Sadaļas Sadaļas

Brīvdabas muzejā Seno amatu diena

Amatnieki no visas Latvijas šodien pulcēsies Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā. Tur notiks Seno amatu diena, kas jau kļuvusi par tradīciju septembra otrajā svētdienā Brīvdabas muzejā.

„Daudzās sētās un ēkās notiks dažādas amatnieku aktivitātes,” norāda muzeja pārstāve Una Sedleniece.

Priedes krogā apmeklētāji varēs vērot maizes cepšanu malkas krāsnī. Kurzemes zemnieka sētā darbosies kokamatnieks un spēļu meistars. Pie Mērsraga kalves apmeklētājus gaidīs un ar savu amatu iepazīstinās metālkalēju studija „Auseklis”.

Rizgu rijā Vidzemes sētā notiks kulšanas darbi, bet par muzikālo noformējumu un rotaļām gādās bērnu folkloras kopa, kā arī visu pasākuma laiku, savu amatu demonstrēs pastalu meistars un adītāja. „Lejasboļu” sētā visu dienu darbosies audēju darbnīcas.

Zemgales sētā apmeklētājus gaidīs kokamatnieku darbnīca, audēju studija, kā arī būs iespēja vērot zedeņu žoga labošanas procesu.

Kurzemes zvejniekciema pļavā darbosies siena leļļu darināšana un teātris no pagatavotajām lellēm. Kurzemes zvejniekciema „Mauru" sētā būs iespēja piedalīties sieviešu darbos – vērpšanā, aušanā, adīšanā, veļas mazgāšanā un gludināšanā, kā arī meldru krēsla pinumu darbnīcā. Kurzemes zvejniekciema „Lurķos” būs vīru darbi - baļķu garenzāģēšana, dēļu plēšana, mucu taisīšana un ķipīšu stīpošana, vienkoča ciršana un laivas darvošana.

Latgales ciemā interesenti varēs vērot goda vārtu un lielās sētas remonta procesu, kā arī piedalīties tāss pinēja un podnieka darbnīcas. „Vecluku” sētā apmeklētāji varēs izmēģināt savus spēkus Vecpiebalgas ratiņu dreimaņa un koka karošu darbnīcās, kā arī pinumu studijas amata demonstrējumos.

Kurzemes ceplī un Vidzemes podnieka darbnīcā-ceplī apmeklētājus gaidīs podnieki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt