieradīsies Māris Sloka un grupa „Klaidonis", lai arī valmieriešiem tiktu dubultsvētki „Mārim Slokam – 50, Klaidonim – 10" un īpašā koncertprogramma „Man pieder tas, ko sauc par laimi".

Laika prognoze: Valmierā sestdien spīdēs saule, mākoņu būs maz. Pūtīs lēns vējš un gaiss pēcpusdienā iesils līdz  +10..+11 grādiem.

4. Rēzeknē – svarīgākais pasākums reģiona uzņēmējiem un senie dziedājumi

Arī Latgales reģiona uzņēmīgākajiem cilvēkiem nedēļas nogalē tiks savs prieks, jo 11. un 12. oktobrī Latgales vēstniecībā "Gors" notiks nozīmīgākā uzņēmējdarbības izstāde reģionā – daudznozaru izstāde-gadatirgus "Rēzeknes Uzņēmējs", pulcējot ražotājus, pakalpojumu sniedzējus un amatniekus.

Šāda racionālas dabas notikumam vislabākais noslēgums ir iracionāls. Un kas gan var būt iracionālāks savā dievišķajā noslēpumainībā par garīgajiem dziedājumiem. Kā paredzējuši šādu nepieciešamību 12. oktobrī „Gorā" koncertu sniegs baznīcas seno dziedājumu ansamblis "Sretenije" no Ukrainas. Turklāt ansamblim tā būs pirmā uzstāšanās Latvijā. Koncertā skanēs Bizantijas, Gruzijas un Krievzemes kanonisko dziedāšanas tradīciju pareizticīgo dievkalpojuma dziedājumi, sacerējumi ar dievkalpojumu tekstiem un tautas dziesmas. "Sretenije" 2010. gadā nosvinēja 20 gadu jubileju un joprojām aktīvi koncertē, dzied dievkalpojumos un uzstājas festivālos. Ansamblis saņēmis arī vairākas balvas. Amerikas neatkarīgās asociācijas "Just Plain Folk Music Awards" konkursā Holivudā pirmais ansambļa audio projekts "Bizantijas, Gruzijas un Krievijas senā dievkalpojumu dziedāšana" ieguva pirmo vietu nominācijā "Evaņģēlija dziesmas". Līdz šim ansamblis "Sretenije" izdevis desmit mūzikas diskus.

Laika prognoze: Tāpat kā lielākajā Latvijas daļā, arī Rēzeknē sestdiena būs pārsvarā saulaina. Pūtīs lēns vējš un gaisa temperatūra pēcpusdienā līdz +11 grādiem.

5. Siguldā pusmaratons, ekspotīcija, Daksis un, protams, rudens

Nu jau Zelta rudens piedzīvo kulmināciju un kājas jāaun pastaigām Gaujas senlejā. Šo apceri turklāt labi papildina neliels, bet jauks sarakstiņš ar pasākumiem, kas nedēļas nogalē paredzēti Siguldā.

Vispirms jau Siguldas pusmaratons... Ja neesat pieteikušies, var taču gar maliņu skriet līdzi spēcīgajiem skrējējiem vai bērnu distances pievarētājiem, ja tā ir vieglāk baudīt patiesi spilgtās rudens krāsas. Ja skriešana tomēr neveicina dabas vērošanu, tad piemērotāka būs Zaļā punkta ekspedīcija – fotoorientēšanās spēle ar sacensību, piedzīvojumu un šķirošanas elementiem, kas notiks Siguldas pusmaratona laikā. Ekspedīciju visātrāk pieveikusī komanda saņems bagātīgu dāvanu grozu no „Rimi", piecas izlozes veidā izvēlētas komandas saņems veicināšanas balvas no Latvijas Zaļā punkta un uzņēmuma „Jumis", bet katra komanda tiks pie krāsaina auduma maisiņa zaļiem pirkumiem.  Lai piedalītos ekspedīcijā, jāizveido vismaz 2 cilvēku komanda un no plkst.11.00 līdz 12.00 jāreģistrējas startam Svētku laukumā pie Punktuāļa, kas atpazīstams pēc Zaļā punkta zīmes uz krūtīm, lielās galvas un skaļās balss.

Pēc miesas izkustināšanas der vēl arī fizkultūra garam - mūziķa, dzejnieka un filosofa Imanta Dakša autorkoncerts vienā no Siguldas interesantākajām vietām – bijušajā ūdenstorņa ēkā, kas kopš 2009. gada darbojas kā kultūras un mākslas telpa „Siguldas Tornis". Tas pulksten 17.00.

Laika prognoze: Siguldā brīvdienās lietus nav gaidāms. Pašreizējās prognozes uzrāda, ka saulaināks laiks būs sestdien, bet svētdien biežāk sauli aizklās mākoņi. Vējš būs lēns un gaisa temperatūra brīvdienu pēcpusdienās sasniegs +10..+12 grādus, naktis gan būs dzestras. Agri no rītiem tikai +1..+2 grādi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti