Brīvdienu izklaides Top-5: Augusta sākums dabā un ar dabu

Kamēr regates graciozie burinieki šķeļ viļņus aizvien tālāk no mūsu krasta un arī "Jaunais vilnis" izbeidzies liedaga smiltīs, klāt pirmā nedēļas nogale augusta kalendāra lapā ar daudzām lieliskām izpriecāšanās iespējām.

Piedāvājot šīs nedēļas izklaides pasākumu izlasi, lsm.lv to apvieno ar Toma Briča laika apstākļu prognozi attiecīgajā pasākuma norises vietā.

Izklaide brīvdienās – Top-5:

1. Nedēļas nogalē vienā virzienā plūdīs divas straumes. Viena uz „Labu dabu” Ratniekos, otra uz XXI Starptautiskajien Siguldas Opermūzikas svētkiem. Tā kā abās pasākumu norises vietās būs visai līdzīgi laika apstākļi, jo tās atrodas pavisam netālu viena no otras, atļāvāmies Top-5 pirmo pozīciju atvēlēt abiem notikumiem.

a) Ratniekos – dabiski dabisti un klasiķi

Nu jau ceturtais gads, kopš festivāls „Laba daba” notiks Latvijas Universitātes atpūtas kompleksā "Ratnieki" Līgatnes novadā. Līdz ar šo pastāvību festivāls veido garantētu un stabilu auditoriju -„Labas dabas” atkarīgo pūļus, kuru dabisko, pat fizioloģiski izjūtamo nepieciešamību traukties uz "Ratniekiem" nosaka vispirms festivāla atmosfēra un tikai pēc tam muzikālais piedāvājums, kurā ik gadu ir pa kādai pārsteiguma vērtai novitātei. Šogad, cerams, dabistiem saldajā ēdienā pasniegtie klasiķi („The Toasters” un „Deine Lakaien”) lokālāka mēroga klasiķu mērcē ( „Skumju akmeņi” , „Jumprava”, „Zig Zag” - tikai trīs piemēri no daudziem, nemaz nepieminot regulāri koncertējošos klasiķus) nebūs gana sātīga pamielošanās, lai atteiktos no dažas labas odziņas, piemēram, apvienības „7 pieauguši vīrieši” priekšnesuma kopā ar Olgu Rajecku.

b) Siguldā – opermūzika ar ierasti vērienīgu triepienu

Iesākti ar Agneses Egliņas un Mārtiņa Circeņa izpildītu uvertīru 2.augustā, Opermūzikas svētki ierasti plašiem spilgtu krāsu triepieniem krāsos Siguldas kultūrvidi. Neizpaliks koncertuzvedums bērniem ar „Knīpām un knauķiem”, operas uzvedums ar slaveniem solistiem, garīgās mūzikas koncerts un, protams, Galā koncerts, kurā operas zvaigznes mirdzēs visā krāšņumā. Apsveicami, ka ir padomāts arī par papildtransporta nodrošināšanu lielākās cilvēku plūsmas laikā, kā arī – par pasākumiem, kuri nav saistīti ar Opermūzikas svētkiem, taču notiks līudzās un, kā sola, būšot bez maksas.

Laika prognoze: Laikapstākļi festivāliem atbilstoši. Lai arī sākumā pūtīs visai stiprs vējš, to nevarēs salīdzināt ar „Positivus” pūtienu. Piektdienas vakarā vēl pa Vidzemi klīdīs lokāli lietus mākoņi, tomēr maza iespējamība, ka tie skars „Labu dabu” vai Siguldu. Gaisa temperatūra naktī uz sestdienu pazemināsies līdz +14..+15 grādiem. Sestdiena saulaina un silta – līdz +24 grādiem, nakts uz svētdienu vēsāka – līdz +12 grādiem un varētu veidoties glīti miglas vāli. Svētdiena saulaina un līdz +25..+26 grādiem silta.

2. Ogres Zilajos kalnos – dabā līdzās ōsiem

Dabas koncertzāles otrais šī gada pasākums notiks 3.augustā Ogres Zilajos kalnos. Dabas koncertzāles mākslinieciskais vadītājs Ingus Ulmanis iesaka uz izglītojoši izklaidējošo pasākumu Zilajos kalnos braukt īpaši tiem, kas to darīs pirmoreiz, jo vieta ir sakopta un ļoti skaista. Pēc augstiem estētiskajiem kritērijiem veidotie Dabas koncertzāles koncertuzvedumi parasti ir iepludināti vidē tā, ka gaismu spēles un videoprojekcijas kopā ar skaņu veidoto gaisotni rada fantastiski iespaidīgu, brīžiem sirreālu, sapņos piedzīvotu sajūtu efektu. Pasakumā Zilajos kalnos galvenie varoņi būs ōsi – padsmit tūkstošus gadu veci ģeoloģiski objekti - zemledāja tuneļos plūstošo ūdens straumju veidoti gari līkloču vaļņi un pauguru virknes ar bieži vien plakanām mugurām. Mūsu zemes lielākie ōsi ir Mazie Kangari, Lielie Kangari, Ogres Kangaru Augstie un Zilie kalni.

Laika prognoze: Tāpat kā „Labai dabai” arī Dabas koncertzālei labāku laiku, kāds būs sestdienas vakarā, grūti vēlēties. Vakars būs silts, temperatūra līdz pusnaktij pazemināsies līdz +16..+17 grādiem, bet nakts otrajā pusē līdz +13 grādiem.

3. Mazirbē – ģimeniski svētki lībiešu kompānijā

Gadu gadiem ievērotas rituālu tradīcijas, gadu gadiem specifiskā etniskā kultūrmantojuma šaurajā vidē krasas izmaiņas neiedzīvojusi, savstarpēji labi pazīstamu cilvēku sabiedrība un ik reizi vieni un tie paši mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi (ar nelielām izmaiņām īpašo viesu sadaļā) – ģimeniska jampadrača izslāpušajiem tas varētu kalpot par pozitīvas atbildes indikatoru – jā, Mazirbē šīs nedēļas nogalē būs iespēja veldzēt slāpi…
Līvu svētku svinēšanas tradīcija Mazirbē tika atjaunota 1989.gadā, bet tās iedibināšana datējama ar 1939.gadu, kad atklāts Līvu tautas nams, un turpmāk Līvu svētki Mazirbē svinēti katru gadu augusta pirmajā sestdienā.
Protams, programmas vēriena ziņā Mazirbe ir citā kategorijā, salīdzinot ar reģiona metropoli Ventspili, kura nedēļas nogalē aicina uz pilsētas svētkiem, neskopojoties tos rīkot ar tikai Ventspilij raksturīgu plašumu.

Laika prognoze: Mazirbē sestdiena būs saulaina un mēreni silta, temperatūra sasniegs +20..+21 grādu, brīžiem gan būs jūtama kāda vēja brāzma no jūras puses, jo ziemeļrietumu vējš dienas gaitā īslaicīgi pastiprināsies līdz 10 metriem sekundē. Vakars un nakts arī mēreni silti, nedejotājiem var būt pat pavēsi, jo gaiss atdzisīs līdz +15..+16 grādiem.

4. Latvijai cienīga muzikālā pārstāvniecība „Galapagai” festivālā Lietuvā

Izvēle, kuru no visai vienādas nozīmes izklaides pasākumiem Latvijā lai izceļam, kuru nepieminam, lika lsm.lv meklēt glābiņu aiz Latvijas robežas dienvidu virzienā. Par laimi, cienīgs konkurents pieteicās pats jau ar to vien, ka uzaicinājis viesos vairākas bez ievērības grūti atstājamas Latvijas mūziķu apvienības. Ir runa par brīvdabas festivālu „Galapagai” Lietuvā – nieka 30km attālumā no Daugavpils, kurā šogad piedalīsies mūsējie „Instrumenti”, „Astro’n’out” un „The Sound Poets”. Latvijas pārstāvjus rīkotāji aicinājuši uzstāties teju ik festivālā kopš 2003.gada. Vairākas grupas iepriecinājušas Lietuvas publiku divas reizes, bet grupa „Laime pilnīga” ir rekordiste – vienīgā, ja ticam festivāla arhīvam, kura uzstājusies trīs festivālos (2009., 2010. un 2012.gadā). Šogad gan nebūs pilnīga laime, taču gan jau tie, kuri mēro ceļu uz šo festivālu, zina, kāpēc to dara, vai ne?

Laika prognoze: Pie brāļiem leišiem festivāls iesāksies mazliet slapjāk nekā mūsu brīvdienu pasākumi. Piektdien tur būs nolijis un daži negaisa mākoņi klīdīs apkārt vēl piektdienas vakarā. Gaisa temperatūra vakarā ap +18..+19 grādiem, bet naktīs tā pazemināsies līdz +14..+15 grādiem, bet vairs nelīs. Sestdiena kaimiņzemē būs tikpat saulaina kā pie mums un gaiss silts – ap +25 grādiem. Lietuvā var palikt arī pēc festivāla un svētdien pabraukāt pa ainaviski baudāmo ziemeļaustrumu Lietuvu, jo laiks būs tam piemērots – saulains un līdz +25..+26 grādiem silts.

5. Ropažos - vides deja un dejotāji vidē

2. un 3.augustā Ropažos un vidē ap to noslēgsies laikmetīgās dejas un mākslas festivāls „Vides deja”. Programmā ne tikai ārvalstu un pašmāju dejotāju priekšnesumi vidē, bet arī cita veida aktivitātes, piemēram, pašdarinātu lietu tirdziņš un pankūku cepšana pie Ropažu baznīcas, orientēšanās sacensības un velobrauciens gida pavadījumā. Visam finālā – naksnīgas dejas brīvdabā – Ropažu Kultūras centra āra kafejnīcā. Lustīgs lauku burziņš ar laikmetīgās dejas akcentiem, kuri studiju vecuma viesiem festivālā noteikti šķitīs paši interesantākie, jo to mērķis ir lauzt stereotipu, ka deja ir ieslodzīta tikai telpās. Ja kādam vēl šādi stereotipi pastāv…

Laika prognoze: Piektdiena būs samērā vēsa vai precīzāk – tikai mēreni silta. Ropažos gaisa temperatūra pakāpsies līdz +19..+20 grādiem, taču dienas gaitā vismaz reizi, bet, iespējams, vairākas reizes, īslaicīgi nolīs, turklāt kopā ar pērkonu. Piektdienas nakts un sestdiena paies bez lietus. Naktī temperatūra noslīdēs līdz +14 grādiem, bet diena būs saulaina un silta – līdz +22..+23 grādiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti